26 stycznia 2016 Redakcja Bieganie.pl Sprzęt

Trening numer 6 – wykonany


Zegar maratońskich przygotowań do Orlen Warsaw Marathon zaczyna tykać coraz szybciej. W ostatni weekend po raz 6. odbyły się treningi przygotowujące do startu w Orlen Warsaw Marathon.  Blisko 310 biegaczy zmagało się z treningami symulującymi obciążenia, które czekają na nich w stolicy już 24 kwietnia. Jak co tydzień nie zabrakło kilometrów prawdziwej i ciężkiej pracy, która przyprawiona została licznymi uśmiechami oraz dobrym humorem uczestników.
Rywalizacja na królewskim dystansie 42,195 km to najważniejsza konkurencja podczas ORLEN Warsaw Marathon. Będzie to prawdziwy egzamin dla wytrzymałości oraz walka z własnymi słabościami. Chwila, w której ogromne znaczenie będzie miał każdy pokonany na treningu kilometr. Maraton, to po prostu coś więcej niż sam bieg – to idea, wspomnienia i bagaż doświadczeń.
G0130580

Od 6. tygodni, w 9. polskich miastach, trwają żmudne przygotowania do Narodowego Święta Biegania. Podczas spotkań w ostatnią niedzielę, ponad 300 biegaczy odwiedziło specjalistyczne punkty Sklepu Biegacza, aby pod okiem doświadczonych trenerów i świetnych zawodników, doskonalić swoje maratońskie przygotowania. Osoby obecne na treningach, niemal jednogłośnie, z tygodnia na tydzień, potwierdzają jak wiele cennych wartości niosą ze sobą wspólne zajęcia. Wymiana doświadczeń, drobne sugestie, istotne podpowiedzi, to tylko kilka bezcennych prezentów, którymi co tydzień wymieniają się biegacze.
DSC02715
Stale rosnąca temperatura treningów ma swoje odzwierciedlenie w aurze, która towarzyszy uczestnikom. Do tej pory śliskie, oblodzone chodniki i ścieżki, w wielu miastach ustępują miejsca bardziej przyczepnym nawierzchniom. Cieszy to zarówno trenerów, jak i uczestników, ponieważ w końcu można pozwolić sobie na mocniejszy, bardziej dynamiczny,  ale przede wszystkim bezpieczniejszy trening.

DSC 0063
W ostatnią niedzielę treningi koncentrowały się wokół bardziej wymagających jednostek treningowych. Symulacja warunków maratońskich miała być dla biegaczy pierwszym przetarciem przez kwietniowym egzaminem podczas Orlen Warsaw Marathon. Zwracano więc baczną uwagę na bieg w tempie startowym, mocniejsze akcenty czy też aktywne crossy.
Najliczniejsze grupy zebrały się w Warszawie oraz Lublinie. W stolicy spotkały  się 64 osoby, które skupiły się w trakcie zajęć na rozwijaniu wytrzymałości specjalnej. Część główna treningów upłynęła pod znakiem interwałów. Na wschodzie Polski, biegacze odrabiali z kolei biegowe lekcje z zakresu długiego, spokojnego wybiegania, które miało być namiastką obciążenia podczas maratonu.
1
Przypominamy, że w trakcie cotygodniowych spotkań sprawdzana jest lista obecności. Dla osób, które wykażą się sumiennością i wezmą udział w minimum 70% spotkań, organizator przygotował darmowe pakiety startowe na Orlen Warsaw Marathon! 
Od 7 lutego treningom towarzyszyć będą Product Testy najnowszej kolekcji butów biegowych firmy ASICS. Szczegółowy kalendarz oraz listę lokalizacji podamy już wkrótce!
Sklep biegacza foot id katowice

Jeżeli marzą Ci się buty idealnie dopasowane do Twoich wymagań, pozwól przemówić swoim stopom już w najbliższą sobotę. ASICS FOOT ID dostępne będzie w Katowicach, w Sklepie Biegacza przy ul. Kościuszki 62.
Przypominamy również o limitowanej kolekcji odzieży biegowej, przygotowanej przez Sklep Biegacza oraz firmę ASICS. Poniższe zestawy są idealnym sprzymierzeńcem w walce z niską temperaturą!
Męska bluza biegowa

MB
Męska kurtka biegowa:
 

MK
Damska bluza biegowa
 

DB

Damska kurtka biegowa
 
DK
Szczegółowe informacje o treningach oraz Orlen Warsaw Marathon znajdziesz na stronie: https://www.orlenmarathon.pl/

Możliwość komentowania została wyłączona.