Technika biegu - analiza

Biegowe "citius, altius, fortius": miejsce dla tych którzy chca biegac dalej i szybciej.
Awatar użytkownika
yacool
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 12666
Rejestracja: 03 gru 2008, 11:25
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Nadchodzą czasy, że biegacz będzie pytał drugiego biegacza nie o to jaki ma kilometraż tylko jaką ma dynamikę drugiego grzebnięcia. :hahaha:
New Balance but biegowy
gokish
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 583
Rejestracja: 30 kwie 2021, 16:00
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

yacool pisze: 13 maja 2022, 15:01 Trening przeciążeniowy
Ja mam inne pytanie lekko poza tematem. Taki asfalt taki równiutki idealny a nie widzę jeszcze oznaczonych kilometrówek na nim? Tam nikt nie biega? :D
Awatar użytkownika
yacool
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 12666
Rejestracja: 03 gru 2008, 11:25
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Będzie, będzie. Już mam gotowy plan jak to rozegrać. Cyferki w formacie stencil, tak jak na innych trasach, które znakowałem, biała farba i taśma miernicza. To uwalnia od stadionu i daje fajną opcję do robienia różnych testów na krótszych dystansach. Trasa jest wystarczająco długa nawet pod szybką dychę.
gokish
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 583
Rejestracja: 30 kwie 2021, 16:00
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

yacool pisze: 25 maja 2022, 08:39 Będzie, będzie. Już mam gotowy plan jak to rozegrać. Cyferki w formacie stencil, tak jak na innych trasach, które znakowałem, biała farba i taśma miernicza. To uwalnia od stadionu i daje fajną opcję do robienia różnych testów na krótszych dystansach. Trasa jest wystarczająco długa nawet pod szybką dychę.
Zazdro :D mega odcinek. Sam jak mogę to wolę na pomierzonym biegać kilometrówki itp niż kręcić jak chomik na stadionie
Awatar użytkownika
yacool
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 12666
Rejestracja: 03 gru 2008, 11:25
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Zgadza się. Już nawet oznaczona, kilometrowa pętla robi robotę. To odmiana dla głowy. A taka prosta po horyzont i do tego osłonięta przed wiatrem z obu stron lasem, to istotnie jest powód do zazdro.
Awatar użytkownika
beata
Ekspert/Trener
Posty: 6500
Rejestracja: 21 sty 2003, 11:46
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: W-wa

Nieprzeczytany post

Trasa fajna, tylko nie wiem, po co te barierki, szczerze mówiąc, to wolałabym w razie czego spaść z nasypu, niż wylądować na barierce.
Wszelkie barierki przy rowerowych trasach to jakaś masakra.
Awatar użytkownika
yacool
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 12666
Rejestracja: 03 gru 2008, 11:25
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Dokładnie tak. Na tak wąskiej drodze, to stwarza większe zagrożenie, zwłaszcza podczas mijania innych użytkowników. Trasa jest stworzona na byłym nasypie kolejowym i tam gdzie po obu stronach teren jest mocno obniżony, to dali barierki, ale chyba lepiej zlecieć z nasypu niż zahaczyć o barierkę jadąc na pełnej prędkości, czy to rowerem, czy na rolkach.
kkkrzysiek
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 2043
Rejestracja: 18 lut 2017, 09:29
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

W zeszłym tygodniu byłem świadkiem (widziałem salto z ok. 50-70 m) jak takie konstrukcje stwarzają zagrożenie. Starszy pan podjechał za blisko barierki, zahaczył o nią pedałem, co spowodowało wywrotkę. Zjeżdżał do krawędzi podczas mijania z innymi rowerzystami. Na szczęście miał kask który przyjął i rozproszył znaczną część energii pękając na skutek uderzenie. I tak nie obyło się bez wzywania karetki.
Awatar użytkownika
yacool
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 12666
Rejestracja: 03 gru 2008, 11:25
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Miało być tak wspaniale, a się okazuje, że to miejsce ze śmiertelnie niebezpiecznymi punktami. Zamiast białej farby bardziej przyda się czarna.
Siedlak1975
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 4815
Rejestracja: 22 lis 2017, 14:58
Życiówka na 10k: 37:59
Życiówka w maratonie: 2:59:13
Lokalizacja: Tychy

Nieprzeczytany post

yacool pisze: 25 maja 2022, 10:04 Dokładnie tak. Na tak wąskiej drodze, to stwarza większe zagrożenie, zwłaszcza podczas mijania innych użytkowników. Trasa jest stworzona na byłym nasypie kolejowym i tam gdzie po obu stronach teren jest mocno obniżony, to dali barierki, ale chyba lepiej zlecieć z nasypu niż zahaczyć o barierkę jadąc na pełnej prędkości, czy to rowerem, czy na rolkach.
Też się pochwalę :hejhej:
6km asfalt w lesie bez barierek. Jest woda w rowach można gasić pragnienie.
Oczywiście zakaz ruchu dla samochodów.
Kobiór-Radostowice woj śląskie.
Mam jeszcze drugie takie coś ale 3km z oznaczeniami co 500m w tym jeden km co 100m.
Paprocany-Świerczyniec też woj śląskie.
Zapraszam :hejhej:
edit. Jacek jeśli tam macie płaskie 10km bez nawrotki to zazdroszczę
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Awatar użytkownika
yacool
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 12666
Rejestracja: 03 gru 2008, 11:25
Kontakt:

Nieprzeczytany post

No i to są fajne miejscówki. Może by tak jakąś mapę Polski zrobić z takimi atrakcjami. Jakby ktoś był przejazdem w okolicach, to będzie wiedział, gdzie można komfortowo zrobić trening.

1. Stobnica
RysK0
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 399
Rejestracja: 29 maja 2019, 09:53
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Mam blisko da takiego miejsca " ZĄBKOWICE. PASIEKA. ŚCIEŻKA ROWEROWA Z WIDOKAMI PO ZA HORYZONT "
a jeszcze tam nie trafiłem. Najczęściej kręcę się na 6 km pętli wokół zbiornika Pogoria 3, z dwoma wariantami atestowanej trasy 5 km.
Przyzwyczajenie drugą naturą człowieka, czy jakoś tak to było Obrazek
https://www.dabrowa-gornicza.pl/galerie ... -widokami/
20200517-054-pl-dg-zabkowice-pasieka-sciezka-rowerowa-hdr.jpg
20200517-010-pl-dg-zabkowice-pasieka-sciezka-rowerowa.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Awatar użytkownika
yacool
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 12666
Rejestracja: 03 gru 2008, 11:25
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Tam już widać że górki, ale samo oglądanie takich miejsc zachęca do biegania.
-------------------
Dzisiaj wleciało 5k ciągłego w ramach przeciążeniówki. To nasz pierwszy taki trening. 13 minut pracy na tętnie około 173, czyli jednak coś tam trzeba włożyć od siebie, podczas takiego biegu. Jestem bardzo ciekawy odpowiedzi organizmu w ciągu najbliższych 3 dni.
Awatar użytkownika
pawo
Wodzirej
Posty: 3999
Rejestracja: 02 lis 2020, 22:20
Lokalizacja: zdecydowanie las

Nieprzeczytany post

Ło panie, piątka w 13 minut to już bieg progowy albo prawie.
Awatar użytkownika
yacool
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 12666
Rejestracja: 03 gru 2008, 11:25
Kontakt:

Nieprzeczytany post

No jednak trzeba było oddać nieco więcej zdrowia. Źle odczytałem podziałkę na wykresie. Tam było przez 10 minut grubo powyżej hr 180. Będzie zjazd, jak nic. Hehe.
ODPOWIEDZ