Bieganie.pl liderem rynku biegowego z 2,5 miliona użytkowników w 2023 roku
Dla portalu bieganie.pl rok 2023 był niezwykle udany. Utrwalenie pozycji lidera na biegowym rynku, podwojenie liczby użytkowników odwiedzających naszą stronę, a także rozszerzenie oferty o nowe formaty to rzeczy, które cieszą i motywują do dalszego rozwoju portalu.
W poprzednim roku obchodziliśmy 25-lecie bieganie.pl, które przechodziło w swojej historii wiele burzliwych etapów. W ostatnim czasie zmienił się silnik, na którym oparta jest strona internetowa, a także dostosowaliśmy jakość strony do współczesnych standardów, tak żeby każdy odbiorca mógł w prosty i przejrzysty sposób korzystać z zamieszczanych treści.
Rosnąca liczba użytkowników
Przyjęta przez nas strategia działania pokazała, że idziemy w bardzo dobrym kierunku, co potwierdzają liczby odwiedzających nas czytelników. W 2023 roku stronę bieganie.pl odwiedziło ponad 2,5 miliona użytkowników, co daje wzrost w porównaniu z ubiegłym rokiem o ponad 100%! Użytkownicy jednocześnie wygenerowali ponad 8 milionów odsłon.
#
Rok 2021
Rok 2022
Rok 2023
Użytkownicy
974 385
1 236 188
2 512 045
Odsłony
4 555 353
5 262 085
8 211 246
Statystyki portalu bieganie.pl w 2023 roku
Bieganie.pl w 2023 roku rozszerzyło dość mocno działy newsowe. Otwarty został również nowy dział Trail Running. Wciąż najbardziej popularnymi stronami są Plany Treningowe i Kalkulatory Biegowe, z których korzystają tysiące amatorów biegania, czerpiąc wiedzę i wskazówki do poprawnego treningu. Niezmiennie kilkanaście procent ruchu generuje forum, którego społeczność aktywnie dzieli się własnymi doświadczeniami.
Nowe projekty
W lekkoatletycznym świecie poprzedni rok to głównie Mistrzostwa Świata w lekkiej atletyce, które odbyły się w Budapeszcie. Przy okazji tego wydarzenia powstał pierwszy projekt „kieRUNek Budapeszt„, w ramach którego nasi wysłannicy Adam Kszczot oraz Joanna Jóźwik mogli dla naszych czytelników relacjonować od środka wydarzenia z węgierskich mistrzostw.
Projekt kieRUNek przyjął się na tyle dobrze, że postanowiliśmy kontynuować tę ideę, wdrażając „kieRUNek Nowy Jork” oraz „kieRUNek Walencja” przybliżające kulisy największych maratonów na świecie. Zdradzając rąbka tajemnicy, w najbliższym roku planujemy otworzyć „kieRUNek POLSKA„, w którym będziemy również przybliżać kibicom biegania wydarzenia na naszym rodzimym rynku.
W 2023 roku do naszej redakcji dołączyły również nowe osoby. Od początku stycznia jest z nami Joanna Jóźwik, która wraz z Katarzyną Zawistowską wprowadziły format podcastów „Bieganie Women„. W ostatnich miesiącach mogliśmy również posłuchać w roli prowadzącego podcasty 4-krotnego mistrza olimpijskiego Roberta Korzeniowskiego, który przepytywał gości w cyklu „O co chodzi„.
Misja i zadania bieganie.pl
Misją bieganie.pl jest niezmiennie dzielenie się pasją biegania, szerzenie i promowanie wiedzy na temat prozdrowotnych aktywności. Z tych właśnie powodów wciąż pragniemy dla naszych czytelników rozwijać najpopularniejsze działy, które mogą być dla Was inspiracją i motywacją do dalszego spędzania czasu na biegowo. Wciąż staramy się słuchać i analizować sygnały, które do nas docierają i dostosowywać nasze artykuły do potrzeb czytelników, dlatego też wciąż zachęcamy do aktywnego udzielania się i dzielenia Waszymi opiniami.
