Redakcja Bieganie.pl
Wzrost opłaty startowej
Przypominamy, że jeszcze tylko dziś (21.09.) opłata startowa za udział w 34. Maratonie Warszawski wynosi 150 zł (informacje o opłatach).
Kibice na trasie
Na trasie 34. Maratonu Warszawskiego przez dużą część dystansu będą mogli towarzyszyć Ci Twoi kibice. Jak to możliwe? W drugiej połowie maratonu znakomita część trasy wiedzie wzdłuż linii metra i torów tramwajowych. Aby towarzyszyć swojemu faworytowi, wystarczy dostać się do metra, wysiąść na kolejnej stacji, wyjść na powierzchnię, przybić piątkę, a następnie ponownie zejść do metra i przejechać na kolejną stację. Więcej porad dla kibiców dotyczących przemieszczania wzdłuż trasy maratonu znajdziecie na stronie internetowej www.maratonwarszawski.com w zakładce "Dla kibiców".
Po raz pierwszy w Polsce! Indywidualny trener i przewodnik podczas maratonu. Wyobraź sobie start w Maratonie Warszawskim przy wsparciu indywidualnego trenera i przewodnika w jednej postaci… Firma Jiwok, oferująca indywidualne treningi na mp3, przygotowała wyjątkowy przewodnik po trasie 34. Maratonu Warszawskiego w wersji audio. Program poprowadzi Cię przez całą trasę, opowie o zbliżających się punktach odżywiania, mijanych miejscach i przebytych kilometrach. Usłyszysz też porady dotyczące biegu, tak byś osiągnął zamierzony czas. A to wszystko przy dźwiękach odpowiednio dobranej muzyki. Przewodnik możesz pobrać ze strony: www.jiwok.pl/maratonwarszawski.
Badania funkcji serca
Instytut Medycyny Doświadczalnej i Klinicznej PAN przeprowadza badania dotyczące zjawiska przejściowego pogorszenia funkcji serca po długotrwałym intensywnym wysiłku fizycznym. Jest to podstawowa komponenta zespołu przetrenowania. Do udziału w badaniu Instytut zaprasza zdrowych mężczyzn w wieku 25-40 lat, biorących udział w 34. Maratonie Warszawskim. Badanie będzie polegało na 3-krotnym badaniu echokardiograficznym serca oraz 3-krotnym pobraniu próbek krwi – ok 20 ml (przed biegiem, bezpośrednio po biegu oraz 1,5 godz. po zakończeniu biegu). Podczas kwalifikacji do badań będzie wykonywana próba wysiłkowa na bieżni elektrycznej z oznaczaniem maksymalnego pobierania tlenu (VO2max) oraz progu mleczanowego. Wyniki badań zostaną udostępnione ich uczestnikom. Możliwa jest także bezpłatna konsultacja i wskazówki treningowe. Więcej informacji udziela Monika Buraczewska: 696 564 283, mburaczewska@cmdik.pan.pl.