Redakcja Bieganie.pl
Jeśli pamiętacie tekst: JAK TRENOWAĆ SIŁĘ, ŻEBY BIEGAĆ SZYBCIEJ, to cykl na który was zapraszamy jest praktycznym rozszerzeniem tamtego artykułu. Treningi w Parku Żeromskiego nie będą jednak miały wiele wspólnego z ogólnie rozumianym "treningiem siły", raczej jeśli już, to "siły biegowej" choć w bardzo nietypowy sposób.
Jesteśmy ciekawi czy trzy treningi potrafią coś zmienić. Zakładając, że zawodnicy wykonują też swój normalny trening. Dlatego chcemy aby każda osoba, która do nas przyjdzie wykonała najpierw test na 3000 m i pamiętała jaki zrobiła wynik kiedy przyjdzie na pierwszy trening.
Adam Klein: Dlaczego 3000 m? Bo jest to na tyle krótki dystans, że każdy może wykonać go bez praktycznie żadnych poważnych konsekwencji dla jego treningu, a jednocześnie dystans, który dla większości zawodników jest bardzo dobrze skorelowany z ich tlenowym potencjałem.
W treningach będziemy skupiać się na dynamicznym ruchu wybranych łańcuchów motorycznych z dwoma utrudnieniami: na podbiegu i synchronicznie.
Adam Klein: Te utrudnienia mają sprawić, że biegacz będzie w stanie wykonać znacznie bardziej obszerny niż do tej pory ruch w sposób naturalny, odruchowy, co powinno przełożyć się także na jego prędkość w biegu wolniejszym. Po zakończeniu cyklu, będziemy prosili zawodników o ponowne wykonanie testu na 3000 m.
Trening zaczniemy o 8:00. Zajęcia są bezpłatne.