New Balance 1080v12
 
2 kwietnia 2012 Redakcja Bieganie.pl Sport

Wyniki ankiety po Półmaratonie Warszawskim


Po Półmaratonie Warszawskim poprosiliśmy jego uczestników o wypełnienie ankiet oraz opisanie co im się podobało a co nie. Wypełniono 618 formularzy. Pewnie nie było zaskoczeniem, że najwięcej pozytywnych komentarzy zyskało ulokowanie strefy startu i mety przy stadionie narodowym. Negatywnych, chyba przygotowanie klasyfikacji generalnej w oparciu o czas brutto. Poniżej – wyniki:

Jak były oznakowane kilometry?
  idealnie 75,4%
  wyraźnie, ale czasem nie równo 23,8%
  fatalnie 0,8%
Jak wyglądała trasa?
  ulicami miasta, dużo ciekawych obiektów na trasie 85,4%
  zbyt monotonna 2,1%
  malownicza 9,7%
  zbyt prowincjonalna jak na Stolicę kraju 2,8%
Jak oceniasz warunki na trasie, wygodę, szybkość?
  szeroka trasa, biegło się super, idealna do bicia rekordów 28,5%
  było ok. 62,0%
  przeszkadzały m.in.. samochody 1,6%
  wąska trasa, niewygodna, podbiegi, wyboista, trudności w wyprzedzaniu 7,9%
Czy była wystarczająca liczba toalet?
  TAK 53,6%
  NIE 16,3%
  Nie korzystałem 30,1%
Czy w strefie wydzielonej dla biegaczy po biegu było też miejsce dla rodzin/kibiców?
  tak, i tak jest zdecydowanie lepiej 46,3%
  nie, i tak jest lepiej 25,6%
  tak, ale wolałbym, żeby to zmienić 7,1%
  nie i warto to zmienić 21,0%
Jakie było wsparcie karetek na trasie?
  zbyt mało jak na panujące warunki atmosferyczne…. 2,8%
  wystarczająca liczba 97,2%
Co myślisz o medalu?
  oryginalny 27,5%
  wyjątkowo ładny, odzwierciedlający charakter imprezy 30,4%
  standardowy 41,6%
  dla niektórych zabrakło medali… 0,5%
Punkty odżywcze
  mnóstwo punktów odżywczych 2,8%
  wystarczająca ilość 71,2%
  picia dużo, mało jedzenia 22,7%
  picia mało, dużo jedzenia 0,2%
  zbyt mała ilość wszystkiego 1,0%
  to tak krótki dystans, że nie były potrzebne 2,3%
Jak wyglądały zapisy elektroniczne?
  szybko, sprawnie, bez zarzutów 97,2%
  kiepska informacja zwrotna 2,8%
Jak działało biuro zawodów?
  szybko i sprawnie 96,4%
  mały chaos 3,6%
Jak oceniasz relację kwoty wpisowego do jakości tego co oferował bieg?
  Drogo 30,1%
  W porządku 68,0%
  Tanio 1,9%
Jak oceniasz pakiet startowy?
  super 16,8%
  przeciętnie 66,7%
  ubogi 16,5%
  Możesz skomentować 0,0%
Komunikacja z uczestnikami, informacje przed biegiem
  wzorowo – bieżące informacje na maila/na stronie 96,1%
  zbyt późne istotne informacje na maila/na stronie 3,9%
Jak wyglądała baza noclegowa?
  mieszkam blisko, nocleg nie był potrzebny 86,7%
  nocleg zapewniony i to w niskiej cenie 0,5%
  darmowy nocleg 4,4%
  nocleg zapewniony ale zbyt drogi 0,5%
  informacje o polecanych noclegach na stronie 1,5%
  musiałam/em szukać na własną rękę noclegu 6,5%
Skąd dowiedziałeś/aś się o biegu?
  internet 82,5%
  radio 0,3%
  telewizja 0,3%
  prasa 1,0%
  od znajomych, rodziny 15,9%
Czy myślisz, że weźmiesz udział w tym biegu za rok?
  Raczej tak 87,5%
  Raczej nie 3,1%
  Trudno powiedzieć 9,4%
Czy to był Twój pierwszy półmaraton?
  Tak 37,5%
  Nie 62,5%
Czy jesteś zadowolony/na ze swojego wyniku?
  Tak 85,4%
  Nie 14,6%

