NB 1080v12
 
17 maja 2011 Redakcja Bieganie.pl Sport

Warsaw Trail Running i deszczowe ścieżki


Warsaw Trail Running i deszczowe ścieżki
Tekst: Monika Strojny

Na południu Warszawy w Parku Kultury w Powsinie w niedzielę 15 maja rozpoczął się cykl biegów trailowych i górskich Salomon Trail Running. Pierwsza edycja była łatwym technicznie, 10km trailem rozegranym w malowniczym i popularnym miejscu odpoczynku mieszkańców stolicy – Lesie Kabackim. Prawie 150 osób nie zrażonych psującą się pogodą wzięło udział w biegu głównym oraz w zawodach towarzyszących, takich jak 400 metrowy bieg dla dzieci oraz konkurencji dla rodzin.

Start pod 250-letnim dębem Hetman, przy pochmurnym niebie, wróżył tylko jedno – że będzie mokro i zanim najszybsi pokonali pierwszą z czterech pętli, rozpadało się na dobre. Mimo to większość osób na trasie (tych, co mieli czas i siłę mówić) było zadowolonych z takiego biegu rzeczy, bo deszcz chłodził i przebieganie przez wąskie, piaszczyste ścieżki było trochę mniej męczące. Trasa jak na centrum Mazowsza zadowoliła nawet prawdziwych „górali” – miała kilka krótkich podbiegów i zbiegów i ani metra asfaltu. Sławomir Strzelczyk, współorganizator zawodów, dodał:

Od pierwszego kilometra biegu głównego ton walce nadawała trójka zawodników, wśród których był późniejszy zwycięzca Kamil Poczwardowski. Biegacz ze Sportingu Międzyzdroje bez większych problemów oderwał się od dwójki kolegów na ostatniej 2,5 km pętli i minął linię mety w czasie 31 minut i dwóch sekund. 14 sekund później finiszował Paweł Grygo z LŁKS Prefbet Śniadowo- Łomża. Trzeci przybiegł Andrzej Długosz. Biegnąca z „1” Izabela Zatorska, utytułowana maratonka, 6-krotna medalistka Mistrzostw Świata w biegach górskich, o minutę wyprzedziła Magdalenę Bartoszewicz z Salomon Suunto. W kategorii mężczyzn powyżej 40 roku życie zwyciężył Marek Dzięgielewski z Dłużniewa. W biegu rodzinnym na dystansie 2300 metrów triumfowali Paweł, Anna i Grzegorz Włochowie. Bieg dzieci do lat 10 wygrał Mateusz Wesołowski.

Na następny bieg z cyklu zapraszamy 4 czerwca do Poznania (Malta Trail Running), a pod koniec miesiąca na prawdziwą „górską ucztę” – 24 czerwca Bieg Rzeźnika w Bieszczadach i 25 czerwca na Bieg Górski Żar w Międzybrodziu Żywieckim. Więcej szczegółów, zapisy, wyniki i galerie zdjęć na www.salomonrunning.com/pl

Przypominamy też o konkursie „Biegnij z Kilianem” – do 23 maja wysyłając tekst na jeden z trzech wybranych tematów można wygrać start, przelot, zakwaterowanie i komplet odzieży startowej na zawody „Kilian’ Classic” w Font Romeu we Francji.

STR 1

Najlepsze kobiety
1. Izabela Zatorska RMD Montrail Team – 38:06
2. Magdalena Bartoszewicz Salomon Suunto – 39:20
3. Tamara Mieloch Podkowa Leśna – 41:45

STR 2

Najlepsi mężczyźni
1. Kamil Poczwardowski KS Sporting Międzyzdroje – 31:02
2. Paweł Grygo LŁKS Prefbet Śniadowo-Łomża – 31:16
3. Andrzej Długosz RMD Montrail Team – 31:29

Redakcja Bieganie.pl