Obuwie dla osoby o niskiej wadze

Awatar użytkownika
keiw
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 8954
Rejestracja: 12 paź 2014, 14:32
Lokalizacja: Szczecin

Nieprzeczytany post

Najwyżej sprzedasz ponownie @Siedlak1975

Wysłane z mojego SM-S916B .

Mój Blog "Luźne wpisy"
Mój Blog "Luźne wpisy" - Komentarze

Zrzucone w biegu kilogramy, cierpliwie czekają w lodówce.
New Balance but biegowy
Awatar użytkownika
weuek
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1821
Rejestracja: 07 paź 2022, 16:56
Życiówka na 10k: 42
Życiówka w maratonie: 3:55
Lokalizacja: Podkarpacie

Nieprzeczytany post

O właśnie!
Nie umiem biegać, ale bardzo lubię. W szkole nigdy nie ukończyłem biegu na 1km, a w 2023. roku przebiegłem 3714 km. Nie robię planów i jest mi z tym dobrze.
Siedlak1975
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 4807
Rejestracja: 22 lis 2017, 14:58
Życiówka na 10k: 37:59
Życiówka w maratonie: 2:59:13
Lokalizacja: Tychy

Nieprzeczytany post

weuek pisze: 20 lut 2024, 13:45O właśnie!
Jak by co to pisz na priv :hejhej:
Awatar użytkownika
weuek
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1821
Rejestracja: 07 paź 2022, 16:56
Życiówka na 10k: 42
Życiówka w maratonie: 3:55
Lokalizacja: Podkarpacie

Nieprzeczytany post

Hmm, wygląda, że trójka jest bardziej szpiczasta:

Obrazek

A tak wypada w porównaniu z (normalnym) wygodnym butem:
Obrazek

Dla kogo?
Obrazek

Po czymś takim to salcesony są zapewne superwygodne.
Nie umiem biegać, ale bardzo lubię. W szkole nigdy nie ukończyłem biegu na 1km, a w 2023. roku przebiegłem 3714 km. Nie robię planów i jest mi z tym dobrze.
Slawcio
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1461
Rejestracja: 10 lip 2017, 06:06
Życiówka na 10k: 36:14
Życiówka w maratonie: 2:55:47 Trail
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Nieprzeczytany post

weuek pisze: 24 lut 2024, 06:35 A tak wypada w porównaniu z (normalnym) wygodnym butem:
weuek jak sądzisz:

1) Producenci nie potrafią robić butów.

2) To globalny spisek, żebyśmy mieli bąble na palcach.

3) To ty masz nietypową nogę albo nie umiesz prawidłowo biegać.

4) Buty do truchtania 30km będą miały inną konstrukcję niż do szybkiej dychy i nie da się zrobić buta do obu typów biegów.
Czas osiągnięty podczas zawodów jest wprost proporcjonalny do twojego zaangażowania.
Bieganie metodą startową. http://run.hancza.net/
Życiówki 2024 (M50): 5K-17:17, 10K-36:14, 21K-1:22:28, 42K-2:55:47 (Trail)
Awatar użytkownika
weuek
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1821
Rejestracja: 07 paź 2022, 16:56
Życiówka na 10k: 42
Życiówka w maratonie: 3:55
Lokalizacja: Podkarpacie

Nieprzeczytany post

Da się, nawet takiego mam (Cyclone 2).
Nie umiem biegać, ale bardzo lubię. W szkole nigdy nie ukończyłem biegu na 1km, a w 2023. roku przebiegłem 3714 km. Nie robię planów i jest mi z tym dobrze.
Awatar użytkownika
Mossar
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1631
Rejestracja: 21 wrz 2019, 22:19

Nieprzeczytany post

Czy Endorphin Shift się jakoś istotnie różnią? Widzę je po 550zł na Sportano. Jak się pojawiają jakieś promki to da się jakoś taniej kupić czy można przyjąć, że ta cena ze Sportano to już taka najniższa? Czy w ogóle warto?

I w jakiej cenie można dorwać te Speedy 3?
Awatar użytkownika
keiw
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 8954
Rejestracja: 12 paź 2014, 14:32
Lokalizacja: Szczecin

Nieprzeczytany post

Na pewno nie w tej cenie.
Ja je odesłałem, w porównaniu do Speed3 wypadały tragicznie.
Za 200-250 zł, do klepania km, może bym kupił.

Wysłane z mojego SM-S916B .

Mój Blog "Luźne wpisy"
Mój Blog "Luźne wpisy" - Komentarze

Zrzucone w biegu kilogramy, cierpliwie czekają w lodówce.
Awatar użytkownika
weuek
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1821
Rejestracja: 07 paź 2022, 16:56
Życiówka na 10k: 42
Życiówka w maratonie: 3:55
Lokalizacja: Podkarpacie

Nieprzeczytany post

Shift to zupełnie inny but (na innej piance) i wcale nie pasuje do serii Endorphin. Moim zdaniem to jeden z najbardziej nijakich/beznadziejnych butów, z jakimi miałem do czynienia.
Nie umiem biegać, ale bardzo lubię. W szkole nigdy nie ukończyłem biegu na 1km, a w 2023. roku przebiegłem 3714 km. Nie robię planów i jest mi z tym dobrze.
Amadeusz
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 279
Rejestracja: 03 maja 2020, 14:00
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Mossar pisze: 26 lut 2024, 11:54 Czy Endorphin Shift się jakoś istotnie różnią? Widzę je po 550zł na Sportano. Jak się pojawiają jakieś promki to da się jakoś taniej kupić czy można przyjąć, że ta cena ze Sportano to już taka najniższa? Czy w ogóle warto?

