Jacek Ksiąszkiewicz – czy istnieje ładne bieganie?

Biegowe "citius, altius, fortius": miejsce dla tych którzy chca biegac dalej i szybciej.
Awatar użytkownika
yacool
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 12674
Rejestracja: 03 gru 2008, 11:25
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Prawda.
Tutaj zaczynają wchodzić kwestie deformacji sylwetki i nadużywania w związku z tym innych struktur. Deformacje to przede wszystkim shift i drop miednicy, które zmniejszają udział pracy pośladkowego, czyli tego naszego konia roboczego. Deformacje powinny się nasilać w miarę wzrostu szybkości, czyli de facto wzrostu przeciążenia. Tak mi się przynajmniej wydaje, bo raczej relacja nie będzie odwrotna i każdy coraz bardziej się sypie ruchowo im szybciej biegnie.
New Balance but biegowy
Rolli
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 13482
Rejestracja: 04 sie 2007, 23:18
Życiówka na 10k: 33:40
Życiówka w maratonie: 2:39:05

Nieprzeczytany post

yacool pisze: 15 wrz 2023, 10:03 Krytyka i krytyczne podejście jest kluczem do rozwoju. Problem w tym, że ty tu uprawiasz krytykanctwo. Ostatnią rzeczą o jakiej pomyślisz jest założyć taśmy i potruchtać. Taka prawda. Żeby mieć coś do powiedzenie o metodzie, to trzeba by jej spróbować, prawda? No ale to dla ciebie byłoby zbyt bolesne. I nie chodzi tu wcale o dyskomfort jaki sprawia taśma, tylko dyskomfort podrażnionego ego. :hahaha:
To podeślij proszę Youtube co i gdzie... Bo taśmy, to już mam dawno za sobą i wrzucone do kosza jako mało (za mało) skuteczne.
A ego... już dawno tez w koszu.
Awatar użytkownika
yacool
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 12674
Rejestracja: 03 gru 2008, 11:25
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Czyli taśmy nie działają. W sumie to może masz rację, pisząc że są nieskuteczne, bo przecież co to za feedback jak ktoś poprawi się z 40 minut na 39. Nie ma kompletnie żadnych emocji. Co innego z 27 na 26, a najlepiej sub 26. Wtedy skuteczność metody byłaby potwierdzona. A tak, to kicha. Nawet te 5x150 to kicha, bo niepotwierdzona spektakularnym rekordem świata.
Nie wiem co tam na tym jutubie szukasz, ale jeśli na moim kanale, to łatwo znajdziesz trening w taśmach. Kto naprawdę szuka ten nie ma problemu. Kto się chce tylko do mnie dopierdolić ten też nie będzie miał z tym problemu. :hahaha:
Rolli
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 13482
Rejestracja: 04 sie 2007, 23:18
Życiówka na 10k: 33:40
Życiówka w maratonie: 2:39:05

Nieprzeczytany post

yacool pisze: 15 wrz 2023, 13:03 Czyli taśmy nie działają. W sumie to może masz rację, pisząc że są nieskuteczne, bo przecież co to za feedback jak ktoś poprawi się z 40 minut na 39. Nie ma kompletnie żadnych emocji. Co innego z 27 na 26, a najlepiej sub 26. Wtedy skuteczność metody byłaby potwierdzona. A tak, to kicha. Nawet te 5x150 to kicha, bo niepotwierdzona spektakularnym rekordem świata.
Nie wiem co tam na tym jutubie szukasz, ale jeśli na moim kanale, to łatwo znajdziesz trening w taśmach. Kto naprawdę szuka ten nie ma problemu. Kto się chce tylko do mnie dopierdolić ten też nie będzie miał z tym problemu. :hahaha:
Przecież udowodniono ze 5x150 robi rekordy! Bo każdy rekordzista to robi. Tak samo jak ABC. Tez każdy robi.
Awatar użytkownika
yacool
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 12674
Rejestracja: 03 gru 2008, 11:25
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Każdy teraz zacznie robić podwójne treszholdy. Wszystko układa się znakomicie. Czekamy na rekord Polski.
Awatar użytkownika
pawo
Wodzirej
Posty: 4001
Rejestracja: 02 lis 2020, 22:20
Lokalizacja: zdecydowanie las

Nieprzeczytany post

Rolli pisze: 15 wrz 2023, 15:00 Przecież udowodniono ze 5x150 robi rekordy! Bo każdy rekordzista to robi. Tak samo jak ABC. Tez każdy robi.
To nie dowód, bo są tacy co robią a biegają słabo, a poza tym wszyscy rekordziści sikają, a wątpię żeby sikanie doprowadziło mnie do rekordów, bo sikam coraz częściej a biegam coraz wolniej. :ojnie:
Rolli
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 13482
Rejestracja: 04 sie 2007, 23:18
Życiówka na 10k: 33:40
Życiówka w maratonie: 2:39:05

Nieprzeczytany post

pawo pisze: 15 wrz 2023, 15:10
Rolli pisze: 15 wrz 2023, 15:00 Przecież udowodniono ze 5x150 robi rekordy! Bo każdy rekordzista to robi. Tak samo jak ABC. Tez każdy robi.
To nie dowód, bo są tacy co robią a biegają słabo, a poza tym wszyscy rekordziści sikają, a wątpię żeby sikanie doprowadziło mnie do rekordów, bo sikam coraz częściej a biegam coraz wolniej. :ojnie:
Dokładnie.
Dlatego takie pytanie yacoola czy działa jest mało adekwatne. Ale... pytanie, czy jak tych 150 nie będę robił, to zdobędę WR już tak.

