22 września 2016 Redakcja Bieganie.pl Sprzęt

FutureCraft czyli „kunszt przyszłości” – pierwszy but ze SpeedFactory


Adidas ujawnił jaki będzie pierwszy but produkowany w SpeedFactory o której już wcześniej pisaliśmy. [SPEEDFACTORY – Nowa, automatyczna fabryka adidasa]

But nazywa się Futurecraft M.F.G. – tłumacząc: kunszt przyszłości Made For Germany. Ma to być pierwszy but, dzięki któremu adidas chce pokazać jak doskonałe może być dopasowanie buta do potrzeb konsumenta, w tym przypadku biegacza.

Futurecraft będzie butem z linii biegowej, jak widać na filmie i zdjęciach mocno eksplorującym wykorzystanie pianki boost, z dużymi zapożyczeniami z Ultra Boost, chociaż but wydaje się posiadać nieco niższy profil.

Ze słów Jamesa Carnesa z adidasa w informacji prasowej można wnioskować, że adidas chce w jakiś sposób umożliwiać ustawianie laboratoriów pomiarowych dosłownie na ulicy (jak można przypuszczać jakiegoś zaawansowanego punktu pomiarowego), przesłania danych uzyskanych w trakcie mierzenia klienta do SpeedFactory i wyprodukowanie dla niego zindywidualizowanego buta.

futurecraft 2

Futurecraft posiada silikonową „klatkę” stabilizującą cholewkę, tradycyjny zapiętek został zastąpiony serią nakładających się fragmentów materiału. W podeszwie boost zostanie umieszczony nowy element Torsion, mający jak rozumiemy nieco stabilizować bardzo elastyczną piankę boost. Cholewka z Primeknit.

futurecraft 1

Pierwsze produkty z fabryki w Ansbach będą niestety produkowane wyłącznie na rynek niemiecki. Potem przyjdzie czas na USA. Obawiamy się, że Polska jest daleko w kolejce.

Polecamy waszej uwadze niezwykle ciekawy film pokazujący wycinki z procesu produkcyjnego. Zastanawiać może tylko stosunkowo jednak duża rola człowieka. Ale być może jest to rola znacznie mniejsza niż w dotychczasowej masowej produkcji.

Możliwość komentowania została wyłączona.