Jacek Ksiąszkiewicz – czy istnieje ładne bieganie?

Biegowe "citius, altius, fortius": miejsce dla tych którzy chca biegac dalej i szybciej.
Awatar użytkownika
yacool
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 12666
Rejestracja: 03 gru 2008, 11:25
Kontakt:

Nieprzeczytany post

To grubsza sprawa. Chyba nawet grubsza od propagowanego tu overstridingu. Oba zjawiska idą bez pardonu na nieuniknioną czołówkę z mainstrimem. Cała akcja z czujnikami, pomiary, holowanie i trening funkcjonalny temu właśnie służą - hamowaniu, ładowaniu i niemetabolicznemu odbiciu.
New Balance but biegowy
Awatar użytkownika
yacool
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 12666
Rejestracja: 03 gru 2008, 11:25
Kontakt:

Nieprzeczytany post

W Gorzowie kolejne dwa wyniki poniżej 14. Gratulacje.
Awatar użytkownika
Mossar
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1631
Rejestracja: 21 wrz 2019, 22:19

Nieprzeczytany post

I to Gos właściwie biegł solo.
pma
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 408
Rejestracja: 15 cze 2018, 10:35
Życiówka na 10k: 34:46
Życiówka w maratonie: 2:43:25

Nieprzeczytany post

Liczyłem na mocny finisz Szymona Żywko a tymczasem jakiś okrutny zgon zaliczyl na końcówce, ledwo dowlókł się do mety wężykiem. Wydawało mi się że trudno aż tak się wyjechać na 5000m no ale jak widać jest to możliwe.
mimi
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 379
Rejestracja: 29 sie 2019, 11:36

Nieprzeczytany post

A mi się wydaje, że po prostu Gos napędził te wyniki. No i grupa bardzo długo trzymała się razem. Trzymała, ale nie wytrzymała ;-)
----------------------------------------------------------
1440miles
Awatar użytkownika
yacool
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 12666
Rejestracja: 03 gru 2008, 11:25
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Musi się odbudować kultura biegania 5000. Dużo dobrego zrobiło minimum na 2:08 w maratonie, bo to otwiera nowe perspektywy dla trenowania piątki i podejścia do tego dystansu.
Trener Gosa mówi o wyniku 13:30. Trzeba będzie tego próbować na zachodzie w festiwalach we Francji, Austrii, czy Belgii. To musi być normą, ale potrzeba czasu i finansowania. Problem finansowania też pada w podcaście.
Awatar użytkownika
Mossar
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1631
Rejestracja: 21 wrz 2019, 22:19

Nieprzeczytany post

Jak biegnie takie wyniki samotnie prowadząc bieg to na pewno wynik sub13:40 już powinien być dostępny dla niego nawet teraz. Fajnie po tym MP widać ile daje prowadzenie biegu - Biskup poprawił swoją życiówkę chyba o 20s, Megier też jakoś znacząco.
Awatar użytkownika
yacool
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 12666
Rejestracja: 03 gru 2008, 11:25
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Właśnie miałem pisać o Biskupie. Tak się zajarałem jego wynikiem, że dziś dojebałem 3k truchtu z rana. Zostawiłem kurtkę i oskrzela na krzaku, bo się parno zrobiło po deszczu.
Awatar użytkownika
Mossar
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1631
Rejestracja: 21 wrz 2019, 22:19

Nieprzeczytany post

Ale ten Biskup to serio chyba zaskoczenie tych mistrzostw. On ma życiówkę 31:30 na 10km z zeszłego roku.
Awatar użytkownika
yacool
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 12666
Rejestracja: 03 gru 2008, 11:25
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Ktoś próbował aktywować pośladkowe akcentowaniem na piętę? Czy to w taśmie, czy bez. Jakiś feedback od forumowiczów? W podcaście trener Błasiński mówi wyraźnie, że mobilizują staw biodrowy i podkreśla, że ten element nie jest robiony przez zawodników. Wspomina też o tajemniczej sprężynce.
________________________________

Warsztaty z techniki biegu
Obrazek
Łukasz Biega
Wyga
Wyga
Posty: 65
Rejestracja: 19 kwie 2022, 11:57
Życiówka na 10k: 40:58
Życiówka w maratonie: 3:27

Nieprzeczytany post

Wczoraj zabrałem gumy na trening i najpierw zrobiłem 10 min truchtem z gumami w połowie ud a później 5 min już przy kolanach. Dzisiaj 14km w BC2 i czułem że pośladki zaczynają coś tam działać.

Tak się zastanawiam tą wkretke to robocie przez lekkie ustawianie pięty do zewnątrz i wypychaniem stopy tak lekko na zewnątrz?

