26 stycznia 2015 Redakcja Bieganie.pl Sprzęt

Nietypowe buty do biegania Enko


Enko to nazwa nietypowych butów do biegania autorstwa Christiana Freschi’ego. Francuz zaprojektował buty charakteryzujące się przede wszystkim oryginalną podeszwą. Czy projekt ten jest tylko ciekawostką, czy naprawdę w przyszłości korzystać będziemy z takich produktów?

img15

Buty już na pierwszy rzut oka wyglądają bardzo oryginalnie. Wyposażone maja być w nietypową podeszwę, która ma mieć wpływ na większą wydajność biegu.

Enko charakteryzować ma się przede wszystkim zwiększoną amortyzacją, którą będzie można regulować w zależności od wagi użytkownika. Ponadto but wyposażony będzie w dwie sprężyny, które mają oddawać znacznie więcej energii przy odbiciu od podłoża.

Brzmi ciekawie, jednak sama konstrukcja buta budzi małe zaufanie. Z tego też powodu trudno odpowiedzieć na pytanie czy projekt ten jest tylko ciekawostką, czy jego autor faktycznie sądzi, że w przyszłości uda mu się uruchomić masową produkcję tego typu butów biegowych.

Póki co 1 lutego rozpocznie się zbiórka pieniędzy na rozwój projektu. Jeżeli sądzicie, że pomysł Freschi’ego jest ciekawy, to wkrótce będziecie mogli go wesprzeć za pośrednictwem serwisu crowdfundingowego – Indiegogo.

Więcej informacji: http://www.enko-running-shoes.com/

Możliwość komentowania została wyłączona.