Komentarz do artykułu Można (na razie) biegać

Wszystko o bieganiu i zdrowiu
R-X
Wyga
Wyga
Posty: 115
Rejestracja: 01 kwie 2020, 17:51
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

No to biegamy w maskach od 16 kwietnia:

www.dziennikustaw.gov.pl/DU/2020/658/D2020000065801.pdf

§ 18. Od dnia 16 kwietnia 2020 r. do odwołania nakłada się obowiązek zakrywania, przy pomocy części odzieży, maski albo maseczki, ust i nosa podczas przebywania poza adresem miejsca zamieszkania lub stałego pobytu.

Taka styknie?

Obrazek
New Balance but biegowy
Awatar użytkownika
marek301
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 716
Rejestracja: 14 mar 2007, 22:55

Nieprzeczytany post

R-X pisze: Taka styknie?
Suuuuper! :hahaha:
Kangoor5
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 4947
Rejestracja: 18 kwie 2009, 16:57
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

marek301 pisze:
Kangoor5 pisze:
Ten typ jest ........ ;-)
Idzie ktoś do placówki służby zdrowia zdrowy,
przykładowo zrobić "test na wirusa", bo naczytał się o "czeskich dokonaniach"
i jeszcze raz powtarzam, wychodzi zarażony! :wrrwrr:

Wychodzi zarażony, ale zadowolony, bo test wyszedł ujemnie,
A tak naprawdę o czym nie wie nikt, to "fałszywie ujemnie". :wrrwrr:

Gdyby nie czytał takich "rewelacji" jak twoje,
to może siedział by w domu zdrowy.

Taki człowiek idzie potem do dyskontu,
i zaraża niewinnych seniorów spacerujących parami w sklepie,
jak i troskliwe matki z dziećmi, chcące dostarczyć pociechom rozrywki. :wrrwrr:
Ale po co przepisujesz te same dyrdymały do kolejnego już posta? Nie chce mi się przewijać, żeby liczyć który to raz.
Na tym forum wszyscy oprócz ciebie potrafią czytać i już po pierwszym razie zorientowali się, co to są za brednie.
EDIT: Wiem, że sam fakt interakcji z innym użytkownikiem łechce twoją trollową próżność ale, jak już wczoraj ci wytłumaczyłem, robisz z siebie idiotę.
Awatar użytkownika
marek301
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 716
Rejestracja: 14 mar 2007, 22:55

Nieprzeczytany post

Kangoor5 pisze:...co to są za brednie...
Kangur, czy zdajesz sobie sprawę jaka jest wiarygodność testów?
Przestań pajacować tylko napisz.

Przypadek pierwszy:
100 "bezobjawowych" ale zakażonych osób, robi sobie testy.
Ile z tych testów będzie "fałszywie ujemnych"?

Drugi przypadek:
100 "bezobjawowych" i nie zakażonych osób, robi te same testy.
Ile z tych testów będzie "fałszywie dodatnich"?

Odpowiedz i niech czytelnicy zastanowią się,
jakie będą dalsze konsekwencje niedoskonałości tych testów,
oraz fałszywych wyników, które powstaną w wyniku ich zastosowania. :wrrwrr:
Kangoor5
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 4947
Rejestracja: 18 kwie 2009, 16:57
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

marek301 pisze:Odpowiedz i niech czytelnicy zastanowią się,
jakie będą dalsze konsekwencje niedoskonałości tych testów,
oraz fałszywych wyników, które powstaną w wyniku ich zastosowania. :wrrwrr:
Nie wiem jakie będą dalsze konsekwencje niedoskonałości tych testów. Nie wiem nawet, o których "tych" testach piszesz. Aż tak bardzo w konspiratorce nie siedzę, żeby wiedzieć co się kryje pod tym czerepem. Może te konsekwencje to przejęcie władzy nad światem przez deep state? Zgadłem?
Awatar użytkownika
marek301
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 716
Rejestracja: 14 mar 2007, 22:55

