7 października 2013 Redakcja Bieganie.pl Sprzęt

ASICS GEL-KAYANO 20 – od dwudziestu lat but biegowy numer 1 na świecie


Jeden z najbardziej znanych butów biegowych ASICS obchodzi dwudziestą rocznicę powstania z nowym modelem GEL-KAYANO 20 – doskonałym przykładem filozofii firmy ASICS polegającej na konsekwentnej ewolucji w podejściu do produkcji obuwia. 

T3N2N_9001.png

Od momentu powstania dwadzieścia lat temu, but GEL-KAYANO stał się sztandarowym produktem firmy ASICS. Każdy rok rozwoju tego modelu naznaczony jest zmianami, których celem była poprawa jakości i komfortu użytkowania. Droga ewolucji serii GEL-KAYANO prowadzi do jednego z najbardziej zaawansowanych technologicznie butów biegowych ASICS – jubileuszowego GEL KAYANO 20.   
“GEL-KAYANO 20 jest kolejnym krokiem w rozwoju jednej z naszych sztandarowych serii butów.  Od chwili, gdy Pan Kayano przewidział sukces serii GEL-KAYANO minęło już 20 lat.  ASICS wykorzystał ten czas bardzo dobrze zajmując pozycję lidera w segmencie butów biegowych, co pozwoliło serii GEL-KAYANO zyskać status kultowej wśród biegaczy na całym świecie." – powiedział Jurian Elstgeest, ASICS Europe B.V. Director Performance Footwear.
„GEL-KAYANO to jedna z ikon biegowego świata. O niezwykłej popularności tego modelu świadczy fakt, że począwszy od 1993 roku ASICS wyprodukował 18 milionów par tego obuwia. GEL-KAYANO to model, który zawsze podąża za oczekiwaniami biegaczy wspierając ich zarówno na treningach jak i podczas startów w zawodach. Dlatego historia tego modelu to 20 lat nie tylko wprowadzania przełomowych technologii ale przede wszystkim życiowych osiągnięć biegaczy. Z okazji jubileuszu serii GEL-KAYANO przygotowujemy niespodziankę w postaci wyjątkowego konkursu. O jego szczegółach poinformujemy już wkrótce.” – powiedział Daniel Bogacki, Marketing Coordinator w firmie ASICS Polska Sp. z o.o.

T3N7N_3401.png

Stworzony specjalnie dla łagodnych i umiarkowanych nadpronatorów model GEL-KAYANO 20 został uzupełniony  o nowe technologie ASICS FluidRide oraz FluidFit. 
FluidRide to efekt ewolucji firmy ASICS w obszarze technologii podeszwy środkowej, zapewniającej wyjątkową lekkość i amortyzację. Dzięki tej technologii biegacze mogą pokonywać dłuższe dystanse w szybszym tempie. Zmiany dokonane w podeszwie środkowej pozwoliły zastosować nową, wyższą gęstość wkładki SpEVA 55, która wspólnie ze wzmocnionym zapiętkiem zapewnia najlepszą charakterystykę odbicia oraz amortyzację przy zachowaniu lekkości. 
Wprowadzono również nowe cholewki wykonane w technologii ASICS FluidFit oznaczającej siateczkę, która rozciąga się w wielu kierunkach, aby stworzyć najlepsze dopasowanie do stopy. Dzięki temu obuwie dopasowuje się do stopy, jak rękawiczka do dłoni.
Obok nowinek technologicznych w modelu GEL-KAYANO  najnowsza edycja zawiera również wszystkie spójne zmiany wprowadzone od momentu wprowadzenia w 1993 roku. Innowacyjne technologie ASICS, takie jak żel zlokalizowany w  okolicy pięty oraz przedniej części stopy, (GEL Cushioning System) technologie Impact Guidance System (IGS) w celu zwiększenia efektywności biegu, czy technologia DYNAMIC DUOMAX. Świadczy to o ewolucyjnej naturze zmian dokonywanych w butach z serii GEL-KAYANO.  
 
Nowy GEL-KAYANO 20 jest dostępny w specjalnych wariantach zarówno dla mężczyzn jak i dla kobiet. Kobiecy GEL-KAYANO 20 został wzbogacony również o technologię Plus3, czyli dodatkowe 3 mm warstwy w podeszwie środkowej modeli, co pozwala zmniejszyć napięcie ścięgna Achillesa. Dzięki temu nowy model GEL-KAYANO 20 oferuje wyjątkowe wrażenia z biegu i zapewnia bezpieczeństwo wszystkim biegaczkom, niezależnie od stopnia wytrenowania.
Wprowadzenie na rynek modelu GEL-KAYANO 20 jest częścią globalnej kampanii marki ASICS ‘Better Your Best’, podkreślającej rolę serii GEL-KAYANO we wspieraniu wyników sportowych osiąganych przez biegaczy na całym świecie. Hasłem wprowadzającym GEL-KAYANO 20 na rynek brzmi “20 Year of Personal Bests and Counting.” /”20 lat życiowych osiągnięć i wiele następnych”/

Możliwość komentowania została wyłączona.