14 października 2012 Redakcja Bieganie.pl Sport

Złote łupy wojskowych w Paryżu

Doskonale podczas wojskowych Mistrzostw Europy w biegu na 20 km w Paryżu spisali się Polacy. Iwona Lewandowska zwyciężyła w klasyfikacji żołnierzy z rekordem Polski – 1:07.20. W tej samej kategorii trzecie miejsce zajęła Olga Kalendarowa-Ochal, natomiast wśród panów na drugim i trzecim stopniu podium ME stawali odpowiednio Błażej Brzeziński i Mariusz Giżyński.

Oficjalna strona biegu – LINK

Iwona w klasyfikacji generalnej kobiet zajęła wysokie, czwarte miejsce. Jej wynik 1:07:20 jest o minutę lepszy od dotychczasowego rekordu Polski należącego do Wandy Panfil uzyskanego podczas mistrzostw Polski w biegu na 20 km (Brzeszcze, 1988 r.).

Poza wspomnianym złotym medalem Iwony Lewandowskiej Polacy wywalczyli także złote medale w drużynie (ogółem) i klasyfikacji drużynowej mężczyzn. Indywidualnie po medal sięgnęli także Błażej Brzeziński (srebro), Mariusz Giżyński (brąz) i Olga Kalendarowa-Ochal (brąz).

11. Olga Kalendarova-Ochal, POL, 1:09:38

Bieg na 20 km w Paryżu jest jednym z najważniejszych sportowych wydarzeń w stolicy Francji. Trasa tej wyjątkowej imprezy biegowej wiedzie przez najsłynniejsze ulice i zabytki tego wspaniałego miasta. Biegacze, także amatorzy, ścigają się nad Sekwaną i co najważniejsze, start i meta biegu umiejscowione są w pobliżu wieży Eiffla.

Biegaczom nie sprzyjały warunki pogodowe – mocno wiało i padał zimny deszcz. Temperatura wynosiła niecałe 10 stopni Celsjusza.