Nieprzeczytany post

Kangoor5 pisze:
marek301 pisze:Odpowiedz i niech czytelnicy zastanowią się,
jakie będą dalsze konsekwencje niedoskonałości tych testów,
oraz fałszywych wyników, które powstaną w wyniku ich zastosowania. :wrrwrr:
Nie wiem jakie będą dalsze konsekwencje niedoskonałości tych testów. Nie wiem nawet, o których "tych" testach piszesz. Aż tak bardzo w konspiratorce nie siedzę, żeby wiedzieć co się kryje pod tym czerepem. Może te konsekwencje to przejęcie władzy nad światem przez deep state? Zgadłem?
No i sam widzisz, że zachowujesz się ja "płaskoziemca" czy "antyszczepionkowiec". :bum:

Dobre testy mogą wyprodukować 20% błędnych wyników.
(Nie wspominam nawet o tych Chińskich o których było głośno, 80% fałszywych wyników)

Konsekwencje będą takie w pierwszym przypadku,
że 20 "bezobjawowych" ale zakażonych osób,
ruszy w Polskę, zarażać kolejne ofiary i ...... mamy to co w USA,
czy Hiszpanii, Włoszech czy w Anglii. :wrrwrr:

Drugi przypadek będzie mniej niebezpieczny ale dokuczliwy,
20 osób "bezobjawowych" i nie zakażonych wyląduje na "kwarantannie".
Taka kwarantanna może się również źle skończyć dla nieszczęśników.
Wystarczy, że dostanie taki gorączki(plus objawy grypopodobne) i......
wyląduje w szpitalu "jednoimiennym" gdzie może się faktycznie "zaszczepić" SARS-CoV-2.
Przy braku szczęścia, może już nigdy nie wrócić do zdrowych i żywych. :wrrwrr:
yaaceek
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 508
Rejestracja: 14 sty 2017, 18:22
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

marek301 pisze:czy zdajesz sobie sprawę jaka jest wiarygodność testów?
Przecież sam informowałeś w innym wątku. Bądź konsekwentny, gubisz się.
http://wiadomosci.onet.pl/kraj/koronawi ... ny/s5xkhkx
marek301 pisze:Mimo wszystko ciepło się robi na sercu, od takich pobożnych życzeń. :hejhej:
Powątpiewasz, że pomogą i "Uratuje życie wielu z nas" , czy powątpiewasz w informację "dyrektor Instytutu Chemii Bioorganicznej Polskiej Akademii Nauk (ICHB PAN) w Poznaniu prof. Marek Figlerowicz" ?
Awatar użytkownika
marek301
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 716
Rejestracja: 14 mar 2007, 22:55

Nieprzeczytany post

yaaceek pisze:...Bądź konsekwentny...
Jastem, Tobie również by się to przydało. :hejhej:

Dlaczego udajesz, że nie potrafisz czytać ze zrozumieniem? :usmiech:
Awatar użytkownika
Sikor
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 4960
Rejestracja: 31 lip 2015, 15:36
Życiówka na 10k: 40:35
Życiówka w maratonie: 3:13:29
Kontakt:

Nieprzeczytany post

marek301 pisze:Logadin, zmiana organizacji funkcjonowania sklepów,
jest mniej skomplikowaną czynnością od organizowania wyborów korespondencyjnych. :usmiech:
Pytanie bylo proste: w jaki sposob ograniczyc czas przebywania danej osoby w sklepie.
W jaki sposob mierzyc, szybko opracowac urzadzenia, ktore po 15 min zaczynaja wyc?
Co zrobic z takim klientem wtedy?

