29 lipca 2014 Redakcja Bieganie.pl Sport

W Szczecinie rozpoczynają się Mistrzostwa Polski Seniorów


Już dziś w Szczecinie rozpoczynają się 90. Mistrzostwa Polski Seniorów. Na Miejskim Stadionie Lekkoatletycznym im. Wiesława Maniaka w Szczecinie nasi najlepsi zawodnicy powalczą nie tylko o medale krajowego czempionatu, ale także o przepustki na Mistrzostwa Europy w Zurychu.

138 163937256
Szczecin był gospodarzem Mistrzostw Polski Seniorów w 2008 roku,
na tych zawodach świetny pojedynek w biegu na 1500 m stoczyli P. Czapiewski,
M. Lewandowski i B. Nowicki (na zdjęciu powyżej).

Mistrzostwa kraju tradycyjnie będą ostatnią imprezą, na której będzie można uzyskać wskaźniki na Mistrzostwa Europy. Jednokrotne osiągnięcie minimum może jednak nie wystarczyć do tego by móc reprezentować Polskę w Szwajcarii. Dlaczego? PZLA zdecydował, że każde minimum (z wyjątkiem biegów długich) trzeba uzyskać w sezonie dwukrotnie. Ponadto istotna będzie aktualna forma zawodnika.

Dotychczas wyniki lepsze od wskaźników PZLA na Mistrzostwa Europy uzyskało blisko 60 osób, w tym ponad 20 biegaczy. Niemal wszystkich z tego grona zobaczymy w Szczecinie. Będą to m.in. Angelika Cichocka, Adam Kszczot, Marcin Lewandowski, Karol Zalewski i Krystian Zalewski.

Początek zawodów zaplanowano na wtorek, 29 lipca, na godzinę 10:00. O tej porze rywalizację rozpoczną wieloboistki. Indywidualne konkurencje biegowe rozpoczną się ok. godziny 17:00. 

W pierwszym dniu zawodów odbędą się 4 finały biegowe. Poznamy najszybszą i najszybszego sprintera mistrzostw oraz dowiemy się kto zwycięży w biegach na dystansie 5000 m kobiet i mężczyzn. We wtorek na starcie zobaczymy także naszych czołowych średniodystansowców, którzy wystartują w eliminacyjnych biegach na 800 m.

Niestety Telewizja Polska nie przygotowała relacji z pierwszego dnia zawodów. Transmisję na żywo z mistrzostw będzie można śledzić dopiero od środy na kanale TVP Sport. Początek relacji o godzinie 17:15 (30 lipca).

Listy startowe i wyniki na żywo: http://live.domtel-sport.pl/live/

Możliwość komentowania została wyłączona.