22 sierpnia 2011 Redakcja Bieganie.pl Sport

Znamy już trasę maratonu


PoznanMaraton200


Inna od poprzednich, stanowiąca większe wyzwanie przed zawodnikami, taka jest nowa trasa poznańskiego maratonu.


Na jej atest przyjdzie nam jeszcze poczekać, ale już dziś informujemy, że tegoroczna trasa uzyskała akceptację służb: ZDM, ZTM i MPK. Jednocześnie informujemy, że zgodnie z wymogami Międzynarodowego Stowarzyszenia Biegów Ulicznych i Długodystansowych dokładny pomiar trasy odbędzie się 11 września i po tym terminie nastąpi oficjalne ogłoszenie trasy 12 Poznań Maraton. Do tego czasu w jej przebiegu mogą nastąpić drobne zmiany, czekamy również na pozytywną opinię Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu.

Ze względu na trwające w naszym mieście prace drogowe, związane z przygotowaniami Poznania do Euro 2012, maraton odbędzie się na dwóch pętlach. Ze startem na ulicy Abpa. Baraniaka (UWAGA! Start w przeciwnym kierunku niż dotychczas) prowadzić będzie nowymi ulicami naszego miasta, zawodnicy finiszować będą tradycyjnie już nad Maltą.

Mimo trwających prac drogowych, które w tym roku znaczenie ograniczały wytyczenie trasy atrakcyjnej widokowo, udało się ją poprowadzić tak, by nie sparaliżować całego miasta. Co oczywiście nie oznacza, że utrudnień nie będzie. Z nimi muszą się liczyć poznaniacy mieszkający w okolicy nowej trasy, kierowcy oraz pasażerowie komunikacji miejskiej (głównie autobusów, tramwaje będą kursowały bez zmian).

Tegoroczne poznańskie 42,195 km, to nie lada wyzwanie, zawodników wspierać będą zorganizowane grupy kibiców: uczniowie szkół podstawowych i gimnazjalnych, zespoły muzyczne oraz od lat sympatyzujące maratończykom pozostałe grupy kibiców. 12 Poznań Maraton odbędzie się 16 października, zgłoszenia potrwają do 9 października,, a chęć udziału do biegu można zgłaszać za pośrednictwem formularza zgłoszeniowego, który dostępny jest na stronie internetowej maratonu: www.marathon.poznan.pl. Opłata startowa wynosi 80 zł.

PoznanMaraton trasa


Spis ulic dla 12 Poznań Maraton 16.10.2011

abp. Baraniaka
abp. Dymka
Szwajcarska
Kurlandzka
Inflancka
Józefa Piłsudskiego
Ludwika Zamenhofa
Hetmańska
Rolna
Wspólna
Dolna Wilda
Piastowska
Droga Dębińska
Garbary
Grobla
Mostowa
Wierzbowa
Grobla
Most Rocha
Kórnicka
Piotrowo
Berdychowo
abp. Baraniaka
Wiankowa

Redakcja Bieganie
Redakcja Bieganie.pl