21 lipca 2015 Redakcja Bieganie.pl Sport

Wystartowały zapisy do ORLEN Warsaw Marathon 2016


Od 20 lipca można już zgłaszać chęć udziału w przyszłorocznym ORLEN Warsaw Marathon, największej i najbardziej prestiżowej biegowej imprezie w Polsce, która wystartuje 24 kwietnia 2016. Uczestników 4. edycji Narodowego Święta Biegania czeka wiele nowości już na etapie rejestracji.
Ostatnia odsłona ORLEN Warsaw Marathon zakończyła się ogromnym sukcesem pod względem sportowym i frekwencyjnym. We wszystkich konkurencjach wzięło udział ponad 40 tys. osób, wspieranych przez tysiące fanów na ulicach Warszawy oraz na mecie przy Stadionie Narodowym. To absolutny rekord wśród wszystkich zawodów biegowych w Polsce.

– Widok tysięcy szczęśliwych zawodników, przełamujących własne bariery i poprawiających rekordy życiowe, jest dla nas wszystkich czymś fantastycznym i motywującym. To powód, dla którego nie ustajemy w wysiłkach, aby poprawiać naszą ofertę dla biegaczy. Dlatego po analizie postulatów zgłaszanych przez uczestników OWM podjęliśmy decyzję o wprowadzeniu nowej polityki zapisów, której celem jest zachęcenie jeszcze większej rzeszy miłośników biegania do zmierzenia się z wybranym dystansem – mówi Leszek Kurnicki, Szef Komitetu Organizacyjnego ORLEN Warsaw Marathon.

owm2016 wpisowe maraton

MARATON

Rywalizacja na dystansie 42,195 km jest główną konkurencją ORLEN Warsaw Marathon. Dla wielu uczestników to najpoważniejszy sprawdzian w biegowej przygodzie, poprzedzony ciężkimi, wielomiesięcznymi przygotowaniami. Na zawodników będzie czekać szybka, ciekawa trasa i efektowny finisz przy Stadionie Narodowym. Podczas rejestracji on-line, której tradycyjnie dokonać można za pośrednictwem strony www.orlenmarathon.pl maratończycy po raz pierwszy otrzymają trzy warianty do wyboru:

PREMIUM 99,00 PLN: Wpisowe + pełen pakiet startowy

STANDARD 89,00 PLN: Wpisowe + koszulka startowa

BASIC 59,00 PLN: Tylko wpisowe, upoważniające do startu

Zawartość pakietu startowego zostanie ogłoszona w późniejszym czasie, ale jego poziom nie będzie odbiegał od ubiegłorocznego. Wybór wariantu STANDARD, czyli wpisowe wraz z koszulką startową, jest możliwy tylko do końca roku.

owm2016 wpisowe bieg na 10 km

BIEG NA 10 KM

Bieg na 10 km to świetna propozycja m.in. dla początkujących zawodników, którzy po raz pierwszy chcą się sprawdzić w poważnych zawodach, ale na mniej wymagającym dystansie niż maraton. To także dobra okazja do wspólnego startu z przyjaciółmi. Podczas rywalizacji na 10 km prowadzona będzie również klasyfikacja drużynowa. Rejestrując się on-line biegacze na 10 km po raz pierwszy otrzymają dwa warianty do wyboru:

PREMIUM 69,00 PLN: Wpisowe + pełen pakiet startowy
BASIC 49,00 PLN: Tylko wpisowe

Zawartość pakietu startowego – podobnie jak w przypadku maratonu – zostanie ogłoszona w późniejszym czasie, ale jego poziom nie będzie odbiegał od ubiegłorocznego.
PASTA PARTY

Podobnie jak w ubiegłych latach, dzień przed startem, biegacze wezmą udział w makaronowej uczcie, czyli Pasta Party. Po raz pierwszy będą mogli w niej uczestniczyć także zawodnicy, którzy wybrali udział w Biegu na 10 km. Pasta Party będzie dodatkowo płatne, a każdy uczestnik będzie mógł zabrać ze sobą osobę towarzyszącą.
CHARYTATYWNY MARSZOBIEG 

Tradycyjnie Narodowe Święto Biegania aktywnie włączy się w promowanie szczytnych celów. W sobotę, 23 kwietnia 2016 r., odbędzie się Charytatywny Marszobieg na dystansie 4,6 km. Tak jak do tej pory bieg pozostaje bezpłatny, ale będzie też możliwość dokonania dobrowolnej opłaty startowej, która w 100% zostanie przeznaczona na cele charytatywne. Patronem Marszobiegu jest Fundacja ORLEN – Dar Serca. 

ORLEN Warsaw Marathon to impreza, która pod względem organizacyjnym szybko dołączyła do czołowych maratonów w Europie. Świadczą o tym tysiące pozytywnych komentarzy samych uczestników oraz prestiżowe wyróżnienia jak m.in. Silver Label IAAF (Międzynarodowe Stowarzyszenie Federacji Lekkoatletycznych). Ponadto ORLEN Warsaw Marathon wpisany jest do kalendarza AIMS (światowej organizacji skupiającej organizatorów biegów). 

Więcej informacji na temat wariantów opłat, zniżek dla uczestników poprzednich edycji OWM i Biegu Niepodległości oraz zapisów w Biurach Zawodów znajduje się w infografice i na stronie www.orlenmarathon.pl.

Możliwość komentowania została wyłączona.