ryga
3 października 2023 Redakcja Bieganie.pl Newsy

Rosa Mota bije kolejne rekordy weteranów

Mistrzyni olimpijska w maratonie z 1988 roku Rosa Mota bije kolejne rekordy świata weteranów. Tym razem urodzona w 1958 roku zawodniczka z Portugalii pokonała rekord świata w półmaratonie kobiet w kategorii 65-69 lat.

Rosa Mota pobiła rekord w Rydze, podczas Mistrzostw Świata w biegach ulicznych w ramach biegów amatorskich. Wynik, jaki osiągnęła znakomita niegdyś biegaczka to 1:26.06.

W biegu, który rozgrywany był równolegle do biegów mistrzowskich, Rosa Mota zajęła wśród kobiet 13. miejsce, tracąc do 41 lat młodszej Micheli Cesarò z Włoch nieco ponad 9 minut.

Oczywiście Portugalka wygrała swoją kategorię wiekową, wyprzedzając kolejną Finkę Kaarinę Back o ponad 20 minut (1:48.41).

Była portugalska mistrzyni olimpijska i mistrzyni świata w zeszłym tygodniu zdobyła też tytuł mistrzyni Europy w biegach przełajowych w swojej kategorii wiekowej.