Napisałem konkretnie, ograniczamy czas przebywanie jednej osoby, na jedno wejście,
zakazujemy "nawykowego" wchodzenie po dwie osoby. :taktak:

Ile to spaceruje seniorów po sklepach, kobieta "obmacuje" pieczywo
a mężczyzna krąży w alejkach jak by był w parku,
matki z dziećmi spacerują z koszami po 45 minut ....itp

Co tu jest trudnego do zrozumienia? :usmiech:
W odroznieniu od czasu, ograniczenie liczby klientow jest proste do zaimplementowania i dlatego stosowane.
Co do "nawykowego" wchodzenia po 2 osoby, to nie wiem jak w PL, ale w DE sie aktualnie nie da.
Dorosly z dzieckiem moze wejsc "na jeden koszyk", ale juz 2 samodzielnych nastolatkow musi wziac 2 koszyki.
Dziecko w sklepie musi pozostac w bezposredniej bliskosci rodzica.
Awatar użytkownika
beata
Ekspert/Trener
Posty: 6500
Rejestracja: 21 sty 2003, 11:46
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: W-wa

Nieprzeczytany post

Sikor pisze:
marek301 pisze:Ile to spaceruje seniorów po sklepach, kobieta "obmacuje" pieczywo
a mężczyzna krąży w alejkach jak by był w parku,
matki z dziećmi spacerują z koszami po 45 minut ....itp

Co tu jest trudnego do zrozumienia? :usmiech:
W odroznieniu od czasu, ograniczenie liczby klientow jest proste do zaimplementowania i dlatego stosowane.
Co do "nawykowego" wchodzenia po 2 osoby, to nie wiem jak w PL, ale w DE sie aktualnie nie da.
Dorosly z dzieckiem moze wejsc "na jeden koszyk", ale juz 2 samodzielnych nastolatkow musi wziac 2 koszyki.
Dziecko w sklepie musi pozostac w bezposredniej bliskosci rodzica.
U nas nastolatkowie to tylko pod opieką osób dorosłych :hahaha: .

Rzadko bywam teraz w sklepach, ale w odniesieniu do obaw kol. marka301 nie zauważyłam ani "nawykowego wchodzenia po dwie osoby", ani "spacerujących seniorów", ani "kobiet "obmacujących" pieczywo", ani "mężczyzn krążących w alejkach jak by był w parku", ani w ogóle ludzi z dziećmi. I nawet widzę plus obecnej sytuacji - szybki robienie zakupów. Poza tym, że trzeba chwilę postać na zewnątrz, to w środku jest pusto, wszyscy się sprężają a kolejek do kas też prawie nie ma.
Więc kol. marku301, najpierw oceń sytuację zgodnie z tym, jak ona realnie wygląda, a dopiero później pisz rekomendacje.
50latek
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 901
Rejestracja: 18 wrz 2019, 21:23
Życiówka na 10k: 47:47
Życiówka w maratonie: - - -
Lokalizacja: wieś na Mazowszu

Nieprzeczytany post

Odnośnie chodzenia w maskach, to przypomnienie co o tym wcześniej mówił nasz bohater narodowy w marcu, gdy "epidemia" już szalała na zachodzie Europy:
https://www.youtube.com/watch?v=O7IlH-bb5_o&t=35s
W wywiadzie Szumowski wyśmiewa nie tylko maski, ale co gorsza kwarantanne po powrocie z zagranicy (był we Włoszech na nartach). To jest jedna z przyczyn , dlaczego nie zamknięto u nas granic, albo chociaż jak już wpuszczano zarazę z zachodu, to nie poddawano ludzi kwarantannie. Bo bardzo wielu wyjeżdżających to byli dygnitarze partyjni i ich rodziny z PiS, PO, Lewicy, PSL. Bo rząd jest pisowski, ale samorządy w większości to PO-SLD-PSL.
Ktoś tu na forum szaleje z testami, i przesadza, ale nie robienie testów wracającym z zagranicy, podobno nawet z objawami choroby to już kuriozum, a pełno było takich przypadków. To była główna, jak nie jedyna na początku przyczyna zarażeń w PL.
Dużo bardziej zapobiegłoby rozprzestrzenianiu się wirusa wyłapywanie go na granicy niż te wszystkie zakazy, zamykania itd., które nie tylko ograniczają naszą wolność, ale odbijają się na gospodarce. Zawsze lepiej zapobiegać niż leczyć.
A tu przykłady nowej mody na chirurgów, kardiologów i wirusologów. :ble:
Wczoraj wróciłem na rowerze z pracy z warszawskiego "Mordoru" na wieś, przejeżdżając przez główne ulice np. Puławską widziałem wiele kolejek przed sklepami i tych świeżo upieczonych lekarzy. Przykry widok psychozy medialnej.
https://www.youtube.com/watch?v=mnlym-bYCwY&t=
R-X
Wyga
Wyga
Posty: 115
Rejestracja: 01 kwie 2020, 17:51
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

