NB 1080v12
 
8 marca 2016 Redakcja Bieganie.pl Sport

Wystartuj w 9. PKO Poznań Półmaraton [KONKURS]


Do udziału w 9. PKO Poznań Półmaratonie zgłosiło się już ponad 12 tysięcy osób. Oznacza to, że zostało niewiele czasu do wyczerpania limitu 13 tys. miejsc. Dlatego jeżeli 17 kwietnia chcecie sprawdzić się na szybkiej trasie w Poznaniu zapiszcie się lub weźcie udział w naszym konkursie, w którym do wygrania są trzy pakiety na poznański bieg.

Aby wziąć udział w kwietniowym biegu trzeba się spieszyć, ponieważ na nieco ponad miesiąc przed startem imprezy zapisy mogą zostać zamknięte. Liczba osób na liście startowej przekroczyła już 12,2 tys., co oznacza, że do rozdysponowania zostało niewiele ponad 750 numerów startowych (stan na 8 marca). 

Zainteresowanie poznańskim półmaratonem jest ogromne. Wiele wskazuje na to, że możemy się dzięki temu spodziewać rekordu frekwencji. Dotychczas największym biegiem w historii półmaratonu w Poznaniu był półmaraton organizowany w 2015 roku. Rok temu bieg ten ukończyło 8048 biegaczy. Teraz wynik ten może zostać mocno poprawiony. 

Tegoroczny Poznań Półmaraton ma więc szansę zostać nie tylko największym biegiem organizowanym w Poznaniu, ale także jednym z największych biegów jaki kiedykolwiek zorganizowano w Polsce (prowadzi Półmaraton Warszawski z 2015 roku, który ukończyło 12957 zawodników).

Dlaczego warto wystartować w Poznaniu?

9. PKO Poznań Półmaraton odbędzie się 17 kwietnia. Jego start zaplanowany jest na godzinę 9:00 z ulicy Grunwaldzkiej. Zawodnicy będą mieli do pokonania jedną pętlę wyścigu ponieważ meta znajdować się będzie w okolicy startu i całej bazy imprezy, czyli Międzynarodowych Targów Poznańskich. Takie rozwiązanie to świetny pomysł nie tylko z logistycznego punktu widzenia, ale także integracyjnego. 

Mapa 9 polmaraton trasa

Międzynarodowe Targi Poznańskie to także miejsce, gdzie zawodnicy będą mogli odebrać pakiety startowe, odwiedzić Poznań Sport Expo, a także wziąć udział w interesująco zapowiadających się prelekcjach.

Prelekcje dla biegaczy odbędą się dzień przed biegiem (16 kwietnia). Eksperci z różnych dziedzin związanych ze sportem i zdrowiem oraz zawodowi biegacze podzielą się ze słuchaczami swoją wiedzą i doświadczeniem.

14:00-14:30 Projekt North Pole Marathon 2016
Spotkanie z pasjonatem biegania, maratończykiem Piotrem Suchenią, który opowie o swoim udziale w najzimniejszym maratonie na świecie na biegunie Północnym.
14:30-15:00 Jak unikać ostrych urazów i przeciążeń w bieganiu.
Czy rozciąganie jest panaceum na wszystko?

Spotkanie z osteopatą, fizjoterapeutą i maratończykiem dr hab. Sławomirem Marszałkiem
15:00-15:30 Odchudzanie przez bieganie – jak skutecznie osiągnąć swój cel?
Spotkanie z dietetyczką Katarzyną Biłous
15:30-16:00 Granice ludzkiego organizmu i pokonanie 246 kilometrów z Aten do Sparty
Spotkanie z Arturem Kujawińskim – poznaniakiem, biegaczem, prezesem Wielkopolskiego Związku Lekkiej Atletyki, założycielem Klubu Biegacza Maniac i organizatorem biegu „Maniacka 10-tka”, który w roku 2015 ukończył Spartathlon.
16:00-16:30 Biegacz może więcej – czym odżywianie sportowca różni się od „zdrowej diety”
Spotkanie z dietetyczką Katarzyną Biłous
16:30-17:00 Szybkość w treningu maratończyka.
Spotkanie z wybitnym maratończykiem, autorem książek o bieganiu – Jerzym Skarżyńskim.
Wykłady odbędą się w Sali Zielonej (Hol Wschodni) i mają charakter otwarty. Potrwają od godz. 14.00 do 17.00.

Zapisy potrwają do 30 marca lub wyczerpania limitu

Zainteresowani biegiem w Poznaniu wciąż mogą się zapisać. Formularz zgłoszeniowy dostępny jest na stronie: http://halfmarathon.poznan.pl/strefa-zawodnika/zgloszenia/. W tej chwili wysokość opłaty startowej wynosi 90 zł.

W ramach opłaty startowej wszyscy uczestnicy zawodów otrzymają koszulkę biegową polskiej marki 4F, a ci, którym uda się ukończyć rywalizację w regulaminowym czasie 3 godzin – medal.

9PM medal prezentacja www1

Wygraj trzy pakiety startowe

Dla czytelników naszego serwisu i subskrybentów naszego newslettera mamy trzy pakiety startowe. Aby móc wygrać jeden z nich należy wziąć udział w konkursie, odpowiadając na trzy pytania umieszczone w poniższym formularzu. 

Zwycięzcami zostaną trzy osoby, które poprawnie odpowiedzą na dwa pierwsze pytania oraz będą najbliższe wytypowania poprawnego wyniku. W przypadku, gdy więcej niż jedna osoba wytypują ten sam czas decydować będzie to kto pierwszy wysłał zgłoszenie konkursowe.

Przyjmowanie zgłoszeń potrwa do 12 marca, do godziny 8:00.

Konkurs zakończony
Redakcja Bieganie
Redakcja Bieganie.pl