4 listopada 2010 Redakcja Bieganie.pl Sprzęt

Dwa nowe produkty Garmina – Czy znajdą uznanie wśród biegaczy?


Za kilka dni oficjalna premiera dwóch nowych modeli zegarków Garmina  przeznaczonych dla biegaczy z odbiornikiem GPS: Forerunner 410 (następca 405) i Forerunner 210 (następca 110). Zegarki pojawią się w sklepach dopiero za kilka dni i nie znamy jeszcze dokładnych polskich cen.

Sugerowane ceny w USA Forerunner 410: 325 USD, w wersji z pomiarem tętna 375 USD czyli około 1000-1200 zł, Forerunner 210: 300 USD czyli około 800 zł. Można się zastanawiać czy będą one atrakcyjną alternatywą dla lubianych modeli 305 i 310. Ich główna zaleta jest taka, że  w przeciwieństwie do serii 300 mogą być używane jako zwykłe zegarki.

Forerunner 410

To następca modelu 405 powszechnie krytykowanego za złą obudowę, praktycznie nie do wykorzystania w deszczowych warunkach. Jednak w modelu Forerunner 410 zastosowano nową, podobno udoskonaloną dotykową obudowę. Jest też monitor pracy serca z miękkim paskiem, a także nowe funkcje oprogramowania.

garmin 540 1

Dotykowa obudowa, w jaką wyposażony został Forerunner 410 pozwala szybko przewijać zawartość menu i wybierać funkcje podczas biegu, a jej funkcjonalność jest niezależna od warunków pogodowych. Urządzenie ostrzega biegaczy przed przełączeniem się w tryb oszczędzania energii, a gdy planowana jest dłuższa przerwa w treningach można ręcznie odciąć zasilanie Forerunnera.

Po zakończonym treningu Forerunner 410 bezprzewodowo przesyła zarejestrowane podczas biegu dane do znajdującego się w jego zasięgu komputera. Dzięki temu użytkownicy zyskują możliwość prowadzenia własnego dziennika treningowego i analizowania swoich postępów oraz przekazywania danych do internetowej społeczności Garmin Connect™. Urządzenie pracuje z wykorzystaniem technologii bezprzewodowej ANT+™ oraz modułu USB, znajdującego się w zestawie, co pozwala uniknąć ręcznego wprowadzania, czy przepisywania danych.

Forerunner 410 pozwala dopasować do potrzeb użytkownika maksymalnie trzy definiowane układy ekranów zawierających ponad 30 różnych typów danych. Użytkownik decyduje, ile pól danych powinno znaleźć się na każdym ekranie – jedno duże bądź dwa lub trzy mniejsze. Aby uzyskać dostęp do jak największej liczby informacji podczas biegu, można skonfigurować strony treningowe tak, aby wyświetlały i automatycznie przewijały dane, które interesują użytkownika, a następnie przed startem zablokować przyciski obudowy.

Po uprzednim zdefiniowaniu planu treningu zarówno Forerunner 210 jak i 410 będą w trakcie biegu pełnić funkcję trenera, pokazując szczegółowe informacje o zadanych intensywnościach treningowych.

Skrócone dane ze specyfikacji:

Waga: 60 g
Bateria: litowo-jonowa, 8 godzin w opcji treningu, dwa tygodnie bez ładowania w opcji zegarka
GPS: TAK
Wodoodporny: TAK
Mapy: NIE
Liczba międzyczasów w pamięci: 1000
Monitor pracy serca: TAK
Foot pod: TAK (opcjonalnie)
Auto synchronizacja z komputerem: TAK
Virtual Partner®: TAK
Auto Pause (zatrzymuje i restartuje stoper w zależności od prędkości): TAK
Auto Lap (rozpoczyna nowe odcinek): TAK
Możliwość projektowania własnych zaawansowanych sesji treningowych: TAK
Customizowalny wyświetlacz: TAK
Altimeter i barometr: NIE
Temperatura: NIE

Forerunner 210

Nowy Forerunner 210, to następca modelu Forerunner 110.
Urządzenie prezentuje w czasie rzeczywistym takie dane, jak tempo, dystans, czas, wykorzystując w tym celu odbiornik GPS ale można używać także FootPOda (w celach wykorzystania na sali). W przeciwieństwie do wersji 110 w Forerunnerze 210 można tworzyć własne sesje interwałowe oraz kontrolować tempo każdego interwału. Także jest kompatybilny z systemem Garmin Connect.

garmin 540

Najważniejsze dane Specyfikacji:

Waga: 52 g
Bateria: litowo-jonowa, 8 godzin w opcji treningu, 21 dni bez ładowania w opcji zegarka
Wodoodporny: TAK
GPS: TAK
Mapy: NIE
Liczba międzyczasów w pamięci: 1000
Monitor pracy serca: TAK
Footpod (opcjonalnie): TAK
Auto synchronizacja z komputerem: NIE
Virtual Partner: NIE
Automatic Pause: NIE
Auto Lap: TAK
Własne sesje interwałowe: TAK
Customizowalny wyświetlacz: NIE
Altimeter i barometr: NIE
Temperatura: NIE


FORUM DYSKUSYJNE

Możliwość komentowania została wyłączona.