I w jakiej cenie można dorwać te Speedy 3?
Speed 3 bywają na zalando lounge za 399-449zł, ale po pierwsze trzeba trafić na odpowiednią kampanię, po drugie, trzeba trafić odpowiedni rozmiar. Osobiście żałuję że nie capnąłem pary bo teraz pojawiają się coraz rzadziej (były też Pro 3, które w moich rozmiarach już praktycznie wyparowały).

Jak chcesz 'zapierdalaki' to bierz właśnie speedy (świetna seria, ES2 to mój ulubiony but z wszystkich), ew. Adidas Takumi Sen 8/9/10, Puma Deviate Nitro 2 albo Asics Magic Speed 3 (dwójki były średnio przyjęte, więc tu ostrożnie).

Jak już wyżej wspomniano Shift absolutnie nie ma startu do Speed - zamiast piany wyścigowej jest ta z najtańsza w Saucony, nie ma żadnego sztywnego elementu a but jest wyraźnie cięższy. Może to nie jest inherentnie zły but (nie miałem) ale fundamentalnie się różni od droższych braci (zaś Speed/Pro są bardzo zbliżone).
Awatar użytkownika
weuek
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1821
Rejestracja: 07 paź 2022, 16:56
Życiówka na 10k: 42
Życiówka w maratonie: 3:55
Lokalizacja: Podkarpacie

Nieprzeczytany post

Rzutu nowych trójek już raczej nigdzie nie będzie. O ile ktoś nie wygrzebie zapasowych z szafy i nie stwierdzi, że wstyd w nieaktualnym modelu się na dzielni pokazać.

Dla mnie Shift 2 to samo dno-nawet Decathlon za dwieście był znacznie lepszy.
Nie umiem biegać, ale bardzo lubię. W szkole nigdy nie ukończyłem biegu na 1km, a w 2023. roku przebiegłem 3714 km. Nie robię planów i jest mi z tym dobrze.
Awatar użytkownika
Mossar
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1631
Rejestracja: 21 wrz 2019, 22:19

Nieprzeczytany post

W przypadku tych trzech (Adidasy, Pumy, Speedy) cena jest raczej podobna, tak? W sumie jak zobaczę cenę poniżej 500zł to raczej będę kupował (choć o tych Adidkach nic nie słyszałem, że tylko o Speedach i Deviate Nitro).
Siedlak1975
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 4807
Rejestracja: 22 lis 2017, 14:58
Życiówka na 10k: 37:59
Życiówka w maratonie: 2:59:13
Lokalizacja: Tychy

Nieprzeczytany post

Mossar pisze: 27 lut 2024, 13:46 W przypadku tych trzech (Adidasy, Pumy, Speedy) cena jest raczej podobna, tak? W sumie jak zobaczę cenę poniżej 500zł to raczej będę kupował (choć o tych Adidkach nic nie słyszałem, że tylko o Speedach i Deviate Nitro).
Jeśli znajdziesz speed poniżej 500 to od razu 2 pary kup
Awatar użytkownika
weuek
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1821
Rejestracja: 07 paź 2022, 16:56
Życiówka na 10k: 42
Życiówka w maratonie: 3:55
Lokalizacja: Podkarpacie

Nieprzeczytany post

No i pobiegłem dzisiaj w Speedach 3 typową dla mnie jednostkę, czyli półmaraton. Płasko, asfalt, średnie tempo 4:48, kawałek spróbowałem w tempie 3:26 (to dla mnie jak sprint). No i co? No i jajco. But niesie gorzej niż mk2 (może ten 1 dodatkowy milimetr przedobrzył, a może zmiana kształtu wstawki plastikowej), w śródstopiu jest szerszy, a w palcach węższy, czyli dokładnie odwrotnie niż mi potrzeba. W połowie zatrzymałem się, żeby węzeł biegacza zrobić, ale i tak cały czas miałem wrażenie, że stopa mi się lekko przemieszcza w bucie, no a palce jakby w ściany kąta pokoju pchać. Język też jest gorszy (bardziej szmatkowaty). Słowem: lipa.

Na koniec jeszcze ubrałem jedną dwójkę (44) i jedną trójkę (43) i przebiegłem kawałek dla weryfikacji moich odczuć. Jest jak wyżej. Ciekawe, że mniejszy mk3 jest identyczny na długość (przystawiłem do ściany) jak większy mk2. To chyba ten dizajnerski tył podeszwy w trójkach za to odpowiada.

Z plusów to do chodzenia się lepiej nadają niż dwójki, bo pięta jest o wiele stabilniejsza. No i podeszwę mają ładniejszą.
Nie umiem biegać, ale bardzo lubię. W szkole nigdy nie ukończyłem biegu na 1km, a w 2023. roku przebiegłem 3714 km. Nie robię planów i jest mi z tym dobrze.
Davaeorn
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 6
Rejestracja: 27 lut 2024, 17:59
Życiówka na 10k: 48.38 (trail)
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Dzień dobry,
podepne się pod temat.
Też nie za duża masa własna (68kg) i szukam buta na asfalt. Do tej pory biegałem głównie w górach, w Saucony (peregrine12 oraz xodus ultra) i sobie chwale - zwłaszcza te drugie, ale czas na asfalt.

Chce buta uniwersalnego ale z kierunkiem na długie dystanse - wiadomo, że czasem będę w nim biegał krócej, ale docelowo dłużej.
Pytanie - czy Saucony Kinvara 14 nie będzie za mało amortyzowany na bieganie 20km+?
Z drugiej strony boję się pływania w Triumph21 - ze względu na małą masę właśnie.
Speed3 bym chętnie przytulił ale chyba nie są do dostania w okolicy 500zl.

Z innej marki (choć nie wiem czy to nie przegięcie) - Asics Magic Speed 2. Ma to sens jako jedyne buty?
ODPOWIEDZ