ls 202406202050223300
20 czerwca 2024 Iza Żaczek Newsy

Natalia Kaczmarek triumfuje w Bydgoszczy, ustanawiając nowy rekord Memoriału Ireny Szewińskiej

Złota medalistka Mistrzostw Europy w biegu na 400 m – Natalia Kaczmarek, w trakcie dzisiejszego mityngu w Bydgoszczy zwyciężyła z czasem 49,86 i ustanowiła nowy rekord Memoriału Ireny Szewińskiej. Polka po raz kolejny w tym sezonie złamała barierę 50 sekund, pokazując, że jest nie do zatrzymania.

Jeszcze nie opadły emocje po Mistrzostwach Europy w Rzymie, gdzie Natalia Kaczmarek fenomenalnie pobiegła 400 m z rezultatem 48,98, poprawiając wieloletni rekord Polski należący do Ireny Szewińskiej, a dziś znowu triumfuje podczas rozgrywanego w Bydgoszczy 6. Memoriału Ireny Szewińskiej. Mimo że szczyt jej formy przewidziany jest dopiero na Igrzyska Olimpijskie, Natalia Kaczmarek w tym sezonie nie ma sobie równych.

Kaczmarek bez większych kłopotów wyprzedziła pozostałe reprezentantki Polski, m.in. Justynę Święty-Ersetic, która ukończyła bieg, osiągając najlepszy wynik w tym sezonie i uplasowała się na 4. miejscu z czasem 51,62. Szósta na mecie zameldowała się Kinga Gacka z nowym rekordem życiowym – 52,03, a na ósmym miejscu bieg ukończyła Iga Baumgart-Witan z rezultatem 53,02.

Mimo że początek rywalizacji nie był tak intensywny jak w Rzymie, to na ostatniej prostej walka rozgrywała się między Natalią a zawodniczką Bahrajnu – Salwą Eid Naser. Była mistrzyni świata pokazała, że nadal biega na poziomie, który może zapewnić jej finał na Igrzyskach w Paryżu (rekord życiowy Naser na 400 m to 48,14!). Na ostatniej prostej Naser biegła bardzo blisko Kaczmarek, ale ta mocno przyspieszyła i wygrała bieg z dużą przewagą, osiągając czas 49,86.

„Cieszę się, że wynik jest taki dobry – nie spodziewałam się. Warunki były dobre, rywalki naciskały. Potrenowaliśmy, czasu do igrzysk coraz mniej – dzisiejszy bieg to dobry prognostyk. Nie za bardzo lubię biegać z Naser, nie wiadomo, czego się po niej spodziewać” – wspomina w rozmowie z Polsat Sport.

Nasza reprezentantka pobiła rekord mityngu należący do tej pory do Justyny Święty-Ersetic (51,62) i po raz kolejny w tym roku złamała barierę 50 sekund. Naser uzyskała 50,32, co jest jej najlepszym wynikiem w tym roku. Na trzecim miejscu uplasowała się Rumunka Andrea Miklos z czasem 50,99.