Wśród osób, które wypełniły ankiety najwięcej pozytywów zebrały:

– start i meta w okolicy stadionu narodowego
– atmosfera
– organizacja startu falami
– trasa wiodąca ciekawymi fragmentami miasta

Jeśli chodzi o negatywy, to najgorzej oceniono:

– przygotowanie klasyfikacji w oparciu o czas brutto – to jest rzeczywiście największy archaizm w polskich biegach, absolutne nieprzygotowanie na bieganie masowe
– organizacja startu falami – przez wielu oceniana była jednak negatywnie
– podbieg pod Agrykolę
– brak pryszniców na mecie
– brak strefy kibiców, uczestnicy narzekali na brak możliwości kontaktu z bliskimi

Organizacja zaplecza biegowego:
Najwięcej negatywnych opinii, budził brak natrysków, a raczej zbyt duży tłok w szatniach co sprawiało że nie było możliwości skorzystania z natrysków.

Co w kwestii Expo:
Expo budziło najbardziej różnorodne oponie, dlatego zdecydowaliśmy się umieścić dużą część wypowiedzi:

Tu trochę słabiej ale to nie wina organizatora lecz wystawców. Trochę chaosu na stoiskach, widać, że na co dzień osoby te nie mają doświadczenia targowego. Słabo budują swoją markę, nie markę wielkich koncernów lecz markę własną, dostawcy produktów. Nie zmienia to faktu, że co chciałem to kupiłem. W namiocie ADIDASA już w piątek nie mieli rozmiarówki w niektórych towarach, tłumaczenia, że nie ma pełnej kolekcji, itd. To jest jednak wartość dodana do imprezy i w sumie jest to dobrze, nie będzie jej, to nie jest problem.
Świetna sprawa. Spory wybór, możliwość pogadania z ludźmi znającymi się na rzeczy i obejrzenia ciekawego sprzętu. Na zakup się nie zdecydowałem, bo akurat interesujących mnie butów nie mogłem przymierzyć, a z kompresją to niestety jestem niewiernym Tomaszem: póki się nie przekonam, że działa to nie uwierzę, a nie mam 450pln na wydanie ot tak żeby coś wypróbować.
totalna kompromitacja!!!
ja po odebraniu pakietu na dole wszedłem na górę (parter) i zobaczyłem 5 stoisk? Timexa, gdzie rozdawali paski, Spartanów i jeszcze 3 innych. dopiero w autobusie zobaczyłem w ulotce, że było jeszcze więcej stoisk w innym miejscu.
całkowity brak informacji o stoiskach
może być ale jeżeli już to raczej bym to widział jako coś w rodzaju promocji – czyli na expo można kupić rzeczy taniej niż gdzie indziej – specjalne promocje na półmaraton – obecnie ceny są absolutnie porównywalne ze sklepami i nic ciekawego raczej się tam nie kupi
porównując z biegami w europie to straszna bieda

mało wystawiających się osób/firm

monopol największych sklepów i ilość stoisk powoduje, że zamiast na targach to człowiek się czuje jak klient danego sklepu