beata pisze:Rzadko bywam teraz w sklepach, ale w odniesieniu do obaw kol. marka301 nie zauważyłam (...) najpierw oceń sytuację zgodnie z tym, jak ona realnie wygląda, a dopiero później pisz rekomendacje.
Dowcip taki ułożyłem, scenka ze przedszkola, aczkolwiek są zamknięte, ale może otworzą. Uwaga: wrażliwi kulturalnie nie czytać! ;-) Występują: Pani Przedszkolanka, Dzieci:

- To może drogie Dzieci powiecie co to jest Polska?
- Może ja! Polska plose Pani to taki klaj, gdzie wszyscy mieszkają w Walszawie w duzych blokach i jezdza samochodami, Walsawa to duuuzzzee miasto jak cała Polska
- A wiesz gdzie pracują Polacy?
- Polacy plose Pani placują telaz jak Holowcyc
- Jak kto?
- Holowcyc, znaczy w domu, tata i mama plose Pani czesto mowia, ze mają Holowcyc
- Hmmm.... Hmmm.... Może masz na myśli "home office"
- O tak, plose Pani! Holowcyc!
- A jakie zawody wykonują Polacy?
- Plose Pani wsyscy Polacy to kielowcy, kazdy cos wozi, wsyscy placuja psy komputelach i ciagle dzwonia pses telefony, jest tez pani w kasie w sklepie
- To ja jeszcze! W Polsce proszę Pani występujom tez górnicy, tacy czarni murzyni, co robią węgiel żeby był pront i było nam ciepło, w Polsce wystepujom tez rolnicy, ale ja żadnego nie widziałem, ale mama tak mówiła


;-)
50latek
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 901
Rejestracja: 18 wrz 2019, 21:23
Życiówka na 10k: 47:47
Życiówka w maratonie: - - -
Lokalizacja: wieś na Mazowszu

Nieprzeczytany post

Kangoor5 pisze:
R-X pisze: W Polsce, o czym było głośno ze 2 tygodnie temu, nawet pacjenci z zapaleniem płuc nie byli i lekarze mogli się zorientować dopiero, gdy już było zarażonych kilkudziesięciu pacjentów i medyków.
Najpierw to zapalenie płuc trzeba umieć wykryć. Ja w marcu przechodziłem zapalenie płuc, już w dobie koronawirusa, ale jeszcze tuż przed tymi wszystkimi zakazami w PL (szalał już we Włoszech, w Niemczech, Hiszpanii), więc można było pójść do lekarza, teraz tylko przez telefon. Najpierw z gorączką 39' i bólem gardła i kaszlem udałem się do miejscowej przychodni. Lekarka stwierdziła przeziębienie i przepisała jakieś zioła (to nasza miejscowa "zielarka", rodzina wcześniej chorowała, to wiem, że wszystkim przepisuje to samo). To nie pomagało, gorączka rosła do 40', nie pomagały żadne apapy, srapapy, polopiryny, więc po 3 dniach do lekarki w Luxmed. Już z suchym , uporczywym kaszlem, chrypą, ledwo mówiłem, 40' mimo podwójnych dawek ibuprofenu itd., w stanie "agonalnym" (wcześniej przez 25 lat nie miałem nawet przeziębienia, mimo, że w pracy i w rodzinie wielu często chorowało, więc takie coś to był dla mnie szok). Pani ledwo spojrzała, przepisała jakiś byle antybiotyk na gardło. Oczywiście nic nie pomagało, gorączka nawet 40.7', dopiero znajomi po objawach powiedzieli mi że to na 100% zapalenie płuc, mieli podobny uporczywy kaszel i gorączkę, zalecili RTG klatki, sami tak robili, bo lekarze też u nich nic nie wykryli. A więc SAM zrobiłem sobie RTG klatki (tzn. bez zaleceń internisty, miałem to szczęście, że wcześniej zapisałem się do Luxmed na zestaw badań profilaktycznych, w tym RTG klatki, którego nie zdążyłem jeszcze zrobić, więc miałem w zapasie skierowanie, bo inaczej musiałbym prywatnie). Na RTG wyszło jak wół zapalenie płuc, poszedłem do trzeciej internistki, głos się ze mnie ledwo wydobywał, pani osłuchała i była szczerze zdziwiona obrazem RTG, bo żadnego zapalenia to ona nie wykryła (to, że miałem 40.5 pomimo brania antybiotyku przez 6 dni i ledwo mówiłem od kaszlu to pikuś). Ale przepisała antybiotyk na zapalenie płuc, oczywiście od razu mi pomógł. Po 7 dniach poszedłem na kontrolę do 4 internistki. Kaszel oczywiście jeszcze był, jak to po zapaleniu płuc szybko nie ustępuje. To był tuz przed 11 marca.
I mimo szalejącego koronawirusa, którego wysoka gorączka i kaszel są głównymi objawami, a zapalenie płuc główną przyczyną śmierci, żadna z 4 internistek nawet nie zapytała o to czy np. nie wróciłem z zagranicy itd. A koronawirus był grzany w mediach. Jedyną która o to zapytała, była doktor opisująca RTG klatki.
I nie oszukujmy się, poziom służby zdrowia np. w Hiszpanii na pewno nie jest wyższy niż w Polsce.
Fenomen
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 362
Rejestracja: 22 lut 2020, 08:40
Życiówka na 10k: 42:00
Życiówka w maratonie: 3:28:00

