Jacek Ksiąszkiewicz – czy istnieje ładne bieganie?

Biegowe "citius, altius, fortius": miejsce dla tych którzy chca biegac dalej i szybciej.
Awatar użytkownika
yacool
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 12646
Rejestracja: 03 gru 2008, 11:25
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Wkrętka. Dosłownie dwa kroki wystarczą, żeby dobrze scharakteryzować biomechanę biegacza. Jak to zrobić? A w przypadku Wanyonyi - jak utrzymać na ostatnich 100 metrach wyścigu? Taką wkrętkę miał z naszych tylko Dobek i miał ją do samego końca. Dlatego był petardą ruchową. Był...
New Balance but biegowy
Siedlak1975
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 4807
Rejestracja: 22 lis 2017, 14:58
Życiówka na 10k: 37:59
Życiówka w maratonie: 2:59:13
Lokalizacja: Tychy

Nieprzeczytany post

Jacek włącz eurosport2. Tri biegną.
Awatar użytkownika
yacool
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 12646
Rejestracja: 03 gru 2008, 11:25
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Oglądam.
Siedlak1975
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 4807
Rejestracja: 22 lis 2017, 14:58
Życiówka na 10k: 37:59
Życiówka w maratonie: 2:59:13
Lokalizacja: Tychy

Nieprzeczytany post

Jeśli oni biegną faktycznie po 2:50 to ja dziękuję. Nie ogarniam tego. Po pływaniu i 40km na rowerze
Siedlak1975
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 4807
Rejestracja: 22 lis 2017, 14:58
Życiówka na 10k: 37:59
Życiówka w maratonie: 2:59:13
Lokalizacja: Tychy

Nieprzeczytany post

I to w bardzo ciężkich warunkach
Siedlak1975
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 4807
Rejestracja: 22 lis 2017, 14:58
Życiówka na 10k: 37:59
Życiówka w maratonie: 2:59:13
Lokalizacja: Tychy

Nieprzeczytany post

Zajebiste zawody. Oni tam biegną na wariata. Dawno takiej bomby nie widziałem
Awatar użytkownika
yacool
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 12646
Rejestracja: 03 gru 2008, 11:25
Kontakt:

Nieprzeczytany post

No a teraz wróćmy do naszej rzeczywistości i biegania kilometrów, bo ponoć jak się ich robi dużo, to potem biega się szybko. Ciekawe.
Siedlak1975
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 4807
Rejestracja: 22 lis 2017, 14:58
Życiówka na 10k: 37:59
Życiówka w maratonie: 2:59:13
Lokalizacja: Tychy

Nieprzeczytany post

Tri wygrywa się biegiem i to było widać gołym okiem :hejhej: Wygrał facet ,który wygląda jak rasowy biegacz. Czy biega dobrze technicznie tego nie wiem.
Oglądałem też zawody kobiet. Zauważyłem, że większość z nich ma bardzo rozbudowane, szerokie ramiona od pływania. Jak taka "masa" się rozbuja to żeby ją zrównoważyć trzeba szeroko trzymać ręce. Szczególnie łokcie. U facetów zdecydowanie mniej takich przypadków było
Awatar użytkownika
Jelon
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 231
Rejestracja: 07 sty 2008, 21:44
Życiówka na 10k: 39.49 (chodem:)
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Siedlak1975 pisze: 31 lip 2024, 12:47 Tri wygrywa się biegiem i to było widać gołym okiem :hejhej: Wygrał facet ,który wygląda jak rasowy biegacz. Czy biega dobrze technicznie tego nie wiem.
Oglądałem też zawody kobiet. Zauważyłem, że większość z nich ma bardzo rozbudowane, szerokie ramiona od pływania. Jak taka "masa" się rozbuja to żeby ją zrównoważyć trzeba szeroko trzymać ręce. Szczególnie łokcie. U facetów zdecydowanie mniej takich przypadków było
W triathlonie na dystansie Ironman, który mimo wszystko jest dużo bardziej prestiżowy, najważniejsze jest jednak kolarstwo, bo trwa najdłużej.
Keep walking...

