29 stycznia 2016 Redakcja Bieganie.pl Sprzęt

Zaktualizuj swój TomTom Runner 2 Cardio + Music


Każda firma produkująca zegarki wypuszcza co jakiś czas upgrade oprogramowania. Właśnie TomTom wypuścił upgrade do swojego Runner 2 Cardio + Music.

Oto co wg producenta poprawiono, dodano:

  • Dodano kolejny parametr rejestrowany podczas całego dnia – tętno
  • Poprawiono kompatybilność ze słuchawkami o zrywanie dźwięku
  • Poprawiono komunikaty głosowe
  • Poprawiono kalkulacje kalorii podczas jazdy na rowerze stacjonarnym bazującą na tętnie, jeśli nie ma włączonych czujników kadencji i szybkości
  • Poprawiono czas lokalizowania sygnału GPS
  • Poprawiono liczenie kalorii w trakcie ćwiczeń na siłowni

+ różne mniejsze poprawki 

Szczególnie zastanawiać może ten ciągły monitoring tętna, jak to jest zrobione i  czym może się przydać.

Nie jest to dokładnie opisane w żadnym manualu, ale ten ciągły monitoring tętna jest oczywiście tylko z nazwy ciągły, bo gdyby był naprawdę ciągły, to bateria na długo by nie wystarczała. Mniej więcej co 10 minut zegarek wysyła wiązkę laserową do naszej skóry i sprawdza jakie tętno mamy w obecnym momencie. Jeżeli zatem pomiędzy jednym i drugim sprawdzeniem bardzo intensywnie skakaliśmy to nie będzie tego widać w historii.

Czemu to może służyć? Trudno w tym momencie wyrokować o zastosowaniach. Poza wykresami zegarek nie korzysta chyba z tego do żadnych obliczeń. Jest to zatem raczej ciekawostka dla osób które chciałyby wiedzieć jakie mają mniej więcej swoje tętno w trakcie dnia, czy w nocy.

Ważną poprawką wydają się być te kwestie związane ze słuchawkami lub zrywaniem dźwięku, ale jak już pisałem mi udało sie sparować zegarek z każdym odbiornikiem jaki miałem (pięć par słuchawek plus zestaw głośników) a zrywanie muzyki praktycznie ustało po przeniesieniu zegarka na rękę, gdzie znajduje się antena Bluetooth w słuchawkach.

Oto przykład jednej doby zarejestrowanej przez TomToma.

tomtomaktualizacja


.

Możliwość komentowania została wyłączona.