14 października 2013 Redakcja Bieganie.pl Sprzęt

Zadbaj o siebie – październik miesiącem Różowej Wstążki


sa_bieganie_press.png

15 października obchodzony jest Europejski Dzień Walki z Rakiem Piersi, a październik na całym świecie jest Miesiącem Świadomości Raka Piersi. Symbolem tej akcji jest różowa wstążka, która ma przypominać kobietom o istotnym wpływie stylu życia na zdrowie ich piersi i możliwościach zapobiegania zachorowaniom. 

Rak piersi to najczęstszy nowotwór złośliwy, który według statystyk dosięga co dwudziestą kobietę. Wprawdzie wczesna diagnostyka i odpowiednie leczenie dają gwarancję wyzdrowienia, jednak większość kobiet zbyt późno zgłasza się do lekarza odbierając sobie tą szansę.

Dbałość o piersi to nie tylko profilaktyka, czyli regularnie wykonywane samobadanie  oraz kontrolne badania mammograficzne oraz USG. To również wygoda na co dzień – m.in. noszenie prawidłowo dopasowanej bielizny. Choć aktywne kobiety doskonale o tym wiedzą, ciągle jeszcze te, które używają specjalnych sportowych biustonoszy są w mniejszości. W trakcie biegania delikatne więzadła podtrzymujące piersi ulegają nieodwracalnemu rozciągnięciu. Zapobiec temu może odpowiedni biustonosz, który dodatkowo nigdzie nie uciska i nie podrażnia piersi. 

Sklepbiegacza.pl włączając się w ogólnokrajową kampanię na rzecz świadomości raka i dbałości o zdrowie oraz codzienny komfort biegaczek, przygotował wraz z marką Shock Absorber 20% rabatu na biustonosze Shock Absorber – producenta profesjonalnych biustonoszy sportowych. 

Zobacz, jak badać swoje piersi w domu!

sklepbiegacza_logo.png

Możliwość komentowania została wyłączona.