Więcej o mnie: http://jelon.blog

To give anything less than your best is to sacrifice the gift. Steve Prefontaine
Awatar użytkownika
yacool
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 12646
Rejestracja: 03 gru 2008, 11:25
Kontakt:

Nieprzeczytany post

To nie o ilość tej masy chodzi, ale o jej zachowanie w pierwszej fazie gct. Można być rozbudowanym i mieć stabilną miednicę, i odwrotnie, można być wysuszonym na wiór i mieć destabilizujący rolerkoster w dupie, który zmusza do szerokiego trzymania rąk, żeby to utrzymać.
gokish
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 581
Rejestracja: 30 kwie 2021, 16:00
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Jelon pisze: 31 lip 2024, 13:10
Siedlak1975 pisze: 31 lip 2024, 12:47 Tri wygrywa się biegiem i to było widać gołym okiem :hejhej: Wygrał facet ,który wygląda jak rasowy biegacz. Czy biega dobrze technicznie tego nie wiem.
Oglądałem też zawody kobiet. Zauważyłem, że większość z nich ma bardzo rozbudowane, szerokie ramiona od pływania. Jak taka "masa" się rozbuja to żeby ją zrównoważyć trzeba szeroko trzymać ręce. Szczególnie łokcie. U facetów zdecydowanie mniej takich przypadków było
W triathlonie na dystansie Ironman, który mimo wszystko jest dużo bardziej prestiżowy, najważniejsze jest jednak kolarstwo, bo trwa najdłużej.
A i tak większość zawodów rozstrzyga się na bieganiu :D
gokish
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 581
Rejestracja: 30 kwie 2021, 16:00
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Ale wracając do dzisiejszego tri

Z naszego podwórka szybciej od Panów z podium pobiegło dyszkę w tym roku wg systemu pzla 4 zawodników.

Gorzej to wygląda u Pań bo wg tych samych statystyk tylko Sabina Jarząbek
Slawcio
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1461
Rejestracja: 10 lip 2017, 06:06
Życiówka na 10k: 36:14
Życiówka w maratonie: 2:55:47 Trail
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Nieprzeczytany post

yacool pisze: 31 lip 2024, 12:39 No a teraz wróćmy do naszej rzeczywistości i biegania kilometrów, bo ponoć jak się ich robi dużo, to potem biega się szybko. Ciekawe.
Ile km tygodniowo robi Eliud Kipchoge?
Ile km tygodniowo robił Kelvin Kiptum?
Ile km tygodniowo robi elita?

Jak chce się biegać szybko to trzeba biegać. Proste.
Czas osiągnięty podczas zawodów jest wprost proporcjonalny do twojego zaangażowania.
Bieganie metodą startową. http://run.hancza.net/
Życiówki 2024 (M50): 5K-17:17, 10K-36:14, 21K-1:22:28, 42K-2:55:47 (Trail)
Awatar użytkownika
yacool
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 12646
Rejestracja: 03 gru 2008, 11:25
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Żeby złamać 30 minut na dychę po pływaniu i rowerze, to trzeba mieć spory zapas. Pierwszy zdaje się miał zapas lepszy od rekordu Polski. Triatloniści są bardziej techniczni, bo prawdopodobnie wynoszą to z pływania. Na bieganie to się przenosi tak trochę siłą rozpędu, ale zawsze to coś. Biegaczy to mniej interesuje lub nie interesuje wcale. Wolą zapierdalać. I się Sławcio nie irytuj. Takich jak ty jest i było sporo, co się zachłysnęli kilometrażem i głoszą dobrą nowinę, jak to on ich przesunął wynikowo. Skuteczność metody treningowej weryfikuje wyczyn. A tu mamy już blisko 50 letnie rekordy Polski, więc głupoty piszesz, bo nie jest to proste.
gokish
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 581
Rejestracja: 30 kwie 2021, 16:00
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Szukam co Alex biegał na sucho to ma uliczną piątkę w statystykach WA 13:26 i stadionową dychę 27:51 sprzed 6 lat. Hayden 5000m 13:23
ODPOWIEDZ