Jutro pochodzę z akcentowaniem piety
mimi
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 379
Rejestracja: 29 sie 2019, 11:36

Nieprzeczytany post

Mossar pisze: 30 lip 2023, 08:01 Ale ten Biskup to serio chyba zaskoczenie tych mistrzostw. On ma życiówkę 31:30 na 10km z zeszłego roku.
Ja też myślę, że z jednej strony zaskoczenie. Ale z drugiej, to zaskoczeniem też było to, że nie wytrzymał Żywko i Wiącek.
A Biskup i Megier, tak naprawdę mieli przyzwoite życiówki na 5000 czyli złamane 13:14. Kilkanaście sekund urwać na 5km, nie jest łatwo, ale przecież jest możliwe i to szczególnie w takim biegu, gdzie była grupa prawie do samego końca.
----------------------------------------------------------
1440miles
Awatar użytkownika
yacool
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 12666
Rejestracja: 03 gru 2008, 11:25
Kontakt:

Nieprzeczytany post

mimi pisze: 31 lip 2023, 00:28 Biskup i Megier, tak naprawdę mieli przyzwoite życiówki na 5000 czyli złamane 13:14.
Zapewne chodziło o złamane 14:14, ale prawda jest taka, że w aspekcie minimów nasza czołówka powinna regularnie biegać grubo poniżej 13:30. Na razie drgnęło i to cieszy. Co będzie dalej to czas pokaże. Jest trend, a to już dużo zmienia w mentalu. Nie jesteśmy też skazani na śledzenie jedynie słusznej koncepcji maratońskiej z cwzs na czele. To wszystko znikło z radarów i bardzo dobrze. Jak widać piątka potrafi przynosić równie wielkie emocje, a nawet być bardzo dramatyczna w rozstrzygnięciach.
Łukasz Biega pisze: 30 lip 2023, 22:11 Tak się zastanawiam tą wkretke to robocie przez lekkie ustawianie pięty do zewnątrz i wypychaniem stopy tak lekko na zewnątrz?
Wyprzedziłeś mnie. To miało być kolejne zadanie w tym eksperymencie. Ustawienie pięt na zewnątrz, albo choćby intencja takiej akcji mocno aktywuje taśmę boczną. Pobawcie się tym w takim razie. Trochę już macie tych propozycji na mobilizowanie wkrętki, taśm, naprężacza i pośladka.
Po co o wszystko? Jak wiecie są to przede wszystkim zabiegi rehabilitacyjne. Można to rzecz jasna nazwać inaczej. Na przykład przywracaniem mapowania nerwowego ciała. Bardzo ładnie opisuje to Filip w swoim artykule. Polecam lekturę. Zwłaszcza poszukajcie i poczytajcie sobie o metodzie PNF. Trening z taśmami jest właśnie taką formą torowania i przywracania czucia. To samo z tejpingiem, który stosuję. Wszystko to ma wpływ na układ nerwowy i poprawę jego funkcjonowania. Dlatego musi to być robione z głową. W dosłownym tego słowa znaczeniu - panie drwalu, anonimowy karateko lub niecierpliwy biegaczu.
Awatar użytkownika
Mossar
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1631
Rejestracja: 21 wrz 2019, 22:19

Nieprzeczytany post

Też mi się to podoba, że focus przeszedł z maratonu na 5000. Widać że panowie poczuli pewien zew rywalizacji. Pamiętam poprzednie lata, wtedy biegi na 5000 wyglądały tak że wszyscy biegli wolno przez 4-4.5km, a potem paru się wyłamywalo z finiszem żeby wygrać z czasem powyżej 14min. No ewentualnie Zalewski leciał na te 14, a z tyłu długo długo nic.

Te MP nastrajają pozytywnie bo widać było walkę i ambicję. Czy się patrzyło na Gosa, czy Biskupa, Megiera czy Żywko to widać, że chcą walczyć już nie tylko o krążek ale i o czas. Też fajnie, bo to są młode chłopaki w większości, którzy jeszcze w ogóle nie próbowali tych wszystkich dodatkowych bodźców (jak obozy na wysokości itd).

A maraton? W sumie to teraz właściwie tylko Nowicki i Lisowska. Obojgu życzę dobrze. Lisowska na pewno jest na szybkie europejskie bieganie, a Nowicki konsekwentnie zbliża się do minimum i do rekordu Szosta.
Łukasz Biega
Wyga
Wyga
Posty: 65
Rejestracja: 19 kwie 2022, 11:57
Życiówka na 10k: 40:58
Życiówka w maratonie: 3:27

Nieprzeczytany post

To dobrze kombinowałem lecz musiałem się kontrolować bo tempo mi wzrastało 😀
ODPOWIEDZ