NB 1080v12
 
9 listopada 2009 Redakcja Bieganie.pl Sport

XXI Bieg Niepodległości rozpocznie się już za dwa dni


bnp_baner.jpg

Warszawa, 9 listopada 2009 r
.

XXI Bieg Niepodległości rozpocznie się już za dwa dni

Zakończyły się zapisy do Warszawskiego Biegu Niepodległości. 7000 biegaczy to nowy rekord. Odbierać pakiety mogą już tylko zarejestrowane
osoby. Pakiety do odebrania będą w godzinach 12:00 – 18:00 w biurze
ośrodka sportu i rekreacji Polonia, ul. Konwiktorska 6, wejście od
ulicy Bonifraterskiej.

Trasa poprowadzi głównymi ulicami stolicy, w związku z tym nastąpią czasowe zmiany w organizacji ruchu drogowego na odcinku al. Niepodległości, al. Jana Pawła II i ulic Chałubińskiego, Anielewicza, Andersa, Marszałkowskiej oraz Koszykowej.
Podczas samego wydarzenia zbierany będzie używany sprzęt sportowy.

Bieg Niepodległości jest największą imprezą biegową organizowaną przez Warszawski Ośrodek Sportu i Rekreacji. W tym roku uczestnicy pokonają nową, liczącą 10 km trasę. W związku z wydarzeniem od godziny 7.00 do około 15.00 na odcinku alei Niepodległości od ulicy Rakowieckiej do Łazienkowskiej zamknięta zostanie prawa jezdnia w kierunku Śródmieścia. Od 11.50 do 14.00 zamknięta będzie cała trasa biegu.

Organizator przeprasza za utrudnienia i prosi mieszkańców Warszawy
o wyrozumiałość.

„Żywa” biało-czerwona flaga

Tegorocznej edycji Biegu towarzyszyć będą liczne atrakcje, najważniejszą z nich będzie wielka, „żywa” biało – czerwona flaga Polski. Symbol narodowy utworzą zawodnicy, którzy ubrani w białe i czerwone koszulki ustawią się na starcie.
Wielką flagę i zdjęcie będzie można podziwiać dzięki pomocy PKO BP, bankowi z polskimi korzeniami.

 bnp_obraz.jpg

Zbiórka sprzętu sportowego

„Sport to radość, podaj dalej!” – to hasło, które przyświecać będzie wolontariuszom Fundacji Roberta Korzeniowskiego „Sportowa Polska”.

Przed wejściem do SGH, gdzie będzie mieściło się Biuro Zawodów, będzie zbierany niepotrzebny, ale nadający się do dalszego użytku sprzęt sportowy. W okresie świąteczno-noworocznym zostanie on przekazany warszawskim i mazowieckim domom dziecka, a także do znajdującym się w potrzebie klubom sportowym – mówi zdobywca czterech złotych medali olimpijskich w chodzie, Robert Korzeniowski.

Redakcja Bieganie.pl