16 czerwca 2015 Redakcja Bieganie.pl Sport

Weekendowe podsumowanie startów Polaków

Kolejne minima, kolejne zwycięstwa i walka o medale mistrzostw Polski – tak w skrócie można podsumować to co działo się w ostatnich dniach na polskiej scenie biegania wyczynowego.
Zwycięstwa Ennaoui i Kszczota w Rabacie

Raport z ostatnich dni zaczniemy od mityngu w Rabacie, gdzie bardzo dobrze spisali się nasi średniodystansowcy.

Dobre wyniki i wysokie pozycje zajęli nasi 800-metrowcy. Adam Kszczot był pierwszy z czasem 1:46.00, zaś Artur Kuciapski piąty z wynikiem 1:46.56. Wśród kobiet wysoką, drugą pozycję na tym dystansie zajęła Joanna Jóźwik – 2:00.33 (najlepszy w sezonie).

W biegu na 3000 z przeszkodami Krystian Zalewski był ósmy z czasem 8:24.38, natomiast szósty w biegu płotkarskim na 110 m był Artur Noga (13.81, +0.7 m/s).

Najciekawsze rozstrzygnięcia miały jednak miejsce w biegu na 1500 m kobiet zakończonym sensacyjnym zwycięstwem Sofii Ennaoui. Polka, której na mecie zmierzono czas 4:05.64 wygrała dzięki znakomitemu finiszowi. Musicie to zobaczyć!

Czwarta w tym samym biegu była Renata Pliś – 4:06.41.

Szybki sprint w Bydgoszczy

Dobre wyniki padły także na mityngu w Bydgoszczy. W niedzielę (14 czerwca) świetnie dysponowani byli przede wszystkim sprinterzy i płotkarze w efekcie czego osiągnęli oni aż trzy minima na mistrzostwa świata.

W biegu na 100 metrów przez płotki Karolina Kołeczek zwyciężyła ze świetnym czasem 12.91. Rezultat ten jest lepszy od minimum na mistrzostwa świata, i zarazem drugim rezultatem w tegorocznych tabelach europejskich U23.
Cel to medal w Tallinnie na mistrzostwach Europy U23. Bydgoszcz jest dla mnie szczęśliwym miastem, uwielbiam tu biegać. Mam też nadzieję, że podczas mistrzostw świata w Pekinie będę w stanie walczyć z najlepszymi i pokazać się z jak najlepszej strony. – powiedziała Karolina Kołeczek w rozmowie z przedstawicielem PZLA.

Minimum na mistrzostwa w Pekinie osiągnął także Patryk Dobek, który także zwyciężył z czasem 49.38. Dobek umocnił się na pozycji lidera tabel europejskich w kategorii U23.

Trzecie minimum to czas 11.28 uzyskany w biegu na 100 m przez Marikę Popowicz. Sprinterka bydgoskiego Zawiszy na swoim domowym stadionie po raz kolejny udowodniła, że wciąż potrafi szybko biegać i poprawiać rekordy życiowe. Zawodniczce gratulujemy, tym bardziej, że za nią długi okres przerwy spowodowanej kontuzją.

Mistrzostwa na Ursynowie

W miniony weekend biegano nie tylko na bieżni. W Warszawie odbyły się mistrzostwa Polski mężczyzn w biegu ulicznym na 5 km. W zawodach rozegranych w ramach 9. Biegu Ursynowa wystartowało wielu czołowych polskich długodystansowców.

Najlepszy na ursynowskiej trasie okazał się Artur Kozłowski, który zwyciężył z czasem 14:21. Drugie miejsce zajął Emil Dobrowolski, zaś trzecie, po zaciętej walce z Mariuszem Giżyńskim, Artur Kern.

Wśród kobiet triumfowała Dominika Nowakowska.