21 marca 2016 Redakcja Bieganie.pl Sprzęt

Energy boost 3 do wygrania, startujemy z konkursem o 14:00


Buty z pianką boost są dzisiaj jednym z najbardziej "gorących towarów" na rynku biegowym. Inność pianki boost w stosunku do dotychczas używanych materiałów amortyzujących wiąże się z tym, że boost daje kilka naraz korzyści. Może zastąpić piankę EVA (nadal miejscowo stosowaną w wielu modelach z boostem) ale lepiej niż ona zachowuje swoje właściwości, jest mniej podatny na trwałe odkształcenia, zgniecenie i co się z tym wiąże, lepiej oddaje energię. Trudno powiedzieć jednoznacznie, czy biegacz powinien preferować buty, które lepiej tłumią uderzenie czy lepiej oddają energię. Ale na pewno boost jest inny, i to się czuje.

Cechą boosta jest relatywnie duża miękkość (większa niż EVA) oraz mniejsza wrażliwość na zmiany temperatury. Podczas kiedy przy bardzo niskich temperaturach EVA stanie się bardzo twarda, boost niewiele zmieni swoją charakterystykę.

Właśnie wchodzi na nasz rynek grupa nowych modeli z boostem. Chcieliśmy zaprosić was do posłuchania rozmowy o boostach z Łukaszem Oskierko, będącym na razie jedynym w Polsce boosterem adidas (co to jest booster dowiecie się z filmu). Zapraszamy was także do konkursu, w którym do wygrania mamy najnowszy Energy Boost wersja 3. Premiera filmu oraz start konkursu już dzisiaj o godzinie 14:00.

Możliwość komentowania została wyłączona.