18 sierpnia 2015 Redakcja Bieganie.pl Sprzęt

adidas Terrex Boost najlepsze w Tatrach


W ostatnią sobotę 350 zawodników wyruszyło na 71-kilometrową trasę drugiej edycji Biegu Ultra Granią Tatr. To jeden z najbardziej prestiżowych i wymagających biegów górskich w Polsce z sumą podbiegów ponad 5000 m i limitem czasu 17 godzin. Przelotna burza i padający deszcz spowodowały, że trudna trasa stała się jeszcze bardziej ekstremalna. Luźne i śliskie kamienie wymuszały większą koncentrację i były sprawdzianem zarówno dla biegaczy, jak i sprzętu.

W tak wymagających warunkach najlepiej poradził sobie Bartek Gorczyca, który wyprzedzając zwycięzcę premierowej edycji Przemysła Sobczyka, przekroczył linię mety po 9 godzinach, 16 minutach i 5 sekundach. Zwycięzca m.in Zimowego Ultramaratonu Karkonoskiego i Maratonu Beskid Niski nie chciał pozostawić nic przypadkowi i w Tatrach postawił na buty adidas Terrex Boost.

– Dobór obuwia do biegu jest dla mnie kluczowym elementem, który może zdecydować o zwycięstwie lub wycofaniu się z trasy. Buty adidas Terrex Boost miałem okazję sprawdzić podczas Mistrzostw Polski SkyRunning. Spisały się świetnie, więc postanowiłem zaufać im również na Biegu Ultra Granią Tatr. Nie zawiodłem się. Przyczepność zastosowanej w bucie gumy Continental dawała mi poczucie pewności nie tylko na suchych, lecz także mokrych kamieniach, które skutecznie utrudniały bieg po przejściu burzy. Co ważne w trakcie długich biegów, but jest wygodny, nie obciera nawet wtedy, gdy zamoknie i biegnie się z przyjemnością nawet w tak trudnym terenie, jakim są tatrzańskie szlaki.

Bartek Gorczyca BUGT fot IN ART Rados aw Danisiuk
Bartek Gorczyca na trasie BUGT, fot. IN ART Radosław Danisiuk

Buty Terrex Boost to model dedykowany do biegania w wymagającym górskim terenie. Zostały zaprojektowane z wykorzystaniem przełomowej pianki amortyzującej boost™, która zapewnia nieustanny zwrot energii i wzmacnia każdy krok. Elastyczna, siatkowa cholewa z syntetycznymi nakładkami zapewnia wsparcie, jest wytrzymała i jednocześnie chroni stopy przed uderzaniami o kamienie. Kołnierz i wierzch języka z pianki EVA daje idealne dopasowanie. System szybkiego sznurowania umożliwia doskonałe dopasowanie buta. Technologia PRO-MODERATOR™, wspierająca śródstopie, zapobiega nadmiernej pronacji. Podeszwa została wykonana z wytrzymałej gumy Continental™, która zapewnia optymalną przyczepność nawet na śliskich i mokrych nawierzchniach. 
Waga buta to 325 g w przypadku wersji męskiej (rozmiar 42,5) i 280 g w wersji damskiej (rozmiar 38,5). Model jest dostępny w kilku wariantach kolorystycznych.
      

Buty Terrex Boost dostępne są również z membraną GORE-TEX®, która gwarantuje wodoodporność i oddychalność oraz komfort podczas deszczowych warunków.

Więcej informacji na stronie www.adidas.pl/terrex


Możliwość komentowania została wyłączona.