new balance run club
11 maja 2021 Redakcja Bieganie.pl Trening

New Balance Run Club powraca!


New Balance Run Club powraca!

Trochę ich nie było, ale wracają z przytupem. New Balance Run Club znowu nadaje! Po pandemicznej przerwie społeczność biegowa skupiona wokół marki New Balance wznowiła wspólne treningi w Warszawie. Nowe lokalizacje, nowy format, nowe twarze wśród trenerów. Jedno się jednak nie zmieni: treningi nadal będą bezpłatne i dostępne dla każdego. 

New Balance Run Club to globalna inicjatywa jednego z wiodących producentów butów biegowych. Mało kto wie, ale początki potentata z Bostonu sięgają roku 1906. Wtedy to założyciel firmy William J. Riley postawił na produkcję specjalnych wkładek do butów, które miały poprawić komfort pracy robotników, przykutych całymi dniami do niewygodnego obuwia. Dziś NB kojarzy się przede wszystkim przez pryzmat butów i akcesoriów biegowych, dedykowanych amatorom oraz wyczynowcom.

Warszawska społeczność NBRC wystartowała w 2019 roku i na początku związana była z Łazienkami Królewskimi, gdzie odbywała się większość treningów, wydarzeń biegowych i spotkań tematycznych. W sezonie 2021 społeczność skupiona wokół NBRC będzie spotykała się w 3 lokalizacjach:

Trening Żoliborz – Fast Run (wtorki, godzina 19:00 przy barze „Kępa Potocka”)

Głównym celem wtorkowych treningów prowadzonych przez Ewelinę i Kubę Jezierskich oraz Maćka Wojtkowskiego jest poprawa szybkości i techniki. Zmienne tempa w ramach biegu interwałowego przyniosą efekty w postaci poprawy wydolności i sprawności. Intensywność treningu dostosowana jest do różnych poziomów zaawansowania. 

New Balance Run Club

Trening Agrykola – Fast&Long Run (środy, godzina 18:00, zbiórka pod zegarem)

To spotkanie z Kasią Gorlo-Olszewską i Bartkiem Olszewskim. Znana biegowa para okres wiosenno-letni poświęci na pracę nad szybkością i siłą uczestników. Pozwoli to zawalczyć im o nowe życiówki na 5 i 10 km. Od wakacji będą prowadzić trening wytrzymałościowy, przygotowujący do startu w Maratonie Warszawskim lub innej jesiennej imprezie na królewskim dystansie.Trening Centrum – Easy Run (czwartki, godzina 19:00, zbiórka pod Newonce) 

New Balance Run Club

Czwartkowe spotkania rozpoczynające się pod siedzibą Newonce to treningi skierowany przede wszystkim do osób zaczynających swoją przygodę z bieganiem lub mających taki zamiar. Priorytety to technika biegu, wzmocnienie i przygotowanie organizmu do regularnej przygody z bieganiem. A wszystko w luźnej atmosferze. Zajęcia prowadzą Joanna DorociakEwelina Jezierska i Jakub Jezierski.

New Balance Run Club

Każdy dzień to inna specyfika zajęć, dzięki czemu w ciągu tygodnia biegacze pod okiem doświadczonych trenerów będą mogli popracować nad: szybkością, siłą, wytrzymałością i techniką.

– Cieszymy się, że w końcu, przy zachowaniu obowiązujących zasad bezpieczeństwa, możemy ponownie zaprosić wszystkich chętnych na regularne spotkania biegowe w Warszawie. – mówi Franek Romański, Sports Marketing Manager w New Balance Polska, i dodaje – Wiemy, że wiele osób nie mogło doczekać się tej chwili. Mamy nadzieję, że otwarte treningi w nowych lokalizacjach i pod okiem dobrze już znanych, ale też nowych trenerów będą małym krokiem ku normalności, w której znowu razem bez ograniczeń będziemy mogli dzielić naszą biegową pasję.

Pierwsze zajęcia po pandemicznej przerwie wystartowały pod koniec kwietnia. W maju organizatorzy przewidują atrakcyjne wydarzenia specjalne.

New Balance Run Club

 New Balance Run Club to propozycja dla każdego: wyczynowca i początkującego, osób nastawionych na bicie życiówek i tych, którzy chcą biegać rekreacyjnie. Wszystkie treningi NRBC są bezpłatne i dostępne bez konieczności wcześniejszych zapisów. Więcej szczegółów na temat społeczności i treningów można znaleźć na Instagramie i Facebooku NBRC.

Możliwość komentowania została wyłączona.