DSC3271 4048
2 września 2023 Jakub Jelonek Trening

Od wtorku pierwsze zajęcia NBRC poprowadzą Asia Jóźwik i Edyta Litwiniuk


Już od najbliższego wtorku (5 września) Joanna Jóźwik i Edyta Litwiniuk poprowadzą treningi w ramach New Balance Run Club. Zajęcia odbędą się o godz. 18:30 na stadionie warszawskiej Skry i będą odbywały się cyklicznie co tydzień. Już dziś zapraszamy do udziału we wspólnych treningach z naszymi nowymi trenerkami.  

Treningi NBRC odbywają się od poniedziałku do czwartku w różnych miejscach Warszawy: w okolicach Stadionu Narodowego, na Żoliborzu, na Kępie Potockiej, Stadionie Agrykoli i teraz również na stadionie Warszawskiej Skry, gdzie spotkacie się z Asią i Edytą.

Zmienność tempa podczas treningów interwałowych, ćwiczenia techniczne i sprawnościowe przyniosą efekty w postaci poprawy wydolności, sprawności i ekonomiki ruchu – mówi Edyta Litwiniuk, która będzie współprowadzącą zajęcia. – Intensywność treningu będzie dostosowana do uczestników zajęć. Zapraszamy początkujących i zaawansowanych biegaczy – dodaje Edyta.

Treningi New Balance Run Club:

  • Stadion Narodowy – Paweł Olszewski i Łukasz Jóźwiak (poniedziałki o godzinie 19:00),
  • Stadion Skry – Asia Jóźwik i Edyta Litwiniuk (wtorki o godzinie 18:30),
  • Agrykola – Kasia i Bartek Olszewscy (środa o godzinie 18:30),
  • Żoliborz – Ewelina Jezierska, Asia Dorociak i Maciek Wojtkowski (czwartek o godzinie 19:00).
DSC3452 4048px

EDYTA LITWINIUK

Była zawodniczka kadry narodowej w biegach sprinterskich, wykwalifikowany trener, specjalistka ds. dietetyki i planowania żywienia, szkoleniowiec. Absolwentka studiów doktoranckich w AWF Warszawa. Magister wychowania fizycznego, trener wielu dyscyplin sportu w tym trener II klasy w lekkoatletyce. Specjalizuje się w obciążeniach treningowych i na taki temat pisze pracę doktorską. Trener biegania, trener fitness, trener personalny, trener kulturystyki, trener przygotowania motorycznego i wielu innych dyscyplin sportu. Do niedawna redaktor naczelna amerykańskiego czasopisma SHAPE. Sportowiec amator. Biega, jeździ rowerem, pływa. Finisherka Ironmana (3,8 km pływania, 180 km roweru i 42,2 km biegu) i kilkukrotnie 1/2 Ironmana. Legitymująca się rekordem życiowym 05:01:39 z 70.3 Ironman Warsaw. Dwukrotnie stawała na 3. miejscu podczas zawodów z cyklu Ironman w Warszawie i Gdyni w kategorii wiekowej. Zwyciężczyni 1/4 IM podczas Garmin Iron Triathlon w Płocku AG. Srebrna medalistka mistrzostw Polski AG w sprincie z Rzeszowa z kwalifikacją na mistrzostwa świata w Abu Dhabi. Brązowa medalistka mistrzostw Polski AG na dystansie olimpijskim (1,5 km pływania – 40 km roweru – 10 km biegu). Uczestniczka mistrzostwa świata 70.3 Ironman w St.George w USA. Finisherka maratonu w Nowym Jorku z wynikiem 03:58:17 w debiutanckim biegu. Odkąd została mamą całkowicie pochłonął ją temat aktywności i żywienia w okresie ciąży i po porodzie. Od 10 lat szkoli trenerów i instruktorów sportu, a także stara się zarażać kobiety zdrowym stylem życia. Edukuje kobiety w ciąży i młode mamy. Autorka projektu „Jak zostać Fit Mamą” i współautorka projektu „Healthy Ciąża” razem z Anną Lewandowską. Blogerka i influencerka. Od lat na swoim blogu i w social mediach pokazuje, że można być fit, nie dając się zwariować oraz uświadamia młode mamy, że macierzyństwo nie oznacza rezygnacji z siebie. Fit mama trzech Córeczek.

DSC3151 4048px

ASIA JÓŹWIK

Jestem sportowcem od zawsze, na zawsze. Od kiedy pamiętam, ciężko było ogarnąć moją energię. Roznosiła mnie i musiałam ciągle coś robić. W szkole zapisywałam się na każde pozaszkolne zajęcia sportowe oraz zawody. W końcu mój potencjał wyhaczył trener, który namówił mnie na lekkoatletyczne treningi. Efektem tego było wprowadzenie dość dużej dyscypliny i ułożonego planu do mojego młodego życia – miałam wypełnioną każdą minutę dnia. Treningi doprowadziły mnie do zbudowania ogromnej pasji do biegania. Zakochałam się po uszy. 🙂 Mieszanka wielkiej pasji, dyscypliny, ogromu zaangażowania i szczypty talentu dała mi 5. miejsce na Igrzyskach Olimpijskich oraz 3 medale Mistrzostw Europy na moim koronnym dystansie 800 m. O ile wyczynowo już nie biegam, to biegam z pasji, dla siebie i dla innych. Sport daje mi mnóstwo radości, która uwielbiam dzielić się z innymi.

Bądź na bieżąco
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Krzysiek
Krzysiek
9 miesięcy temu

Asia i Edyta ❤️❤️👌👌

Jakub Jelonek
Jakub Jelonek

Ciągle aktywny chodziarz, który dalej walczy o kolejne cele (wielokrotny reprezentant Polski i dwukrotny olimpijczyk – z Pekinu i Rio). Współautor książek: „Trening Mistrzów” (2018), „Henryk Szost – Rekordzista” (2019), „Marcin Lewandowski – Mój Bieg” (2020), „Adam Kszczot – W pogoni za mistrzostwem” (2022). Doktor nauk medycznych i nauk o zdrowiu. Pracownik Uniwersytetu Jana Długosza w Częstochowie, a także trener lekkoatletycznych klas sportowych w IV liceum w Częstochowie. Działa też jako sędzia i organizator imprez, nie tylko sportowych.