4 października 2010 Redakcja Bieganie.pl Sprzęt

Kobiece technologie w obuwiu sportowym


asics female technology

OPIS TECHNOLOGII DLA KOBIET OPRACOWANYCH PRZEZ FIRMĘ ASICS
I WYKORZYSTYWANYCH W DAMSKIM OBUWIU SPORTOWYM

softtop_duomax.jpgSoft Top DuoMax: Kolejna generacja systemu DuoMax, zmniejszająca obciążenia ścięgien śródstopia, dostarczająca zwiększonego komfortu i poprawiająca efektywność chodu. Soft Top Duo Max to delikatniejsza górna warstwa podeszwy środkowej Duomax. Razem z systemem Gender Specific Space Trusstic, Soft Top Duomax reaguje na wahania poziomu damskich hormonów, które wpływają na obniżenie się łuku damskiej stopy i tym samym wytworzenie większego nacisku na podłoże. Poprzez użycie materiału o mniejszej gęstości, Soft Top Duomax zapewnia bardziej komfortowe przejście z pięty na palce, bez utraty stabilizacji. System zastosowany tylko w modelu w wersji damskiej.

plus3Plus3: System Plus 3 odnosi się do dodatkowej 3mm warstwa w podeszwie środkowej, zastosowanej tylko dla modelu damskiego, zmniejsza napięcie ścięgna Achillesa. Technologia ta podnosi piętę o 3mm względem przedniej części podeszwy. W efekcie redukowane jest napięcie ścięgna Achillesa. Tak jak poziom hormonów zmienia się u kobiet w cyklu miesięcznym, tak samo ścięgno Achillesa rozluźnia się, podnosząc prawdopodobieństwo ewentualnej kontuzji. Dzięki systemowi Plus 3 to ryzyko zostaje obniżone, a napięcie ścięgna odpowiednio podtrzymane.

genderspec cushioningGender Specific Forefoot Cushioning: czyli specyficzna dla kobiet amortyzacja. Warstwa o niższej twardości pozwala stopie podczas chodu / biegu a mocniejsze jej ściśnięcie, ale zaraz po tym na lepsze odbicie dzięki elastyczności tego materiału. Zazwyczaj damskie buty biegowe są produkowane z zastosowaniem tego samego typu materiałów jak w przypadku obuwia męskiego. Jednakże, kobiety sa zazwyczaj lżejsze niż mężczyźni i dlatego kobieca stopa nie zawsze jest może wywrzeć odpowiednio duży nacisk aby całkowicie ścisnąć stasowane zazwyczaj elementy amortyzujące. Gender Specific Forefoot Cushioning uwzględnia ten fakt i zapewnia kobiecej stopie większy komfort i efektywność biegu. Górna warstwa wtryskiwanej Solyte zabezpiecza amortyzację w przedniej części buta. W modelach damskich zastosowano różną gęstość w celu poprawienia komfortu.

genderspec trussticGender Specific Space Trusstic System: czyli specyficzny dla kobiecej stopy mostek. Rozpoznaje normalne cykliczne zmiany w kształcie łuku damskiej stopy i zezwala na kontrolowane odkształcanie buta w celu lepszego dopasowania. System zapewnia damskim stopom odpowiedni poziom wsparcia i elastyczności, która zmienia się w cyklu miesięcznym. Efekt został osiągnięty dzięki strategicznie umieszczonej kieszonce przestrzennej między elementem Trusstic, a warstwą podeszwy środkowej pod łukiem stopy. Bez względu na tempo stopa oddziałuje jak sztywna dźwignia, zaciskając i napinając podbicie oraz podnosząc łuk stopy. Space Trusstic System współpracuje z tym naturalnym ruchem stopy. Podczas gdy podbicie napina się i naciska w dół, jednocześnie może swobodnie naciskać na podeszwę środkową, która ma możliwość zgięcia się w pustą kieszonkę przestrzenną. Twardy plastikowy element Trusstic podtrzymuje wsparcie, jednocześnie pozwalając stopie na efektywny ruch. Rezultatem jest doskonały komfort i bardziej sprawna funkcja stopy podczas biegu. Gender Specific Space Trusstic wykorzystuje cieńszą, bardziej elastyczną w stosunku do modeli męskich podeszwę środkową, dzięki której damska stopa może się swobodnie zmieniać i w pełni czerpać z korzyści systemu.

Możliwość komentowania została wyłączona.