16 sierpnia 2013 Redakcja Bieganie.pl Sprzęt

Buty GEL-CUMULUS 15 wyróżnione przez dziennikarzy Runners’s World


Buty do biegania GEL-CUMULUS 15 otrzymały prestiżowe wyróżnienie dziennikarzy amerykańskiego magazynu Runners’s World. Zostały wybrane spośród innych modeli dzięki wyjątkowemu komfortowi, dobrej amortyzacji i dopasowaniu do stopy biegacza.  

T3C0N 3001

Buty GEL-CUMULUS 15, z najnowszej kolekcji firmy ASICS na sezon jesień-zima 2013 już zdobyły uznanie na świecie. Redaktorzy amerykańskiego wydania magazynu Runners`s World w konkursie „Editor’s Choice” postawili właśnie na ten model obuwia. GEL-CUMULUS 15 zostały wyróżnione ze względu na dwie najważniejsze cechy: komfort i amortyzację podczas biegu, którą zapewnia żel.  

Wysoki komfort biegu zapewniają podeszwa środkowa SpEVA na pełnej długości obuwia wspólnie z widocznymi w podeszwie wkładkami żelowymi zlokalizowanymi w przedniej i tylnej części buta, które absorbują wstrząsy wywoływane uderzeniem stopy o podłoże.   

T3C0N 3001 o

Materiał z którego zostały wykonane buty GEL-CUMULUS 15 zapewnia stopie odpowiednią wentylację, przy jednoczesnym dobrym dopasowaniu buta do jej kształtu w trakcie całego treningu. Właśnie ze względu na wysokie walory amortyzacyjne, buty GEL-CUMULUS 15 są dedykowane dla biegaczy, których stopy mają skłonność do supinacji lub są neutralne.   

Model GEL-CUMULUS 15 dla kobiet zawiera również technologię Gender Specific Cushioning, charakteryzującą się tym, że warstwa podeszwy środkowej Solyte ulokowana w przedniej części buta ma gęstość dobraną specjalnie dla kobiet. Dzięki temu but jest lżejszy, a to przekłada się na poprawę  komfortu jego użytkowania.  

T3C0N 7001 T3C5N 0100 T3C5N 3501

T3C0N 7001 o T3C5N 0100 o T3C5N 3501 o

Technologia Full Length Guidance Line widoczna jako rowek wzdłuż podeszwy, prowadzi stopę przez cały cykl ruchu idealnie kopiując tor ruchu ludzkiej stopy. Dzięki temu biegaczka porusza się sprawniej, nawet wtedy, gdy podczas treningu pojawia się zmęczenie.  

Dzięki zaawansowanym technologicznie innowacjom zapewniającym amortyzację, model GEL-CUMULUS 15 świetnie sprawdza się jako but na długie wybiegania.