14 lutego 2013 Redakcja Bieganie.pl Sprzęt

BOOST™ zmienia bieganie na zawsze


Niesamowita energia, lepsza amortyzacja, optymalne dopasowanie i niezależność temperatury – tak w skrócie można opisać Energy Boost – nowe buty adidas, które zapewniają większy zwrot energii niż jakiekolwiek inne buty biegowe. Załóż je i zostań jeszcze lepszym biegaczem! 

adidasboostmain

Podstawową innowacją jest BOOST™ – rewolucyjny materiał amortyzujący. Stoi za nim partner adidas – BASF, wiodąca światowa firma chemiczna, która na podstawie procesu innowacyjnego opracowała specjalny system. Jego główną koncepcją jest podzielenie materiału ze stałych granulek (TPU) na tysiące małych kapsułek zbierających i oddających energię umieszczonych w podeszwie. Dzięki swojej unikalnej strukturze pozwalają one wytworzyć jeszcze więcej energii podczas każdego odbicia od podłoża. Testy przeprowadzone przez adidas Innovation Team pokazują, że wytrzymałe materiały zastosowane w butach Energy Boost zapewniają największy zwrot energii spośród wszystkich dostępnych butów do biegania.

1.JPG

adidas jest mocno zaangażowany w opracowywanie produktów, które pomagają sportowcom w osiąganiu coraz lepszych wyników. BOOST™ to rewolucja w dziedzinie amortyzacji i największy zwrot energii do biegacza w całej branży” – mówi Eric Liedtke, szef produktów wyczynowych adidas. „Energy Boost to wspaniały but, który zmieni sposób postrzegania biegania” – uzupełnia.

Bernd Wahler, szef innowacji adidas, dodaje: “BOOST™ to rewolucyjny materiał. Łączy na pozór sprzeczne korzyści – miękkość, wygodę i efektywną amortyzację, gwarantując najwygodniejszy bieg w historii. Użytkownik odczuwa różnicę od razu, przy pierwszym założeniu. BOOST™ wytycza nowy standard, nie tylko w dziedzinie butów do biegania”.

2.JPG

BOOST™ jest maksymalnie wydajny w prawie każdych warunkach. adidas Innovation Team przeprowadził monitoring tego, jak tworzywo piankowe wykorzystane w BOOST™ zachowa się w różnych temperaturach w porównaniu ze standardem pianki EVA stosowanej w większości butów biegowych. Wykonane testy wykazały, że w zakresie od -20 do +40 stopni pianka w BOOST™ jest trzy razy odporniejsza na zmiany temperatur od standardowego materiału EVA, zapewniając w ten sposób bardziej  spójny bieg.

3.JPG

Innowacja wykracza poza rewolucyjną technologię podeszwy. Górną część buta Energy Boost wyposażono w technologię TECHFIT z wysoce wytrzymałego i elastycznego poliuretanu, która zapewnia optymalny komfort i wsparcie dla całej stopy podczas ruchu. Oddychająca siateczka wykonana z meshu i strechu sprawia, że but dopasowuje się jak skarpeta, równocześnie stabilizując i wspierając stopę.

***

Energy Boost jest kompatybilny z elektronicznym trenerem adidas miCoach SPEED_CELL.

Energy Boost będzie można nabyć we wszystkich salonach adidas i sklepach partnerskich już 27 lutego.

***

Więcej informacji znajdziecie na www.adidas.pl i www.facebook.com/adidasRunningPolska.

Możliwość komentowania została wyłączona.