W 2024 roku wciąż będziemy chcieli być przy największych wydarzeniach biegowych w Polsce i na świecie i relacjonować je na bieżąco, docierając do Was błyskawicznie z wszystkimi niezbędnymi informacjami. Cieszymy się, że jesteście z nami i dziękujemy za każdą Waszą obecność i inspirację w nowym 2024 roku!
Super, ze portal się rozwija i dotyka wiele aspektów!
Będąc na forum i czytając stronę kilka lat mam swoją opinię, którą chciałbym się podzielić i może zacząć dyskusję.
Osobiście najczęściej słucham podcastów Bartka Falkowskiego. Dla mnie artykuły Bartka i Mikołaja Raczyńskiego są ciekawe, bo pokazują szerszą perspektywę na bieganie wyczynowe i/lub przybliżana jest teoria, zagadnienia treningowe.
Poza wymienionymi wyżej osobami warto wyróżnić ostatni wyjazd na maraton w Walencji i relacja video – top. Zabrakło mi tylko obiektywnego spojrzenia na wyniki naszej grupy wojskowej, której poziom od kilku lat woła o pomstę do nieba. Niestety z daleka widać ze panuje w niej kolesiostwo i trzymanie w formacji swoich nie dając szansy młodszym zawodnikom.
Razi mnie, że często na portalu szczuje się na brak młodych zawodników, podczas gdy Ci „starzy” ewidentnie chcą dociągnąć w grupie wojskowej do emerytury.
Z minusów, które się uwypukliły w 2023 jest na pewno spadek jakości materiałów. Odnoszę wrażenie, że wiele z nich nie jest czyta i weryfikowana przez drugą osobę. Wielokrotnie czytelnicy znajdują literówki, błędne stwierdzenia (przykład: Maraton w Dubaju już w niedzielę. Jaka elita w najdroższym mieście świata, wytknięto że Dubaj nawet nie jest w top10 najdroższych miast świata a tytuł dalej jest jaki jest) lub dane z poprzedniej edycji biegu (niestety tytułu/linku nie przytoczę, musiałbym poszukać).
Kolejną średnio zrozumiałą dla mnie decyzją i wydaje mi się, że spóźnioną o 3 lata decyzją jest „koniec kariery Henryka Szosta”. Promowanie rekordzisty Polski i zakłamywanie, że dopiero następuje ten koniec jest spóźnione w czasie, i odnoszę wrażenie że robione na siłę. Niestety era Henryka już przeminęła, czas na promowanie młodych talentów: Gos, Herzyk, Antosz, Lewalski oraz dziewczyn przy wykorzystaniu kobiecej części podcastu który jest ciekawą propozycją.
Wielką stratą dla portalu jest brak Kuby Pawlaka. Rozumiem, że drogi Kuby i portalu się rozeszły, niemniej poziom dziennikarstwa, wnikliwość oraz jakość zamieszczanych treści wówczas była najbardziej przystępna i bardzo ciekawa.
Jako fan portalu i czytelnik będę wdzięczny za:
większą kontrolę zamieszczanych treści co pozwoli uniknąć wtop językowych, błędów w zamieszczanych danych
poprawę jakości audio w podcastach – ostatnia rozmowa z Trenerem Rostkowskim jest asłuchalna
skontrolowanie liczby wyświetlanych reklam aby dostać się do artykułu. Zrozumiałe, że to głównie reklamy napędzają portal, ale zeby dostać się do materiałów czasami trzeba się przebić przez 14 pasków reklamowych. Sporo
Cześć,
dzięki za głos i komentarz! Jako współodpowiedzialny za powyższe postaram się do części odnieść / do wszystkiego chyba nie dam rady 🙂
Walencja i brak obiektywizmu – co konkretnie miałoby być tu obiektywne? 4 dziewczyny z wojska pobiegły poniżej 2:30, jedynym wojskowym był Karbowiak – rozumiem, że zabrakło Ci skrytykowania jego słabego wyniku?