(tak samo: jak nie będę sikał to może sie uda?)
Awatar użytkownika
pawo
Wodzirej
Posty: 4001
Rejestracja: 02 lis 2020, 22:20
Lokalizacja: zdecydowanie las

Nieprzeczytany post

To są sytuacje nie do sprawdzenie, nie można się cofnąć i zobaczyć co by było gdyby.
Może pomóc sam rytuał wiązania gum, tak jak może pomóc rytuał zmieniania butów na kolce i atmosfera stadionu. Mi natomiast wczoraj pomogło gapiostwo, bo zegarek nastawiony na 2 x (800 + 300 + 300) a ja myślałem, że 200 + 200, zdziwienie moje było ogromne, ból też, ale trzysetki wyszły solidne. No.
Rolli
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 13482
Rejestracja: 04 sie 2007, 23:18
Życiówka na 10k: 33:40
Życiówka w maratonie: 2:39:05

Nieprzeczytany post

pawo pisze: 15 wrz 2023, 15:53 To są sytuacje nie do sprawdzenie, nie można się cofnąć i zobaczyć co by było gdyby.
Troche to robienie mgły.
To jednak udawania, ze 150ki nie przeszkadzają ale mogą pomoc.
Rolli
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 13482
Rejestracja: 04 sie 2007, 23:18
Życiówka na 10k: 33:40
Życiówka w maratonie: 2:39:05

Nieprzeczytany post

oooo 1:50 Gumy!!!
https://www.youtube.com/watch?v=1_VADVaeTJE

Ale znalazłem prace naukowa, ze akurat to ćwiczenie nie pomaga. Ale ze to papier z tego roku, to może do Holandii jeszcze nie doszło. :bum:
Awatar użytkownika
yacool
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 12674
Rejestracja: 03 gru 2008, 11:25
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Twoja konsekwencja w podważaniu skuteczności mojego treningu z taśmami byłaby godna pochwały, gdyby nie szła za tym zła wola. Albo po prostu jesteś tępy i nic do ciebie nie dociera. Ćwiczenie wskazane przez ciebie na filmie nijak ma się do ćwiczeń promowanych na moim kanale.
Rolli
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 13482
Rejestracja: 04 sie 2007, 23:18
Życiówka na 10k: 33:40
Życiówka w maratonie: 2:39:05

Nieprzeczytany post

yacool pisze: 15 wrz 2023, 17:24 Twoja konsekwencja w podważaniu skuteczności mojego treningu z taśmami byłaby godna pochwały, gdyby nie szła za tym zła wola. Albo po prostu jesteś tępy i nic do ciebie nie dociera. Ćwiczenie wskazane przez ciebie na filmie nijak ma się do ćwiczeń promowanych na moim kanale.
A czy ja napisałem, ze to twoje ćwiczenie?
Dlaczego uważasz, ze mam złą wole? A jak by musiały komentarze wyglądać, żeby było "dobra wola" widoczna?

To ze tu czytam i komentuje, to udowadnia przecież zainteresowanie.
Awatar użytkownika
yacool
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 12674
Rejestracja: 03 gru 2008, 11:25
Kontakt:

Nieprzeczytany post

To mi wygląda na niezdrowe zainteresowanie.
Już ci wiele razy pisałem, żebyś założył własny wątek i tam sobie konfabulował.
Drwal Biegacz
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1239
Rejestracja: 21 paź 2020, 20:15
Życiówka na 10k: 42:15
Życiówka w maratonie: 3:48:08
Lokalizacja: Wieś

Nieprzeczytany post

Uważam Yacol, że przesadzasz z tą złą wolą.

Prawda krytyk (a nawet krytykanctwa, kłamstwa) się nie boi.
Tak jak " Prawdziwa cnota krytyk się nie boi"
A co do gum... Kolega odrzucił gumy bo go zaczęły spowalniać...
Uważam że samymi gumami i x150 rekordów się nie nabiega.
W sprawie biegania powięziowego im więcej krytyki (zainteresowania, emocji) tym lepiej. Moje zdanie, korzyści z tego przyjdą później

Trzeba tylko spokojnie dojść na czym polega istota tego biegania i jak tego się nauczyć, czyli wytrenować
Awatar użytkownika
cichy70
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 4183
Rejestracja: 20 cze 2001, 10:59
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: zewszont.

Nieprzeczytany post


Drwal Biegacz pisze: W sprawie biegania powięziowego im więcej krytyki (zainteresowania, emocji) tym lepiej.
gdyż?
bardzo rzadko tu się wypowiadam, ale czytam cały czas.
robi się jeden wielki off top z tego.
szkoda.
chociaż gumy znam tylko że strony Donald ducka*
no może jeszcze z paru innych.
ODPOWIEDZ