Zapraszamy do udziału w projekcie „Achilles Biegacza” osoby biegające co najmniej 1 rok, z minimalnym kilometrażem 25 km tygodniowo, w wieku od 18 do 50 lat, zarówno kobiety jak i mężczyzn.
1. Biegacze ze zmianami przeciążeniowymi łydki i okolicy Achillesa: uszkodzenia, stany zapalne,
2. Biegacze bez dysfunkcji łydki i Achillesa (tu zapraszamy biegaczy zupełnie zdrowych, którzy chcą się dowiedzieć o swojej biomechanice).
Program będzie obejmował dokładne badanie biomechaniczne, wykonane w pracowni biomechanicznej WUM. Badanie to będzie nieodpłatne dla osób, które zdecydują się na udział w projekcie.
Opis badania: ocena zakresu ruchu, testy funkcjonalne FMS, ocena aktywności mięśni za pomocą EMG – podczas stania, wyskoku i chodzenia na bieżni tensometrycznej, ocena rozkładu obciążeń za pomocą platformy tensometrycznej – podczas stania i chodzenia, badanie propriocepcji za pomocą urządzenia HUMAC 360, badanie czucia stawu za pomocą inklinometru.
Zdajemy sobie sprawę, że dla większości z Was nazwy tych badań mogą być niezrozumiałe. Możemy więc zapewnić, ze stanowią one kompleksowe badanie biomechaniczne, tak potrzebne do oceny biegacza.
Osoby z dysfunkcjami zostaną najpierw przebadane przez doktora Andrzeja Boszczyka w Klinice Rehabilitacji Sportowej Ortoreh (dla uczestników projektu zniżka 40%), następnie zostanie wykonane badanie USG przez doktora Radosława Króla (zniżka 50%). Następnie terapeuci z Kliniki Rehabilitacji Sportowej przeprowadzą kompleksową rehabilitację i leczenie 2x tygodniowo przez 6 tygodni. Leczenie będzie według najnowszych doniesień medycznych. Fizjoterapeuci będą pracowali tez nad poprawą całej biomechaniki. Pacjenci będą wykonywali także samodzielnie ćwiczenia w domu. (zniżka na fizjoterapię 15%).
Po cyklu rehabilitacji, badanie biomechaniczne będzie powtórzone.
Zgłoszenia prosimy kierować na adres Kliniki Rehabilitacji Sportowej Ortoreh: klinika@ortoreh.pl, szczegóły także na www.ortoreh.pl.