1 kwietnia 2014 Redakcja Bieganie.pl Zacznij Biegać

Nowa książka Jurka Skarżyńskiego o technice biegu


Podczas Orlen Warsaw Marathon do sprzedaży trafi pierwsza część z serii nowych poradników przygotowywanych przez Jerzego Skarżyńskiego pt. "Technika biegu długodystansowca – ręce". 

RECE book

O roli właściwej techniki biegu wiemy zwykle zbyt mało, lekceważąc sobie jej wpływ na końcowy wynik biegu. To błąd! "Prawa biomechaniki pan nie zmienisz, nie bądź pan głąb" – parafrazuje Skarżyński we wstępie znane powiedzenie, udowadniając na stronach książki, że wiele drobnych elementów – sumując swe negatywne działanie – czasami mocno redukuje nasze szanse na zrealizowanie biegowych marzeń – rekordów bądź zwycięstw. 

Autor zapowiada dogłębną analizę wszystkich elementów techniki biegu długodystansowców w kolejnych częściach. W analizach znajdzie się m.in. temat lądowania stopy (jej kontaktu z podłożem podczas każdego kroku) czy techniki oddychania. Cześć pierwsza ma 460 stron i dotyczy tylko i wyłącznie pracy rąk biegacza. – Układ ramię-przedramię-dłoń może mieć bardzo skomplikowane warianty, które pomogą lub zaszkodzą w skutecznej rywalizacji – zapewnia Skarżyński. 

Jerzy Skar ynski 1

Do książki dołączona jest płyta DVD, na której obejrzeć można aż 102 różne typy pracy rąk długodystansowców i maratończyków – biegaczy i biegaczek. Materiał do płyty zbierany był podczas wielu imprez biegowych w Polsce. W ocenie Autora tylko 21 z nich są prawidłowe, sprzyjające uzyskiwaniu rekordowych wyników, zaś pozostałe utrudniają, a niektóre wręcz wykluczają, walkę o "przyzwoite" rekordy. 

Książkę (i inne jego publikacje) będzie można kupić z autorską dedykacją na stoisku podczas Orlen Warsaw Marathonu w dn. 11-13 kwietnia.

Możliwość komentowania została wyłączona.