23 lutego 2012 Redakcja Bieganie.pl Sport

Mityng XL Galan w Sztokholmie – drugie miejsce Lewandowskiego

W Sztokholmie podczas halowych zawodów XL Galan o dobre wyniki walczyli średniodystansowcy. Najlepiej z nich spisał się Marcin Lewandowski, który w biegu na 800 m zajął drugie miejsce.

IMG_2084.JPG
Marcin Lewandowski drugi raz drugi

Mistrz Europy z Barcelony uzyskał 1:46.02, ulegając jedynie Mohamedowi Amanowi, z którym niedawno przegrał o setną sekundy w Birmingham. (1:45.84). Wynik Marcina jest jego drugim najlepszym rezultatem na 800 m w hali po rekordzie życiowym – 1:45.41. Zwycięską passę w halowych startach (trzy wygrane z rzędu: na 600 m w Moskwie, 800 m w Duesseldorfie i Lievin)  utracił w dzisiejszym biegu Adam Kszczot. Lider tabel światowych był piąty z czasem 1:47.06.

Matt Scherer    83        USA    DNF

Bieg na 1500 m ukończyły trzy Polki. Tuż za podium uplasowała się Angelika Cichocka. Zawodniczka Jarosława Ścigały po trzeci uzyskała wynik na miarę minimum na HMŚ – 4:08.60. Renata Pliś, piąta na mecie, po raz trzeci w tym sezonie złamała barierę 4.10 na swoim koronnym dystansie. Siódme miejsce z   4:11.20  zajęła rekordzistka Polski, Lidia Chojecka.