wąskie przejścia

mało miejsca

Organizacyjnie powinno się biuro zawodów umieścić na końcu expo i wtedy po drodze można wszystko zobaczyć. Duży minus dla stoiska adidasa, które nie wyrobiło się z otwarciem na czas i w piątek po odebraniu pakietu było jeszcze nieczynne.
Bardzo dobry pomysł – odbierając zestaw startowy można sobie pooglądać nowości sprzętowe, przymierzyć obuwie, które się później kupi przez internet (bo taniej). Na pewno nie traktuję Expo w kategoriach zakupowych – raczej rozrywkowych
Expo mialo za mala przestrzen dzialania jak na taka ilosc ludzi-bylo ciasno, a jesli chodzi o atrakcyjnosc oferty sklepow biegowych-spodziewalam sie wiekszej roznorodnosci-byl zachowany \"minimalizm\" w zakresie oferty handlowej.
expo od dawna przypomina jarmark, myślę ze to powinno być miejsce do prezentacji nowości i prowadzenia wykładów a nie do typowego handlu, w warszawie jest już dość sklepów stacjonarnych w których można kupić niezbędne rzeczy
Mało miejsca. Centrum Olimpijskie to pomylka na taka ekspozycje. Nie ma gdzie zaparkowac w okolicy (w piatek ok 15.00 – 15.30 bylo to bardzo trudne), bardzo ciasno w srodku, brak mozliwosci dobrej ekspozycji produktow
Bez rewelacji. Nie szukałem niczego konkretnego, tak poszedłem zobaczyć przy okazji odbierania pakietu startowego. Nie zachęciło mnie do zakupu niczego, ceny też nie były rewelacyjne…Po prostu było.
Biegam w butach z wyprzedaży, nie kupiłem nigdy droższych niż 130 zł 😛 Nie potrzebne mi żadne gadżety, niesamowicie drogie buty, czy jakiś żel w tubkach.
Ale samo Expo mi nie przeszkadza.
Zapisałem się na wyliczenie Vo2max i wyliczanie stref tlenowych więc uważam, że super. W jednym miejscu byli wszyscy producenci. Zakładam, że ceny były promocyjne, chociaż nic nie kupiłem.
trochę na pól gwizdka. Kawał drogi- dojazd do centrum. ol. nie jest za super- a nic wielkiego.
Miałoby sens, gdyby było w centrum, na przykład w PKIN i tam też odbiór poakietów startowych.
Dobry pomysł, w ostatniej chwili można się doposażyć w potrzebne rzeczy, choć nie wiem na ile (i czy) było taniej niż normalnie w sklepach. Stoisk/wystawców mogłoby być więcej/większe.
– stoiska trochę za bardzo schowane, ale i tak kupiłam nowe buty
– namiot adidasa na zewnątrz – porażka, prawie nic w nim nie było, pusta, niezagospodarowana przestrzeń w środku
OK. Ale ceny z kosmosu i niby naciągali, że są promocje. Przydałoby się więcej jakiś wykładów o bieganiu, rozmów z biegaczami, także amatorami, którzy osiągają dobre wyniki.
Expo zorganizowane w Centrum Olimpijskim – fajnie dużo miejsca nawet spora ilość wystawców, samo biuro perfekcyjnie zorganizowane, nie czekałem nawet sekundy na mój pakiet
Dobrze, że było.

Chyba warto jakoś zapanować nad parkingiem przy expo, bo robiła się tam makabra komunikacyjna – choć pewnie jest to niezależne od organizatorów.

