asicsmain
1 lipca 2023 Jakub Jelonek Sprzęt

Running Never Felt Better – premiera ASICS GEL-KAYANO 30


W Berlinie odbyła się światowa premiera najnowszego modelu butów biegowych od marki ASICS – GEL-KAYANO 30. Mieliśmy okazję przyjrzeć się całemu wydarzeniu, poznać zalety nowych treningówek japońskiego producenta i poznać genezę, jak i cały proces ich powstawania. ASICS – GEL-KAYANO 30 to model, który zaskakuje lekkością, komfortem użytkowania i wysoką stabilizacją.

Bieganie nigdy nie było przyjemniejsze

Czwartkowa premiera (29 czerwca 2023), obfitowała w liczne atrakcje. Spotkanie nazwane „Running Never Felt Better” („Bieganie nigdy nie było przyjemniejsze”), oprócz samej premiery nowych butów GEL-KAYANO 30 zawierało wiele ciekawych punktów programu. Mogliśmy obserwować wystąpienia specjalnych gości, zobaczyć szczegółową analizę biegu w specjalnym laboratorium, prezentację strojów, zrobić test komfortu podczas biegania, wysłuchać wywiadów, pobiegać po Berlinie i spędzić wspaniały czas wśród wielu pasjonatów biegania.

asicsrunning

Produktywnie spędzony dzień

Wszyscy uczestnicy wydarzenia zostali podzieleni na grupy, które w różnej kolejności mogły zapoznać się z procesem powstawania nowego modelu GEL-KAYANO i odkryć technologie zawarte w nowym modelu flagowej serii KAYANO. W premierze, oprócz dziennikarzy, uczestniczyli również ambasadorzy marki ASICS. Po serii pokazów przebiegliśmy się na 7 i 5 kilometrów w dwóch tempach. Pobiegaliśmy wspólnie po Berlinie, po czym wróciliśmy do hotelu, gdzie zakończeniem tego intensywnego dnia był wspólny grill.

„Najwygodniejsze buty do biegania”

Marka ASICS prezentując model GEL-KAYANO 30 określiła go jako najwygodniejsze buty do biegania z wysoką stabilizacją. Buty są wyposażone w zupełnie nowe technologie, zapewniające biegaczom doskonałą stabilność i niespotykany komfort podczas każdego przebiegniętego kroku.

252CF163 2767 48FD AE7A AB5D82F9B4C6

ASICS od lat jest zaangażowany w tworzenie odzieży i butów, które są najlepsze zarówno dla ciała, jak i umysłu. Nazwa ASICS jest akronimem łacińskiej frazy „Anima Sana In Corpore Sano” ukutej przez starożytnego rzymskiego satyryka, Juwenalisa. Powiedzenie to oznacza „w zdrowym ciele zdrowy duch” i jest filozofią przewodnią firmy. Połączenie rygorystycznych testów użytkowników, badań biomechanicznych, zrównoważonego rozwoju i dziesięcioleci ciągłego doskonalenia umożliwiło opracowanie nowych oraz innowacyjnych produktów i technologii, w tym modelu GEL-KAYANO 30 oraz unikalnego systemu 4D GUIDANCE SYSTEM.

Cztery wymiary

4D GUIDANCE SYSTEM współpracuje z ruchem ciała, zapewniając dostosowaną do biegu stabilność i zwiększone wsparcie szczególnie wtedy, gdy biegacze potrzebują tego najbardziej. Pierwsze trzy wymiary nie są obce butom stabilizującym: szerokość, długość i głębokość. Dodanie czwartego wymiaru – czasu, umożliwiło ASICS-owi zmniejszenie ilości czasu spędzanego w nadmiernej pronacji, co skutkuje lepszym wsparciem i wygodniejszym biegiem. Szczególnie widoczne jest to podczas zmęczenia spowodowanego pokonywaniem długich dystansów.

asicsrunberlin

Dzięki zastosowaniu systemu 4D GUIDANCE buty GEL-KAYANO 30 na nowo definiują poziom komfortu, jaki można osiągnąć w butach stabilizujących. Zamiast usztywnienia stopy w celu ograniczenia ruchu, system 4D GUIDANCE ma zintegrowaną konstrukcję współpracującą z ruchem ciała, zapewniając wysoką stabilność oraz największy komfort w trakcie biegu.

Technologia GEL w nowej odsłonie

W modelu GEL-KAYANO 30 zastosowano również nową technologię PureGEL, która wcześniej została wykorzystana w butach GEL-NIMBUS 25, zapewniając biegaczom najbardziej miękkie lądowanie. Technologia jest strategicznie zintegrowana z podeszwą środkową, aby zapewnić lepszą amortyzację i płynniejsze przetaczanie stopy.

PureGEL to zupełnie nowy materiał, który jest o 65% bardziej miękki i zwraca o 4% więcej energii niż poprzednio stosowany w technologii GEL. Technologia ta pojawiła się już w modelach GEL-Nimbus 25 i ASICS GEL-Cumulus 25. Przypomnijmy, że innowacyjna technologia GEL została opracowana już w 1986 roku i po dziś dzień jest stosowana (oraz jej kolejne odmiany) m.in. w modelach GEL-LYTE™ III, GEL-KAYANO™, GT-2000™ oraz GEL-NIMBUS™.

Grubsza podeszwa i lepsza amortyzacja

Dodanie 20% więcej lekkiej amortyzacji FF BLAST PLUS ECO oraz zwiększenie wysokości podeszwy o 4 milimetry także przyczyniło się do poprawy poziomu komfortu modelu GEL-KAYANO 30 w porównaniu do jego poprzedników.

asicsberlin

– Buty GEL-KAYANO są ulubieńcami tłumów od wielu lat i szczerze mówiąc, są prawdziwą legendą w naszej ofercie. Znamy stereotypy, z którymi przez lata zmagały się modele stabilizujące: masywne, brzydkie oraz po prostu niewygodne. Dlatego cieszymy się, że możemy świętować 30. rocznicę serii GEL-KAYANO, wprowadzając tak przełomowe zmiany. Dzięki naszemu zaangażowaniu w unikalną filozofię projektowania byliśmy w stanie opracować buty oferujące stabilność, którą konsumenci pokochali dzięki tej serii, a także komfort, który jest tak ważny dla biegaczy – wyjaśniał Rohan van der Zwet, Senior Product Marketing Manager w ASICS EMEA.

Już jutro na bieganie.pl pojawi się recenzja nowego modelu ASICS GEL-KAYANO 30.

Bądź na bieżąco
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Jakub Jelonek
Jakub Jelonek

Ciągle aktywny chodziarz, który dalej walczy o kolejne cele (wielokrotny reprezentant Polski i dwukrotny olimpijczyk – z Pekinu i Rio). Współautor książek: „Trening Mistrzów” (2018), „Henryk Szost – Rekordzista” (2019), „Marcin Lewandowski – Mój Bieg” (2020), „Adam Kszczot – W pogoni za mistrzostwem” (2022). Doktor nauk medycznych i nauk o zdrowiu. Pracownik Uniwersytetu Jana Długosza w Częstochowie, a także trener lekkoatletycznych klas sportowych w IV liceum w Częstochowie. Działa też jako sędzia i organizator imprez, nie tylko sportowych.