29 października 2007 Redakcja Bieganie.pl Sport

Wilfred Kigen po raz trzeci zwycięża we Frankfurcie

frank200.jpgReprezentant Kenii, Wilfred Kigen, po raz trzeci został najlepszym zawodnikiem Dresdner Kleinwort Frankfurt Marathon. Dodatkowo wynikiem 2:07:58 poprawił swój rekord trasy. Wśród kobiet niespodziewaną tryumfatorką okazała się Niemka, Melanie Kraus.

Zwycięstwo Kigenowi nie przyszło jednak łatwo. Przez większą część trasy towarzyszył mu bowiem jego rodak – Hosea Rotich, który dopiero trzeci raz startował na dystansie maratonu. Decydujący dla ostatecznego rozstrzygnięcia był atak na ostatnim kilometrze. Wówczas to Kigen przyspieszył zostawiając Roticha na około 80 metrów z tyłu. Trzecim zawodnikiem okazał się inny Kenijczyk Sammy Kurgat, który wynikiem 2:08:38 – podobnie jak Rotich – poprawił swój rekord życiowy.

Bieg kobiet był niemniej ciekawy. Od startu na prowadzeniu znajdowała się Svetlana Zakharova, będąca faworytką do zwycięstwa. Jednak jak się okazało, zbyt szybko pokonana pierwsza część dystansu zemściła się na Rosjance. Po 40 kilometrze została wyprzedzona niespodziewanie przez Niemkę Melanie Kraus, która ostatecznie zwyciężyła w czasie 2:28:56, potwierdzając swoje aspiracje do włączenia się do walki o uczestnictwo w Igrzyskach Olimpijskich w Pekinie. Zakharovej udało się ukończyć bieg na drugim miejscu, mimo bardzo agresywnego ataku ze strony Norweżki Kirsten Melkevik Otterbu. Obu zawodniczkom złapano taki sam czas – 2:29:12.

Inna z Niemek, Ulrike Maisch – mistrzyni Europy w maratonie z Goeteborga, pomimo że uplasowała się na szóstej pozycji, była bardzo zadowolona ze swojego startu. Czas jaki uzyskała – 2:32:41 w pełni ją usatysfakcjonował, gdyż potwierdził, że pomimo małego kilometraża (70km/tydzień) stać było zawodniczkę na dobry wynik.

Na 22 pozycji w klasyfikacji kobiet uplasowała się nasza reprezentantka – Renata Antropik. Zawodniczka Warszawianki uzyskała czas 2:50:52, będący gorszym od jej rekordu życiowego z 2005 roku o ponad 6 minut.