Niewygodne miejsce, trudno dojechać do Centrum Olimpijskiego następnym razem lepiej żeby znajdowało się w badziej dogodnym miejscu np. Stadion Narodowy bądź Torwar
Chodzi o punkt, w którym można było odbierać pakiety? Byłam pozytywnie zaskoczona, że jest tyle miejsca, różnych stoisk i że odbiór pakietów był bardzo sprawny.
a tutaj żenada byłem w sobotę około 18 trudno to nazwać targami kilka straganów z czego część już sie pakowała nic ciekawego żałuje że przyjechałem (do expo)
Uważam, że lepiej gdyby było także zorganizowane na stadionie – taki kolejny smaczek dodający wrażeń dla zawodników. Aczkolwiek sama organizacja expo wzorowa.
Expo to slaby punkt tych zawodów. Zbyt mała liczba stoisk (zapewne podyktowana ceną wynajmu powierzchni). Drożyzna. Oferta produktowa też słaba. No i ciasno.
Szkoda ze jak odbieralam pakiet to stoiska dopiero zaczynaly sie rozkladac (piatek godz. 15.10). Po czapeczke na bieg pojechalam specjalnie do sklepu 🙁
Dobry pomysł, stroje sportowe w niższych cenach, jednakże brak przebieralni, ale to mały problem. Mogłoby być jeszcze więcej stoisk zwłaszcza z odzieżą.
pakiet odbierałem w piątek w okolicy 16 myślę i i sporo wystawców było jeszcze niegotowych, a na części spory chaos. Mogłyby być lepiej przygotowane.
Spodziewałem się większej różnorodności, większej liczby \"okazji\" a mniejszej ilości drogich nowości które i tak miały ceny sporo powyżej średniej.
Cenny jak w sklepach więc tu nie dostali plusa. Co do organizacji jak najbardziej +. Fajna inicjatywa z podpisami o petycje nadania imienia ulicy
Super pomysł. Organizacja stoisk trochę słaba. Trochę odpsutowo to wyglądało. Warto byłoby pomysleć o zaaranżowaniu przestrzeni w formie boksów.
Ciekawe i potrzebne ale ceny jakie oferowali były z Marsa. Czy dla uczestników biegu nie można było wynegocjować zniżek? Przecież i tak wrócą.
nigdy nie widzialem tam niczego przydatnego, poza mozliwoscia ponownego spotkania z profesjonalnymi trenerami z portalu bieganie.pl
Dużo stoisk, ciekawe, ale trochę \"bazarowa\" atmosfera, na niektórych stoiskach bałagan, ciuchy porozrzucane. Ale dobre promocje.
troche male to ekspo, ale moze jest to wynikiem jeszcze nie dosc rozwinietej liczby sklepow biegowych z prawdziwego zdarzenia?
Zawiodłem się – straszny chaos. Sala z butami wyglądała jak stragan na stadionie 10lecia. Mogłoby to jakoś fajniej wyglądać.
Bardzo dobry pomysł, choć w tym roku chyba targi były jeszcze dość małe. Mam nadzieję, że z roku na rok będą się rozrastały
Expo plus biuro powinno być na obiekcie stadionu również w dniu startu i być dostępne dla osób towarzyszących,kibiców itp.
jak zwykle nie gotowe na godzinę otwarcia. To jakiś problem, żeby wszyscy się przygotowali na godzinę wcześniej ustaloną?
W porównaniu do roku ubiegłego było gorzej. Stoiska zdominowane przez Sklepbiegacza.pl Mały wybór
Brak przymierzalni
miałem zbyt mało czasu by ocenić. jednak dużym przeżyciem dla mnie była możliwość pogawędki z Jurkiem Skarżyńskim
Nie korzystałem, szkoda było mi czasu na jego odwiedziny, chciałem się szybciej wydostać z zatłoczonego parkingu.
Bazarowa sprzedaż, przydałoby się coś więcej niż tylko bazar. Może jakieś akcje? spotkanie? prezentacje?
Nic nowego – to, co zwykle. Ceny – żadnych rewelacji. Już nie będę tam zaglądać następnym razem – po co?
Było ok, ale przy takiej pogodzie, jak sobotnia, można by pomyśleć o przeprowadzeniu tego na zewnątrz.
Expo – OK, tylko szkoda, że tuż przed biegiem, za mało czasu, żeby wypróbować kupione ubrania/sprzęt.
