12 kwietnia 2010 Redakcja Bieganie.pl Lifestyle

Biegacze którzy zginęli w katastrofie


fedorowicz.jpgW samolocie nad Smoleńskiem zginęli także biegacze: oficerowie BORu: Kapitan Dariusz Michałowski, porucznik Paweł Janeczek, młodszy chorąży Agnieszka Pogródka-Węcławek.

***

Wśród pasażerów prezydenckiego samolotu był Aleksander Fedorowicz, nasz kolega z biegowych ścieżek. Długo łudziliśmy się, że to przypadkowa zbieżność nazwisk, ale w sobotę pod wieczór nie było już żadnych wątpliwości.

Aleks był pełnym energii, wesołym, towarzyskim człowiekiem, który zarażał wszystkich wokół swoim tubalnym śmiechem. Trudno uwierzyć, że nie pobiegnie z nami więcej przez las i nie namówimy Go na start w maratonie tej jesieni. Niech odpoczywa w pokoju.

Ani i wszystkim bliskim Aleksa składamy najszczersze wyrazy współczucia.

Na prośbę rodziny Aleksa w najbliższą środę, 14 kwietnia, odbędzie się  symboliczny bieg ku pamięci Jego i pozostałych ofiar katastrofy. Spotkamy się o godz. 19.00 na Placu Trzech Krzyży przy pomniku Wincentego Witosa. Spotkanie potrwa ok. 45 minut – przebiegniemy Alejami Ujazdowskimi do Placu Na Rozdrożu, w dół Agrykolą i z powrotem podobną trasą do Placu Trzech Krzyży.

Zespół Fundacji „Maraton Warszawski”


FORUM DYSKUSYJNE