12 stycznia 2012 Redakcja Bieganie.pl Sprzęt

ASICS GT-2160 uznany za najlepsze obuwie na świecie


Asics ma przyjemność ogłosić, że magazyn Runner’s World – światowy autorytet w dziedzinie biegania, wyróżnił buta ASICS GT-2160 nagrodą International „Editor’s Choice” za rok 2011.
Magazyn Runner’s World co roku nagradza jeden model obuwia prestiżową nagrodą International „Editor’s Choice”. ASICS GT -2160 wyróżniony został za „właściwości stabilizacyjne, dobre dopasowanie i duży komfort”.

asics nagroda1

Model wybrany został przez jury złożone z redaktorów magazynu „Runner’s World” z 15 państw, w których magazyn jest publikowany (Australia/Nowa Zelandia, Brazylia, Francja, Niemcy, Włochy, Meksyk, Holandia/Belgia, Filipiny, Polska, Republika Południowej Afryki. Hiszpania, Szwecja, Wielka Brytania i Stany Zjednoczone).

„ASICS jest dumny z otrzymania nagrody z rąk jednego z najbardziej wiarygodnych i szanowanych źródeł wiedzy na temat biegania” – mówi Alistair Cameron – prezes i dyrektor zarządzający ASICS Europe B.V. „To drugi raz, kiedy seria GT-2100 zdobywa nagrodę i jest najlepiej sprzedającą się serią obuwia na rynku profesjonalnego biegania. Ta nagroda cementuje i potwierdza pozycję marki ASICS jako wyboru większości biegaczy”.

Dodatkowo ASICS otrzymał nagrodę „Best Buy”dla modelu GEL-1170, który znajdzie się w polskiej kolekcji ASICS na wiosnę-lato 2012.

Według Runner’s World, „wyróżniony but treningowy dostarcza niezwykłej kombinacji jakości i komfortu”. Testerzy laboratorium Runner’s World mówili „to dobrze zbalansowane obuwie – wystarczająco miękki dla pięty i śródstopia, ale nie gąbczasty – doskonały na długie treningi i do biegania maratonów”.

Możliwość komentowania została wyłączona.