27 sierpnia 2017 Redakcja Bieganie.pl Zacznij Biegać

Czy są chętni do treningów na bieżni antygrawitacyjnej?


To, że odchudzenie się ma sens to sprawa oczywista. Odchudzenie się, czyli w uproszczeniu zmniejszenie masy naszego ciała. Ma to oczywisty sens, zdrowotny i sportowy. Ale jaki sens może mieć chwilowe odchudzenie się do 20% wartości masy naszego ciała?

Żeby biegać dobrze, trzeba regularnie trenować, biegać. Im wyższy poziom chcemy osiągnąć tym zazwyczaj więcej czasu musimy poświęcać na trening, tym więcej powinniśmy biegać. Nie zawsze niestety jest to możliwe.

W przypadku wyczynowych, maratończyków przy bardzo dużym pokonywanym przez nich tygodniowo dystansie organizm potrafi się zbuntować. Znane są przypadki zawodników, których ciało jest w stanie znieść np „tylko” 180 km tygodniowo i mimo, że ich koledzy potrafią biegać 220 czy więcej, to oni przy próbie przekroczenia tej bariery zawsze łapią jakąś przeciążeniową kontuzję.

Paradoksalnie, problem niemożności zwiększenia kilometrażu może dotyczyć nie tylko zawodników wyczynowych. Dobry przykład to zawodnik wracający do biegania po kontuzji. Może np. spacerować po kilka kilometrów dziennie ale biegać jeszcze nie może, tymczasem całe ciało (a przynajmniej duch) wyrywa się do biegania, a w każdym razie do większego wysiłku. Jeśli rower jest możliwy to nie jest jeszcze źle, gorzej jeśli nie.

Kolejny przypadek to zawodnik z dużą nadwagą. Żeby schudnąć powinien regularnie się męczyć (poza dietą), wchodzić na wyższe poziomy intensywności, ale przy jego masie jest to po prostu niebezpieczne dla jego aparatu ruchu.

Dla wszystkich tych przypadków idealnym rozwiązaniem jest bieżnia antygrawitacyjna. To takie urządzenie, które zdejmuje nawet do 80% masy naszego ciała a jednocześnie pozwala wykonywać normalny krok biegowy. Może ten „normalny” należy wziąć nieco w nawias, bo żeby wejść na podobny poziom zmęczenia co przy normalnym biegu trzeba uruchomić mięśnie w nieco inny sposób (np bardziej intensywnie muszą pracować zginacze biodra) ale tak czy inaczej jest to rozwiązanie dające nowe, ciekawe możliwości Nawet dla osób, które nie mają problemów z kontuzjami czy nadwagą, czasowe odciążenie aparatu ruchu przy jednoczesnym zwiększeniu intensywności pracy układów mięśniowego, krwionośnego, oddechowego jest opcją wartą poszukiwań.

„Casting” do nagrania

Szukamy osób, które należą do którejś z grup:
– zawodnik wyczynowy lub z wysokiego sportowego poziomu
– zawodnik wychodzący z kontuzji
– osoba z nadwagą

Chcemy nagrać materiał, w którym pokażemy tygodniowy trening z użyciem bieżni grawitacyjnej.

Uczestniczący w nagraniu muszą zgodzić się na upublicznienie swojego wizerunku. Udział w nagraniu jest nieodpłatny. Korzyścią jaką otrzymują w zamian są:
– możliwość wykonania trzech treningów na bieżni antygrawitacyjnej
– konsultacje treningowe od Redaktora Naczelnego Bieganie.pl (oczywiście skorzystać mogą tutaj przede wszystkim zawodnicy początkujący) dotyczące przede wszystkim dalszego rozwoju biegowego

Szukamy zawodników z okolic Warszawy. Nagranie planujemy wykonać w możliwie najbliższym czasie. Chętnych prosimy o wypełnienie formularza. Ewentualne pytania prosimy przysyłać na adres: redakcja@bieganie.pl

Możliwość komentowania została wyłączona.