7 września 2013 Redakcja Bieganie.pl Sprzęt

Henryk Paskal ambasadorem AIMS na Europę Wschodnią


Henryk Paskal, ambasador marki ASICS w Polsce i prezes Polskiego Stowarzyszenia Biegów Ulicznych oraz Dyrektor Półmaratonu PHILIPS w Pile został nominowany Ambasadorem AIMS (Association of International Marathons and Distance Races) na wszystkie kraje Europy Wschodniej. Do jego zadań będzie należało reprezentowanie AIMS na imprezach biegowych na podlegającym mu obszarze geograficznym.

henryk paskal

AIMS to zrzeszenie 350 największych biegów z prawie 100 krajów, pełni ważną rolę w popularyzowaniu biegania na świecie. Stowarzyszenie organizuje kongresy, podczas których omawiane są problemy, cele i wyzwania, jakie stoją przed organizatorami biegów. Wymiana doświadczeń i najlepszych praktyk służy m.in. poprawie bezpieczeństwa podczas imprez biegowych oraz pozytywnie wpływa na poziom ich organizacji. W kwestii organizacji biegów ulicznych AIMS współpracuje z International Association of Athletic Federations (IAAF).

Wśród polskich członków stowarzyszenia są następujące biegi: Cracovia Maraton, Łódź Maraton, Półmaraton Philips Piła, Poznań Maraton, Półmaraton Poznań, Festiwal Biegowy Krynica, Silesia Maraton Katowice, Wrocław Maraton.

– Cieszę się bardzo z otrzymania nominacji na ambasadora AIMS na Europę Wschodnią. To dla mnie zaszczyt i duże wyróżnienie. Jako ambasador będę pomagał w realizacji nowych inicjatyw stowarzyszenia i wspierał organizatorów biegów w Europie Wschodniej. – powiedział Henryk Paskal, prezes Polskiego Stowarzyszenia Biegów Ulicznych oraz Dyrektor Półmaratonu PHILIPS w Pile.

Do głównych zadań Ambasadorów AIMS należy informowanie dyrektorów biegów o kwestiach związanych z członkostwem w AIMS, pomoc w realizacji nowych inicjatyw AIMS, przekazywanie informacji na temat wszelkich kwestii, które mogą pojawić się podczas organizacji imprez biegowych.

Ambasadorowie AIMS wykonują zadania na podlegających im obszarach geograficznych.

Jest mi szczególnie miło, że Zarząd AIMS podjął decyzję, by właśnie do Henryka Paskala zwrócić się z prośbą o przyjęcie funkcji Ambasadora AIMS na całą Europę Wschodnią. Jestem przekonany, że czeka nas wiele wyzwań, ale jestem także pewien, że wspólnie stawimy im czoła z najwyższym profesjonalizmem, w atmosferze przyjaźni i fair play. – powiedział Paco Borao, Prezes AIMS.

Henryk Paskal został nominowany na ambasadora na zebraniu Zarządu AIMS, które odbyło się w dniach 15-16 sierpnia 2013 w Moskwie.

Tytuł „Ambasador AIMS” przyznawany jest wyłącznie według uznania członków Zarządu AIMS. Każdemu Ambasadorowi przyporządkowany jest ściśle określony obszar geograficzny.