co do trzymania w formacji swoich to tu nie będę jakoś się wgłębiał w szczegóły, ale z tego co wiem młodym biegaczom bez wyników bardzo ciężko jest dostać się teraz do wojska, bo wojsko woli wziąć cudzysłowiowego mistrza świata w badmintonie niż biegacza i w żadnej mierze nie jest to powiązane z trzymaniem swoich,
szczucie na młodych – podasz jakiś przykład szczucia na młodych? Ja takowego nie odczułem, ale może po prostu nieobiektywnie patrzę,
spadek jakości materiałów – tu faktycznie zdarzają się sporadyczne błędy – staramy się wprowadzać pewne elementy kontroli, ale przy takiej ilości treści nie ma możliwości, żeby wszystkiego uniknąć. W 2023 roku wyszło prawie pół tysiąca tekstów i to raczej jest nie do uniknięcia, żeby gdzieś się babol trafił,
koniec kariery Henryka Szosta – wierz mi, że gdyby przyszedł do nas Jan Huruk, Wanda Panfil czy Grzegorz Gajdus i powiedział, że chce przebiec swój ostatni maraton w karierze to każdego bralibyśmy w ciemno – nawet po 40 latach,
co do wymienionych młodych to chyba z każdym był u nas wywiad / chyba poza Antoszem – nadrobimy 🙂 chętnie będziemy pisać więcej, ale też muszą iść wyniki naszej młodzieży,
co do Kuby to też musiałbyś rozwinąć, myślę, że to bardziej subiektywne odczucie,
podcasty – faktycznie ostatni podcast z trenerem Rostkowskim chyba jest gorszej jakości, ale to jest jedyna w ostatnim czasie taka jakość, nie przypominam sobie, żeby jakikolwiek inny podcast był takiej jakości,
reklamy – cóż tu ciężko się odnieść. Drugą opcją jest paywall – wydaje mi się, że w Polsce jeszcze nieakceptowalny.
Dzieki za razbudowaną odpowiedz, cieszę się że jest przestrzeń do dyskusji.
Mam nadzieję, że może ktoś jeszcze się odniesie, bo na forum jest wiele osób którym zależy na istnieniu tej strony.
Wydaje mi się, że brakuje mi dyskusji na temat tego z czego wynika regres wyników w grupie wojskowej (szerszy wątek, a wynik Kamila mógłby być tylko początkiem) w ostatnich dwóch latach. Przed igrzyskami wielu pobiegło super wyniki: Nowicki,Karbowiak, Chabowski. Ale posucha wynikowa pomimo zapewnionych warunków jest przykra. Warto byłoby wysłuchać z czego to wynika, bo może zawodnicy nie mają aż tak dobrze jak się powszechnie uważa.
Dostać się na pewno jest ciężko, nie wiem jak wygląda obecnie sytuacja Mateusza Kaczora, ale jest to bardzo perspektywiczny zawodnik w maratonie. W debiucie pobiegł lepiej niż wspomniana grupa wojskowa. Nie chce wyjść na przeciwnika tej formacji, ale zastanawiające jest trzymanie w szeregach wiecznie młodego Szymona Kulki zamiast inwestycji w np. wspomnianego wczesniej Mateusza (chyba, że sytuacja uległa zmianie).
Pewnie, nie myli się tylko ten który nic nie robi.
Rozumiem, szlachetnie 🙂
I idą! Herzyk w poprzednim sezonie halowym poprawił bodajże o 11 sekund rekord Chabowskiego w kategorii wiekowej będąc młodszym rocznikiem. Filip Ostrowski biega rewelacyjne wyniki, Lewalski, Chmielarz progresują na 800. Maciej Megier pobiegł rewelacyjne 8:35 na belkach. Groberski pobiegł 7:45.
