27 marca 2018 Redakcja Bieganie.pl Sprzęt

Tom Owens w Krakowie 9 kwietnia


Interesujesz się biegami górskimi? Sam startujesz a może dopiero chcesz postawić pierwsze kroki? Ciekawi Cię jak trenują najlepsi? Jak łączą treningi z życiem codziennym? Jaką taktykę obierają podczas startów? Już na początku kwietnia będzie okazja poznać odpowiedzi na te pytania.

Salomon Poland oraz sieć SKLEPBIEGACZA.PL zapraszają na spotkanie z jednym z najlepszych zawodników na świecie Salomon Running Team – Tomem Owensem, które odbędzie się 9 kwietnia o godz. 19:30 w klubie „Bal na Zabłociu” w Krakowie.

912 punktów ITRA

Tom Owens aktualnie posiada 912 punktów ITRA, co plasuje go na 13 miejscu na liście najlepszych biegaczy na świecie, choć ubiegły rok zmagał się z kontuzjami, mimo to udało mu się zająć m.in. 5 miejsce podczas zawodów CCC. Ten rok zapowiada się dużo lepiej. Wystartuje m.in. w Polsce w Sztafecie Górskiej, która odbędzie się 7 kwietnia. Tom wzmocni zespół Salomon Running Team, w którym pobiegnie także Bartek Przedwojewski oraz Paweł Dybek.

Ranking ITRA (kategoria generalna)

owensitra

Tom jest także jednym z faworytów na tegoroczne Mistrzostwa Świata Skyrunning organizowane w Szkocji, gdzie trenuje na co dzień.

Po raz pierwszy zrobiło się o nim głośno w 2010 roku kiedy wraz z Andym Symondsem wygrał 8 – dniowy wyścig Gore-Tex Transalpine. W kolejnych latach budował swoją pozycję zajmując czołowe miejsca zwłaszcza w biegach typu skyrunning. W 2015 r. Wygrał w Buffalo Stampede w Australii oraz zajął 4-te miejsce na Mistrzostwach Świata w IAU Trail w Annecy. W kolejnym roku skupił się na serii Skyrunning Extreme, która wydawała się być dla Toma stworzona. Połączenie biegania w trudnym technicznie terenie z elementami wspinaczkowowymi czy w końcu umiejętność dostosowania się do ciągle zmieniającego się szlaku, to jest to, co Tom lubi najbardziej. Zwyciężył Tromo Skyrace, był piąty w Kima Trofeo, a w finale Pucharu Swiata w Glen Coe Skyline zajął drugie miejsce. Ostatecznie drugie miejsce zajął też w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata Skyrunning Extreme przegrywając jedynie o 2 pkt z Jonathanem Albonem.

owensrun

Spotkanie jest otwarte i darmowe.

Dla uczestników przygotowano dodatkowe atrakcje z upominkami od SKLEPBIEGACZ.PL i marki SALOMON. Szczegóły w wydarzeniu na Facebooku.

Możliwość komentowania została wyłączona.