świetny pomysł! można udostępnić jakiś kawałek sceny na prezentacje, prelekcje dla firm, wystawców
szkoda czasu na oglądanie ,drogo- taniej można kupić dobre art sportowe w małych miejscowosciach
W piątek ok 18 nie wszystkie stoiska były czynne, stoisk innych biegów prawie nie było, szkoda.
Expo to ja bym tego nie nazwał. Trochę mała powierzchnia i przy większej ilości ludzi był tłok.
Expo to te kilka stoisk w Centrum Olimpijskim?
No właśnie to pytanie może służyć za odpowiedź.
fajna sprawa, ale trochę mało miejsca, można było zorganizować na terenie stadionu narodowego
Trochę ubogie, mogło by odbywać się w większej hali i z większą i różnorodną grupą wystawców
W Centrum Olimpijskim byly 3-4 stanowiska (piatek ok. 16-tej) – nazwa Expo nieco na wyrost.
Ciutke male. Myslalem ze beda nizsze ceny jak to na targach, a w wiekszosci byly polkowe.
Jak zwykle o 15:00 w piątek firmy dopiero się rozkładają przez co tracą wiele klientów.
Kiedyś pamiętam można było trafić jakieś okazje.Teraz mało wystawców i drogo strasznie.
nie zdażyłam nic obejrzeć bo trzeba było oblecieć cały stadion w poszukiwaniu wejścia!!
Bardzo fajnie, chociaż nie byłem przygotowany do EXPO. Następnym razem dostosuje się.
fajnie ze cos takiego jest organizowane. Warto to kontynuować i zapraszać więcej firm
expo to wielki atut tej imprezy i co roku powinno być coraz lepsze, z szerszą ofertą
w sumie ok, nie miałem zbytnio czasu na oglądanie, ale ogólnie to dobry pomysł.
Lepiej byłoby to zrobić w Centrum, gdzie więcej ludzi może przyjść \"z ulicy\".
Czy expo było powodem, dla którego nie można było odebrać pakietu wcześniej ???
pakiet odbierałam w piatek wieczorem i część wystawców nie była jeszcze gotowa.
Przy 7-8 tysiącach uczestników, może warto pomyśleć o większych przestrzeniach.
Zdecydowanie za mały obiekt na takie eventy. Tłumy, trzeba było się przeciskać.
W porządku, ale mało było faktycznych okazji i promocji. Ceny nie zachęcające.
zle miejsce, brak miejsc parkingowych, niewielu wystawcow na malej przestrzeni
może więcej promocji następnym razem?
Koszulka startowa za 99zł???? przesada!
bogate i dobrze zoragnizowane tylko troche mało miejsca na wszystkie stoiska
Dla mnie ok, choć może troszkę ciasno. Jakieś rabaty dla uczestników biegu??
Jak zwykle do zachodu nam sporo brakuje 🙂 Połowa EXPO to był jeden sklep 🙂
nie lubię komercji – Expo omijam szybkim krokiem gdy idę po pakiet startowy
fajna sprawa, można było kupić brakujące rzeczy do biegu w jednym miejscu
nie nastawiałem się na zakupy….. jak dla mnie może być jako ciekawostka
Takie sobie, mało miejsca, taki kogiel- mogiel, raczej odpust niż expo 🙂
Byłem przez moment … jak sie pozniej okazalo, zobaczyłem 50% tylko …
Ciekawe, ale nie warto kupować. Na co dzień można utrafić lepsze okazje.
Wlasnie na Placu Zamkowym bylo lepiej a i kibicow jakby wiecej w Centrum
Bardzo dobre prezentowane , dużo dobrych i tańszych cen niż w sklepach.
Świetna sprawa, trochę mało stoisk, na maraton oczekuję większego Expo.
Mało miejsca na tak dużą liczbę wystawców. Czułem się jak na bazarku.
Proponowałbym powiększyć nie tylko obszar Expo ale i liczbę wystawców
Expo w porządku ale mogłoby startować razem z biurem już w czwartek.
nie obchodzi mnie expo, do sklepów zaglądam wtedy jak chcę coś kupić
Osobiście nie byłem zainteresowany. Niemniej to chyba dobry pomysł.
Super sprawa. Dużo wystawców, interesujące wykłady, pasta party. OK.
Niestety nie miałem zbyt wiele czasu aby się zapoznać z ofertą Expo
słabo, ciasno, nie było dużo asortymentu i mało ciekawych okazji…
