Co jeść dzień przed porannym startem? 5 pomysłów na kolację przed biegiem

Wszystko o bieganiu i zdrowiu
Awatar użytkownika
bieganie.pl
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1738
Rejestracja: 27 sty 2008, 15:29

Nieprzeczytany post

Dobre samopoczucie podczas biegu będzie też w dużej mierze zależeć od tego, jakie paliwo zatankujesz na kolację przed startem, dlatego mam dla ciebie kilka wskazówek i pomysłów na posiłki dodające mocy.
https://bieganie.pl/zdrowie/co-jesc-dzi ... acji-mocy/
New Balance but biegowy
Awatar użytkownika
Adam Klein
Honorowy Red.Nacz.
Posty: 32176
Rejestracja: 10 lip 2002, 15:20
Życiówka na 10k: 36:30
Życiówka w maratonie: 2:57:48
Lokalizacja: Polska cała :)

Nieprzeczytany post

Zauważam, że jak się odzywam, to zazwyczaj krytycznie, no ale cóż (chociaż ostatnio chyba pochwaliłem artykuł o konieczności golenia ciała.
Moim zdaniem te przepisy są przekombinowane, plus częściowo wewnętrznie sprzeczne (sprzeczne z treścią artykułu).
Artykuł mówi o konieczności użycia węglowodanów prostych i właściwie wymienia ich źródła (makaron, ryż) ale już w pierwszym przepisie głównym węglowodanowym wkładem są ziemniaki, które są słabym źródłem.
Druga sprawa - to przekombinowanie. Biegacz to często samotnik, nie ma mu kto przed biegiem szykować wyszukanych potraw a zwłaszcza szukać po sklepach wyszukanych składników, dlatego prostota to podstawa.
Kiedyś miałem podobny pomysł do autorki artykułu, żeby pogadać z kims kto zaproponuje proste przepisy na kolację przed maratonem i to się udało, dania prezentował Danilo Ferraris, niestety video się nie ostało, ale tekst jest: https://bieganie.pl/zdrowie/zrob-sobie- ... s-konkurs/
Awatar użytkownika
Mossar
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1586
Rejestracja: 21 wrz 2019, 22:19

Nieprzeczytany post

Mi akurat te propozycje pasują bo często w taki sposób jemy na kolację. Makarony ze szpinakiem w różnych formach, tofu z czymś, więc dla mnie jak znalazł.

Co jeśli start następnego dnia jest koło 12? Jeśli zjem o 8 to może to być coś w miarę solidnego? Tzn wiadomo, raczej nie haratającego żołądka, ale jednak pożywnego. I potem szybka przekąska przed samym startem (5km)?
ODPOWIEDZ