Wiem, że na 5-10-półmaraton-maraton poziom odstaje od czasów kiedy Ty biegałes, natomiast warto zwrócić uwagę że w tym roku 4 zawodników złamało barierę 14 minut na 5000m. Podczas gdy w latach ubiegłych było to 2013 (1 osoba), 2014 (2 osoby), 2015 (3 osoby), 2016 (0 osób), 2017 (3 osoby), 2018 (0 osób), 2019 (1 osoba o 9 setnych), 2020 (0 osób), 2021 (0 osób), 2022 (0 osób), 2024 (4 oosoby). Można z tego wysnuć wniosek, że poziom wynikowy na tym dystansie jest najwyższy na tym dystansie od 10 lat.
100% subiektywne, chyba nie ma co się rozwodzić.
Zgoda. Przesłuchuję większość publikacji i wcześniej nie spotkałem się z tym problemem. Fajnie jakby udało się to skorygować (i zweryfkować przed zamieszczeniem!!) przed kolejnymi publikacjami.
Chyba faktycznie jeszcze za wcześnie.
Dodam jeszcze plusy, bo wyszedłem troche na marudę. Fajną zmianą jest wyciągnięcie na wierzch komentarzy – brak konieczności wchodzenia na forum aby je poczytać jest ogromnym ułatwieniem. Dzięki Artur 🙂
Podpinam się pod powyższy komentarz dotyczący regresu wyników w męskiej grupie wojskowych biegaczy. Wiadomo, przyjemniej pisać o sukcesach, ale dzięki cudzym porażkom zawsze można wyciągnąć jakieś wnioski dotyczące własnego treningu etc.
Dzięki za konstruktywne uwagi 🙂
Temat wojska postaramy się w najbliższym czasie rozwinąć. Co do tekstów Krzyśka to wiemy jakie on ma zdanie na temat polskich biegaczy, choćby z jego aktualnej działalności, ale dla bieganie.pl już nie pisze. Natomiast też musisz pamiętać, że tu nigdy nie było cenzury i większość tekstów jest tekstami autorskimi, nie narzucamy jak ma wyglądać ocena danej sytuacji i bywa tak, że między sobą się nie zgadzamy na dany temat. No i co do młodych to postaramy się nadrobić! Zawsze zachęcamy też do większej aktywności z zewnątrz, jeżeli macie jakieś ciekawe tematy lub kogoś o kim warto napisać to też dawajcie znać.
Również mam wrażenie, że artykuły nie są wnikliwie czytane i weryfikowane
tez mnie drażni nadal ten bzdurny tytuł o pseudo najdroższym mieście. Tak może pisać osoba która chyba z Polski nie wyjechała. Ciekawe,że tam gdzie najwięcej kleksów dziennikarskich tam często nie ma podpisanego autora
Maratończyk z życiówką 2:10.58, olimpijczyk z Rio de Janeiro, zwycięzca ORLEN Warsaw Marathon...tak było kiedyś, a teraz gość który łapie biegowe endorfiny w przerwach między byciem ojcem, prowadzeniem firmy i dzieleniem się biegowym doświadczeniem, współtwórca aplikacji biegowej www.planbieganie.pl
Super, ze portal się rozwija i dotyka wiele aspektów!
Będąc na forum i czytając stronę kilka lat mam swoją opinię, którą chciałbym się podzielić i może zacząć dyskusję.
Osobiście najczęściej słucham podcastów Bartka Falkowskiego. Dla mnie artykuły Bartka i Mikołaja Raczyńskiego są ciekawe, bo pokazują szerszą perspektywę na bieganie wyczynowe i/lub przybliżana jest teoria, zagadnienia treningowe.
Poza wymienionymi wyżej osobami warto wyróżnić ostatni wyjazd na maraton w Walencji i relacja video – top. Zabrakło mi tylko obiektywnego spojrzenia na wyniki naszej grupy wojskowej, której poziom od kilku lat woła o pomstę do nieba. Niestety z daleka widać ze panuje w niej kolesiostwo i trzymanie w formacji swoich nie dając szansy młodszym zawodnikom.
