20 maja 2019 Redakcja Bieganie.pl Sport

Zaproszenie na Maraton Mazury


Już 1 czerwca odbędzie się VIII już edycja Maratonu Mazury i Biegu Szlakiem Krutyni.

W tym roku organizatorzy postawili sobie ekologiczne wyzwanie, które pomogą przeprowadzić m.in. dziennikarze TVN 24 oraz TVN. By Maraton Mazury stał się jeszcze bardziej eco-friendly wprowadzone zostały nowe postanowienia. Eco challenge zacznie się od zastąpienia wszystkich plastikowych przedmiotów produktami zastępczymi. Już na wstępie w biurze zawodów uczestnicy odbierać będą pakiety startowe w ekologicznych woreczkach zamiast tysiąca foliowych toreb. Rzeczy pozostawione w depozycie zabezpieczone zostaną w workach wykonanych z przyjaznych środowisku tworzyw. Pasta Party oraz posiłek regeneracyjny serwowane będą w naczyniach wytworzonych z otrąb pszennych i pulpy trzcinowej i podane wraz z drewnianymi sztućcami.

Trasa Maratonu Mazury i Biegu Szlakiem Krutyni biegnie na skraju Mazurskiego Parku Krajobrazowego w Puszczy Piskiej. Samochody pilotujące oraz zamykające bieg pod hasłem #naturalniedomety zastąpiono elektrycznymi pojazdami o zerowej emisji spalin. To idealne rozwiązanie, ponieważ Maraton Mazury to alternatywa do wielkich biegów ulicznych. Przepiękne jeziora, lasy, łąki i ścieżki – to tylko niektóre atrakcje mazurskiego krajobrazu.

Warto wspomnieć, że trasa biegnie przez region, który jako jedyny w Europie znalazł się w gronie finalistów konkursu na Siedem Nowych Cudów Świata! Ponad 42 kilometry wspaniałych widoków, przygotowane są z myślą o tych, którzy gotowi są poznać samych siebie, granice swoich możliwości i biec w miejscu, które warte jest każdego wysiłku, każdego kolejnego kroku, każdego kolejnego oddechu, nawet jeśli coraz bardziej zmęczonego.

Każdy uczestnik znajdzie coś dla siebie: od królewskiego dystansu 42,195 km, przez 10 km " BIEG SZLAKIEM KRUTYNI" (jednej z najbardziej malowniczych i najczystszych polskich rzek), aż po "Bieg Rodzinny" dla dzieci i wszystkich tych, którzy dopiero chcą zacząć swoją przygodę z bieganiem.

Na trasie Maratonu Mazury przygotowane zostaną również ekologiczne punkty nawadniające, w których biegacze spożywać będą wodę i napoje izotoniczne w papierowych kubeczkach. Uczestnicy skorzystać będą mogli również z atrakcji przygotowanych w "Miasteczku Maratońskim ECO Life". Miejscowi ekolodzy wygłoszą prelekcję pt. "Ile tlenu produkuje las?", powiedzą także o #mocO2" oraz o ekologicznych zagrożeniach mazurskich lasów. 

Strefa regeneracji i wypoczynku, sklepy ze sprzętem dla biegaczy a także najsmaczniejsze produkty regionu na Mazurskim Eco Targu, to tylko niektóre punkty programu dodatkowego. Wszyscy uczestnicy Maratonu Mazury otrzymają koszulki, medale i prezenty od sponsorów, a dzieci wyjątkowe upominki i miasteczko atrakcji z animatorami. Rodzice biorący udział w maratonie, na czas biegu pozostawić mogą swoje pociechy pod opieką wolontariuszy.

Start i meta zawodów znajduje się w Gałkowie (10 km od Rucianego-Nidy, 20 km od Mrągowa i 18 km od Mikołajek). To miejsce słynne za sprawą stadniny koni, doskonałych restauracji, oberży i pełnych uroku pensjonatów.

Maraton Mazury zapowiada się jako fantastyczny czas pełen wielkich sportowych emocji, okazji do poznania nowych przyjaciół i spędzenia niezapomnianych chwil w jednym z najpiękniejszych miejsc – nie tylko w Polsce, ale i w całej Europie.

Całe wydarzenie zakończy wspólne trash-challenge, czyli sprzątanie trasy w ramach akcji "Czyste Mazury".

Więcej informacji znajduje się na stronie www.maratonmazury.pl

Zapraszamy serdecznie do zapisów! Poniżej link do panelu zgłoszeniowego:

https://zapisy.domtel-sport.pl/viii-maraton-mazury-v2993.pl.html

maratonmazuryplakat.jpg

Możliwość komentowania została wyłączona.