24 stycznia 2014 Redakcja Bieganie.pl Sport

Wings For Life – już za 100 dni


wingsjurek1” Wszyscy, którzy zamierzają wziąć udział w tym niezwykłym, organizowanym po raz pierwszy na świecie wydarzeniu powinni już teraz zacząć się mocno przygotowywać. Mam nadzieję, że 4 maja w Poznaniu nasi biegacze będą stanowili silną konkurencję dla innych uczestników z sześciu kontynentów. Udział w Wings for Life World Run z pewnością będzie dobrym egzaminem dojrzałości z zakresu biegania dla każdej z osób, która stanie na starcie.” – mówi Jerzy Skarżyński, trener, maratończyk, Ambasador Wings for Life World Run w Polsce.

wingswiedlocha„ 100 dni to naprawdę niewiele. Pamiętam jak ten czas szybko zleciał, kiedy zdawałam maturę, dlatego już teraz przygotowuję się do biegu. Na razie trenuję 3 razy w tygodniu co drugi dzień. Zaczynam od energicznego, intensywnego marszu, w którym zwiększam tempo, do paru sekcji biegowych trwających około 1 minutę. Samo bieganie nie wystarczy, dlatego na koniec treningu około 10-12 minut poświęcam na rozciągania, by wzmocnić ciało i mięśnie.” – powiedziała Agnieszka Więdłocha, aktorka, Ambasadorka Wings for Life World Run w Polsce.

Osoby, które są zainteresowane uczestnictwem w biegu, mogą zapisać się wypełniając formularz rejestracyjny na stronie www.wingsforlifeworldrun.com/pl – termin nadsyłania zgłoszeń upływa 20 kwietnia br.

TRASA BIEGU…

wings
Pierwszy na świecie, globalny synchroniczny bieg, obejmuje szereg zapierających dech w piersiach tras. Niektóre prowadzą przez pustynie a także malownicze wybrzeża, inne ukazują najbardziej atrakcyjne zakątki danego kraju. Jednymi z ulubionych tras Colina Jacksona są m.in. odcinek od Fort Lauderdale do Everglades na Florydzie, czy bieg po torze Silverstone w Wielkiej Brytanii. „Jest tak wiele wspaniałych tras. Masa biegaczy będzie miała okazję rywalizować w pięknych lokalizacjach – wszyscy będą próbować uciec przed goniącym ich samochodem.” – powiedział międzynarodowy Dyrektor Sportowy Wings for Life World Run, Colin Jackson.

A w Polsce?

W Polsce uczestnicy Wings for Life World Run stawią się na linii startu o godzinie 12:00, w Poznaniu, nad jeziorem Malta. Trasa prowadzi ulicami stolicy Wielkopolski, a następnie skieruje się poza granice miasta. W zależności od przebytego dystansu uczestnicy biegu będą mogli podziwiać malownicze okolice Poznania.

To jedyny bieg, gdzie trasa zależy od Twojego poziomu. Przeczytaj JAK>>>

Bieg ma niepowtarzalny charakter, ponieważ po raz pierwszy w historii trasa nie ma klasycznej linii mety. Będzie ją wyznaczać jadący za uczestnikami samochód, który wyruszy 30 minut po starcie uczestników. Każdy, kto zostanie przez niego wyprzedzony, automatycznie kończy swój udział, a jego wynik będzie zapisany w międzynarodowym rankingu. Wyścig zakończy się, gdy ostatnia osoba na Ziemi przestanie biec po wyprzedzeniu przez samochód. Czas rozpoczęcia.

Wings for Life World Run (10:00 UTC) stawia szczególne wyzwanie dla biegaczy w Korei Południowej, Nowej Zelandii i Australii, którzy będą startować pod koniec dnia i biec przez całą noc. Podobne wyzwanie stoi przed uczestnikami na zachodnim wybrzeżu Stanów Zjednoczonych, wyruszą oni w środku nocy a zakończenie rywalizacji dla najlepszych odbędzie się przed wschodem słońca.

Pieniądze zebrane z wpisowego zostaną przekazane fundacji WingsForLife która zajmuje się badaniami nad znalezieniem sposobu leczenia przerwania rdzenia kręgowego.

Możliwość komentowania została wyłączona.