Nieprzeczytany post

marek301 pisze:
Kangoor5 pisze:
Ten typ jest ........ ;-)
Idzie ktoś do placówki służby zdrowia zdrowy,
przykładowo zrobić "test na wirusa", bo naczytał się o "czeskich dokonaniach"
i jeszcze raz powtarzam, wychodzi zarażony! :wrrwrr:

Wychodzi zarażony, ale zadowolony, bo test wyszedł ujemnie,
A tak naprawdę o czym nie wie nikt, to "fałszywie ujemnie". :wrrwrr:

Gdyby nie czytał takich "rewelacji" jak twoje,
to może siedział by w domu zdrowy.

Taki człowiek idzie potem do dyskontu,
i zaraża niewinnych seniorów spacerujących parami w sklepie,
jak i troskliwe matki z dziećmi, chcące dostarczyć pociechom rozrywki. :wrrwrr:
Daj spokoj z trollem, nie karm go wiecej, niech wie, ze ma racje, jeśli jej nawet nie ma. On jest w swojej bance mydlano-czeskiej. Dzieci z autyzmem nie zrozumieją co do nich piszesz.
I nie odpisuj na co kolwiek mu. Nie ma to sensu.

Wysłane z mojego DUK-L09 .
Kangoor5
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 4947
Rejestracja: 18 kwie 2009, 16:57
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Co wy dwaj byście bez siebie zrobili?
Fenomen pisze:On jest w swojej bance mydlano-czeskiej. Dzieci z autyzmem nie zrozumieją co do nich piszesz.
I nie odpisuj na co kolwiek mu. Nie ma to sensu.
Ty nie siedzisz w żadnej bańce dzięki temu, że śledzisz całe spektrum niezależnych (od głębszych przemyśleń) "dziennikarzy". Żeby mieć całkowitą pewność że nie siedzisz w żadnej bańce, łykasz tylko to, co jest przetłumaczone na polski.
-----------------------------------
Wczoraj obiecałeś w tym wątku, że kończycie pisanie, przynajmniej tam. Rozumiem, że liczba mnoga oznaczała także twojego przyjaciela, czy może twoje drugie konto. Wszyscy trzymali was za słowo, a wy złamaliście je jeszcze tego samego dnia. WSTYD!
-----------------------------------
Co masz przeciwko dzieciom z autyzmem?
Zablokowany