6 września 2013 Redakcja Bieganie.pl Sprzęt

Nike Free Hyperfeel Run Trail


W połowie lipca dzięki zaproszeniu Nike Poland udało się nam odwiedzić główną siedzibę koncernu w Portland i tam poznać nowości, jakie przygotował dla biegaczy Nike (informowaliśmy o tym tutaj). Wówczas to po raz pierwszy zetknęliśmy się z butami Nike Hyperfeel. Dziś okazuje się, że Nike przygotował coś jeszcze – wersję trailową tego modelu.

przeczytaj także: Nike HyperFeel – czy taka pomyłka jest możliwa?

FA13 RN Trail Running mens 008.tif large

Nasza pierwsza recenzja dotycząca tego buta nie była zbyt pozytywna. Nike Hyperfeel to obuwie dedykowane, z założenia, miłośnikom minimalizmu, choć wyposażone w… mocno amortyzującą wkładkę, a więc dość zaskakujące rozwiązanie, jeżeli chodzi o buty tego typu.

Z zupełnie niezrozumiałych powodów Nike wkłada do środka… mocno amortyzującą wkładkę. Pomysł jest tak dziwny, powiedziałbym nawet absurdalny, że każe się w ogóle głębiej zastanowić jak do tego doszło, to znaczy jak to w ogóle jest możliwe, że Nike produkuje buta…. który jest niebezpieczny – pisał wówczas Adam Kelin w artykule Nike HyperFeel – czy taka pomyłka jest możliwa?.

Na razie nie mieliśmy okazji poddać Nike Hyperfeel większym testom, tymczasem na rynku pojawi się wkrótce wersja trailowa tego modelu. Czego się po niej spodziewać?

Nike Free Hyperfeel Run Trail

Jak informuje producent Nike Hyperfeel Trail to połączenie naturalnej swobody ruchu z czułą amortyzacją Lunarlon stworzonej po to by biegacz czuł się tak jak gdyby biegał boso. Specyficzna budowa buta otula stopę (charakterystyczna skarpetka), jednakże pozwalając jej jednocześnie na naturalny i niczym nieskrępowany ruch.

Oczywiście podobnie jak Nike Hyperfeel, tak i Nike Hyperfeel Trail wyposażony jest we wspomnianą piankę Lunarlon, czyli wkładkę amortyzującą. Jak podaje Nike ta pianka oraz dość cienka gumowa podeszwa nie powinny jednak odbierać radości z biegania naturalnego, chroniąc przy tym stopy np. przed kamieniami.

Fa13 RN M 616254 400 profile 15880 large Fa13 RN M 616254 400 outsole 15934 large
Fa13 RN W 616247 403 profile 15891 large Fa13 RN W 616247 403 outsole 15891 large

Podeszwa wyposażona w szereg gumowych wypustek pozwala ponadto na zachowanie większej przyczepności na zróżnicowanym terenie, a specyficzna skarpetkowa cholewka powinna chronić but przed dostaniem się do środka małych kamyczków. 

Wraz z Nike Hyper Feel Trail w sezonie jesiennym 2013 dostępne będą także Nike Zoom Terra Kiger i Nike Zoom Terra Wildhorse.

NikeZoomTerraKiger_M_profile_large.jpeg
Nike Zoom Terra Kiger

NikeZoomTerraWildhorse_M_lateral_large.jpeg
Nike Zoom Terra Wildhorse