6 listopada 2017 Redakcja Bieganie.pl Sport

Zobaczyć Neapol i … przebiec – 4 lutego 2018


Goethe powiedział kiedyś: "Zobaczyć Neapol i umrzeć". My proponujemy inaczej: "Zobaczyć Neapol i pobiec".

To starożytne miasto na południu Włoch jest pełne niepowtarzalnego uroku, z żywą atmosferą, łączą w sobie chaos, harmonię i tajemnicę. Półmaraton w Neapolu oferuje doskonałą okazję do wczucia się w atmosferę tego niezwykłego, artystycznego i eleganckiego miasta nad Morzem Śródziemnym.

Wyścig odbędzie się na początku lutego, w miesiącu miłości. Przy średniej temperaturze 10 ° C i przy niemal zerowym wietrze stwarza doskonałe warunki do biegu zimą, w czasie gdy w Europie panuje zima.

napoliroad

Atestowana trasa prowadzi przez najatrakcyjniejsze zakątki miasta. Zaczynając od J.F. Kennedy Avenue biegniemy pierwszą część wyścigu przez dzielnicę Fuorigrotta. Mijamy galerię Posillipo, Piazza Sannazaro, a następnie wbiegamy na nadbrzeże z piękną fontanną Siren. Kontynuując podróż wzdłuż wybrzeża przez prawie trzy kilometry, doznamy wielu uniesień wywołanych niesamowitymi widokami.

Po drodze przebiegamy przez Castel dell’Ovo (pierwotnie zbudowany w XII wieku przez Normanów), Plebiscito Square (najsłynniejszy plac miasta), majestatyczny Teatro San Carlo, Castel Nuovo (kolejny symbol neapolitański) i katedrę Duomo. Te zabytki dodadzą Ci sił i zapewnią dostateczny zastrzyk energii, który pozwoli Ci dotrzeć do mety w rejonie Mostra d’Oltremare. Zaledwie kilkaset metrów przed metą czeka Cię spektakularna Fontana dell’Esedra.

napolifountain

Po otrzymaniu zasłużonego medalu i poczęstunku na mecie możesz nasycić się jedną z najsmaczniejszych pizz, jakie znajdziesz na świecie. Być w Neapolu i nie zjeść tutejszej pizzy? To jest obowiązkowe. Zdecydowanie powinieneś zatrzymać się jeszcze kilka dni w Neapolu, aby zwiedzić to prawdziwie włoskie miasto i jego okolice.


REJESTRACJA

Możliwość komentowania została wyłączona.