fajna sprawa można się zaopatrzeć w przydatne rzeczy przed startem
Świetny pomysł. Na Expo można zapoznać się ze sprzętem i nowinkami
Powinno być.
Ale te w Warszawie, bardzo małe i niezauważalne.
Fajne ale jakoś nie wiedziałem że ono będzie i nie skorzystałem
Nie dużo stoisk, ale myśle że każdy znalazł by cos dla siebie.
Na stoiska było wszystko co moglo zainteresować biegaczy 🙂
Fajnei, ale słabo zaopatrzone chyba i na mega malym metrazu
nie miała czasu obejrzeć-szybko odebrałam pakiet i wyszłam.
Powinno odbyć się kilka razy. Dwa – trzy tygodnie przed.
Nie miałem czasu oglądać, ale pomysł wydaje mi się OK.
Coraz bardziej rozbudowane i lepsze, oby tak trzymać!
dobre ceny – można było się zaopatrzyć w kilka rzeczy
Standardowe. Bez rewelacji. Lepsze niż w Katowicach.
Było w porządku, lecz nie korzystałem z pasta party
Expo jak przed każdym pół- i maratonem w Warszawie
Fajne miejsce do kupienia żelu energetycznego itd.
Fajny pomysł , ale zabrakło czasu żeby popatrzeć.
o 15:00 w czwartek jeszcze raczej słabo działało
Za ciasno było. Przeniósłbym więcej na zewnątrz.
można było zrobić mały rekonesans, fajny pomysł
zle miejsce organizacji expo daleko od centrum.
Świetnie przygotowane, na europejskim poziomie
Odbierałem tylko pakiet, ciężko powiedzieć.
powinno byc większe, bo wieksze to ciekawsze
ceny zabójcze !!!!
nic tam nigdy nie kupię
Nie korzystałem, nawet nie wiem gdzie było.
dobre, choć małe, taka prowincja trochę 😉
Raczej nie wzbudza mojego zainteresowania.
Bardzo fajny pomysł godny kontynuowania.
tym razem nie było pijanych sprzedawców!
Byłem krótko, kupiłem co chciałem, ok.
nie korzystalem ale na pewno potrzebne
Super!!! Zrobiłem zakupy, troche małe
Udało mi się kupić czapkę – było ok 🙂
Ubogie. Mało wystawców, mało miejsca.
dobrze że było
szeroka oferta
ciasno
Skromnie. Ale słaby ze mnie klient.
Duża oferta, ale mało promocyjna…
Niestety nie byłem na targach expo.
Duża liczba wystawców.
ogólnie ok.
Takie sobie, tym razem zwiedziłem.
troche ubogie jak na skale imprezy
Mało znaczący dodatek do imprezy
ceny nie były aż tak atrakcyjne
Myślę, że jest to dobry pomysł.
Nie mam zdania, nie korzystałem
nie korzystałem. mało widoczne
Widziałem lepiej przygotowane.
Nic ciekawego nie widziałam..
Nie mam zdania na ten temat.
Nie miałem okazji odwiedzić.
Nie obejrzałem z braku czasu
super pomysł, oby więcej !!!
Przydatne i warto to robić.
raczej nie korzystam z expo
wjazd-wyjazd z i do pomyłka
ZAWSZE MOGŁOBY BYC WIĘKSZE.
lepsze byloby na stadionie
– żadna rewelka
– za małe
bardzo ciekawa inicjatywa
niestety nie odwiedziłam
Dobre ,ale trochę ciadno
Wporządku interesujące.
Za małe – za dużo ludzi
– bardzo dobry pomysł!
Fajne. Zrobiłam zakupy
świetnie zorganizowane
tradycyjnie jak zawsze
a było jakieś ???????
Zbyt ubogie i drogie.
– nie brałam udziału
Ciasno, ale ciekawie
Mogłoby być większe.
Tradycyjnie skromne.
ok ale mało miejsca
trochę mało miejsca
zbyt mało wystawców
zbyt prowincjonalne
Mało interesujące.
mało przymierzalni
Nie uzcestniczyłem
NIESTETY NIE BYŁAM
stosunek obojętny
tradycyjnie ubogie
Wyjątkowo ciekawe.
Bardzo przydatne.
ni brałam udziału
Nie skorzystałem.
szkoda pieniędzy
całkiem sensowne
Dobrze zrobione.
kiepskie miejsce
Nie skorzystałem
Popieram pomysł.
Robi się ciasno.
standard, ale ok
nic specjalnego
Ok. Pozytywnie.
Tak być powinno
za mało stoisk.
nie widziałem

Mamy nadzieję, że wyniki naszej ankiety przyczynią się do poprawienia tego co jest do poprawienia w przyszłości i utrzymania tego co dobre.