Razi mnie, że często na portalu szczuje się na brak młodych zawodników, podczas gdy Ci „starzy” ewidentnie chcą dociągnąć w grupie wojskowej do emerytury.
Z minusów, które się uwypukliły w 2023 jest na pewno spadek jakości materiałów. Odnoszę wrażenie, że wiele z nich nie jest czyta i weryfikowana przez drugą osobę. Wielokrotnie czytelnicy znajdują literówki, błędne stwierdzenia (przykład: Maraton w Dubaju już w niedzielę. Jaka elita w najdroższym mieście świata, wytknięto że Dubaj nawet nie jest w top10 najdroższych miast świata a tytuł dalej jest jaki jest) lub dane z poprzedniej edycji biegu (niestety tytułu/linku nie przytoczę, musiałbym poszukać).
Kolejną średnio zrozumiałą dla mnie decyzją i wydaje mi się, że spóźnioną o 3 lata decyzją jest „koniec kariery Henryka Szosta”. Promowanie rekordzisty Polski i zakłamywanie, że dopiero następuje ten koniec jest spóźnione w czasie, i odnoszę wrażenie że robione na siłę. Niestety era Henryka już przeminęła, czas na promowanie młodych talentów: Gos, Herzyk, Antosz, Lewalski oraz dziewczyn przy wykorzystaniu kobiecej części podcastu który jest ciekawą propozycją.
Wielką stratą dla portalu jest brak Kuby Pawlaka. Rozumiem, że drogi Kuby i portalu się rozeszły, niemniej poziom dziennikarstwa, wnikliwość oraz jakość zamieszczanych treści wówczas była najbardziej przystępna i bardzo ciekawa.
Jako fan portalu i czytelnik będę wdzięczny za:
Cześć,
dzięki za głos i komentarz! Jako współodpowiedzialny za powyższe postaram się do części odnieść / do wszystkiego chyba nie dam rady 🙂
Jak coś pominąłem to pisz, chętnie się odniosę 🙂
Dzieki za razbudowaną odpowiedz, cieszę się że jest przestrzeń do dyskusji.
Mam nadzieję, że może ktoś jeszcze się odniesie, bo na forum jest wiele osób którym zależy na istnieniu tej strony.
Dodam jeszcze plusy, bo wyszedłem troche na marudę. Fajną zmianą jest wyciągnięcie na wierzch komentarzy – brak konieczności wchodzenia na forum aby je poczytać jest ogromnym ułatwieniem. Dzięki Artur 🙂
Podpinam się pod powyższy komentarz dotyczący regresu wyników w męskiej grupie wojskowych biegaczy. Wiadomo, przyjemniej pisać o sukcesach, ale dzięki cudzym porażkom zawsze można wyciągnąć jakieś wnioski dotyczące własnego treningu etc.
Dzięki za konstruktywne uwagi 🙂
Temat wojska postaramy się w najbliższym czasie rozwinąć. Co do tekstów Krzyśka to wiemy jakie on ma zdanie na temat polskich biegaczy, choćby z jego aktualnej działalności, ale dla bieganie.pl już nie pisze. Natomiast też musisz pamiętać, że tu nigdy nie było cenzury i większość tekstów jest tekstami autorskimi, nie narzucamy jak ma wyglądać ocena danej sytuacji i bywa tak, że między sobą się nie zgadzamy na dany temat. No i co do młodych to postaramy się nadrobić! Zawsze zachęcamy też do większej aktywności z zewnątrz, jeżeli macie jakieś ciekawe tematy lub kogoś o kim warto napisać to też dawajcie znać.
Ale o Dubaju już Ci nie odpowiedzieli hmmmmmmm
Również mam wrażenie, że artykuły nie są wnikliwie czytane i weryfikowane
tez mnie drażni nadal ten bzdurny tytuł o pseudo najdroższym mieście. Tak może pisać osoba która chyba z Polski nie wyjechała. Ciekawe,że tam gdzie najwięcej kleksów dziennikarskich tam często nie ma podpisanego autora