3 maja 2019 Redakcja Bieganie.pl Sport

Wirtualnie i osobiście w 6. edycji Wings For Life


W najbliższą niedzielę 5 maja odbędzie się 6. edycja Wings for Life World Run. O godzinie 13 polskiego czasu, ponad 100 tysięcy uczestników z 7 kontynentów rozpocznie ucieczkę przed samochodami pościgowymi, które wyznaczają linię mety. 100% opłat startowych i datków zostaje przekazane na misję odnalezienia metody leczenia urazów rdzenia kręgowego. Do biegu można dołączyć również używając specjalnej aplikacji.

100__op__at_startowych_ze_wszystkich_bieg__w_zasila_konto_fundacji_Wings_for_Life_fot._Marcin_Kin.jpg 100% opłat startowych ze wszystkich biegów zasila konto fundacji Wings for Life fot. Marcin Kin

Wszystko wskazuje na to, że w 2019 padnie frekwencyjny rekord w biegu dla tych, którzy nie mogą. Polacy od pierwszej edycji mocno wspierają tą imprezę. Zajmują też w niej czołowe miejsca na świecie, czego dowodem jest nieoficjalny rekord świata WFL Dominiki Stelmach i drugi w historii biegowy wynik Bartosza Olszewskiego. W tym roku Dominika może ponownie powalczyć o zwycięstwo globalne (startuje w Rio de Janeiro), Bartoszowi będzie o to trudno, bo dopiero rozpoczyna treningi po trwającej długo kontuzji, ale zadeklarował, że 20 km pokona…

Transmisję na żywo z globalnego wydarzenia Wings For Life World Run można śledzić na wingsforlifeworldrun.com.

Polską lokalizacją biegu masowego jest Poznań. W niedzielne popołudnie wystartuje tam być może komplet zarejestrowanych 8000 biegaczy. Za kierownicą samochodu pościgowego usiądzie Adam Małysz, a ze swoimi drużynami stawią się znane osobistości ze świata sportu i kultury m.in.: Joanna Jóźwik, Monika Pyrek, Alan Andersz, Andrzej Bargiel, Kuba Przygoński, Paweł Korzeniowski, Łukasz Stasiak. Najważniejsze informacje organizacyjne dla uczestników poznańskiego wyścigu (rozgrywanego na nowej trasie) znajdują się TUTAJ.

Biegniemy_dla_tych__kt__rzy_nie_mog___fot._Bartek_Woli__ski.jpgBiegniemy dla tych, którzy nie mogą fot. Bartek Woliński

Limit uczestników na bieg w stolicy Wielkopolski został już dawno wyczerpany. W inicjatywie można jednak wziąć udział również startując w tzw. App Runach. Tam uczestników gonić będą wirtualne samochody pościgowe.

Telefon będzie cię informować, kiedy wystartuje samochód pościgowy, potem pokaże twój progres i przewidywany czas, kiedy samochód cię wyprzedzi. Gdy już to się stanie, telefon wibruje, gratuluje ci uzyskanego wyniku, pokazuje dystans, jaki udało ci się przebiec i dostajesz certyfikat ukończenia – tłumaczy Mateusz Bartocha, organizator App Run w Kaletach.

TUTAJ można obejrzeć krótki film o tym, jak za pomocą aplikacji dołączyć do tegorocznego Wings For Life World Run.

Fot. tytułowe Start Wings for Life World Run w Poznaniu, Damian Kramski

Możliwość komentowania została wyłączona.